etechblog

Co pro hráče znamená „neautorizovaný“ zákaz ovladačů třetích stran?

Klíčové věci

  • Xbox zakazuje „neautorizované“ ovladače třetích stran, aby zajistil bezpečnost a kontrolu kvality na své platformě.
  • Pokud ke svému Xboxu připojíte „neautorizovaný“ ovladač, obdržíte chybový kód a máte dva týdny na to, abyste kontaktovali výrobce nebo požádali o vrácení peněz.
  • Stále můžete používat většinu ovladačů třetích stran, které jsou zapojeny do programu Designed for Xbox nebo mají oficiální logo Xbox.

Příslušenství třetích stran může být všestrannou a levnější alternativou k oficiálním konzolovým ovladačům. Ale se zákazem Xboxu na neoficiální ovladače a příslušenství budete pravděpodobně chtít vědět, jak se vás to jako vlastníka Xboxu týká. Podívejme se na to.

Proč Xbox zakázal „neautorizované“ ovladače třetích stran?

Pokud používáte ovladače Xbox třetích stran, budete chtít vědět, proč Xbox omezuje vaše volby příslušenství. Zákaz Xboxu se však týká pouze „neoprávněných“ ovladačů třetích stran, o čemž svědčí oficiální stránky Xbox. Veškeré příslušenství třetích stran zapojené do programu Designed for Xbox není ovlivněno.

  Ansible pro začátečníky – základy Ansible a jak to funguje

Pokud jde o to, proč Xbox cítil potřebu zakázat „neautorizované“ příslušenství a ovladače třetích stran, existuje několik hlavních faktorů:

  • Zákaz „neautorizovaných“ zařízení třetích stran umožňuje Xboxu zajistit, aby všechny ovladače a příslušenství na jeho platformě byly součástí programu Designed for Xbox a byly bezpečné.
  • Poskytovatelé neoficiálního příslušenství Xbox třetích stran mohou zahrnovat zařízení jako Cronus Zen, která umožňují nebo usnadňují podvádění.

Kredit obrázku: Cronus ZEN

  • Zakázáním neoficiálních zařízení třetích stran Xbox zajišťuje, že můžete nakupovat pouze oficiální příslušenství a ovladače a ovladače určené pro Xbox, což podporuje prodej Xboxu.

Takže i když pro Xbox existují prodejní pobídky, samotný zákaz slouží ke kontrole kvality ovladačů a příslušenství třetích stran, které můžete používat na Xbox One nebo Xbox Series X|S.

Pokud však k počítači připojíte ovladač Xbox, stále můžete pro hraní na PC používat neoficiální ovladače, nikoli však prostřednictvím Xbox One nebo Series X|S.

Co se stane, když použijete „neautorizovaný“ ovladač třetí strany

Přestože Xbox mohl mít dobrý důvod k zákazu neoficiálních zařízení třetích stran, stále budete chtít vědět, jak jsou vaše zařízení ovlivněna zákazem.

  Opravte chybu anonymního režimu na Netflixu

Naštěstí to, jak Xbox zakazuje „neautorizovaná“ zařízení třetích stran, vám poskytuje čas na vrácení zařízení nebo kontaktování výrobce. Pokud jde o to, co se stane, když k vašemu Xboxu připojíte „neautorizované“ zařízení třetí strany, postup je následující:

  • Pokud ke konzoli Xbox připojíte neautorizovaný ovladač nebo příslušenství, obdržíte kód chyby: 0x82d60002.
  • Od okamžiku, kdy obdržíte chybový kód 0x82d60002, máte dva týdny na to, aby bylo zakázáno používat vaše zařízení s vaším Xboxem.
  • Xbox doporučuje, abyste se během dvou týdnů obrátili na výrobce zařízení nebo jej vrátili a požádali o vrácení peněz.

Obrazový kredit: NBA 2K24 Intel/Cvrlikání

Pokud si nejste jisti, zda je vaše zařízení třetí strany „neautorizované“, můžete jej připojit ke svému Xboxu. Dokud neobdržíte kód chyby 0x82d60002, víte, že můžete své zařízení dále používat jako obvykle.

Jaké ovladače třetích stran můžete stále používat se svým Xboxem?

I když vaše zařízení třetích stran obdrží chybový kód 0x82d60002, nemusíte ovladače Xbox třetích stran úplně opustit. Ve skutečnosti, navzdory zákazu, můžete využívat velkou většinu zařízení Xbox třetích stran.

  8 nejlepších řešení pro filtrování a ochranu e-mailových spamů

Xbox stále podporuje zařízení třetích stran zapojená do programu Designed for Xbox. Xbox však také zdůrazňuje, že jakékoli ovladače třetích stran, které mají oficiální logo Xbox mezi levým a pravým spouštěčem, by měly být použitelné na všech konzolích Xbox.

Kredit obrázku: Podpora Xbox

Pokud jde o identifikaci, zda jsou zařízení třetích stran navržena pro Xbox, měli byste při nákupu nových zařízení hledat oficiální logo Designed for Xbox. Případně můžete svá zařízení třetích stran zaregistrovat prostřednictvím oficiální stránky společnosti Microsoft abyste zjistili, zda je vaše zařízení oficiální.

A stále můžete využívat ty nejlepší tipy a triky pro bezdrátový ovladač Xbox pro použití s ​​většinou gamepadů Designed for Xbox, a přitom zachovat funkčnost.

Využijte zařízení třetích stran na Xboxu, aniž byste ohrozili svou konzoli

I když zákaz Xboxu týkající se neoficiálních ovladačů a příslušenství třetích stran omezuje zařízení, která můžete na Xboxu používat, zajišťuje bezpečnost a zabezpečení vaší konzole Xbox a herního zážitku.

A protože je součástí iniciativy Designed for Xbox spousta zařízení třetích stran, stále můžete používat zařízení třetích stran, pokud jsou oficiálně schválena Xboxem.

x