Co znamená CTFU a kdy jej použít?

Díky technologiím a internetu se textové zprávy staly naším hlavním komunikačním prostředkem, přičemž do centra pozornosti se dostaly zkratky, slang a emotikony.

Samozřejmě existuje čas a místo, kde jsou zkratky a žargon povoleny, a my vám přesně ukážeme, jak je můžete efektivně používat, počínaje CTFU.

Co znamená CTFU?

CTFU je internetový slang pro Cracking the f*** up a nejčastěji se používá na webových stránkách sociálních sítí, když mluvíte s přáteli a lidmi, se kterými nemáte žádný profesionální vztah.

  Jak používat Sparklines v Tabulkách Google

Běžně se používá k vyjádření vlastního pobavení, podobně jako byste použili ROFL, LOL nebo ROFLMAO.

Jeho použití je však ze sociálního hlediska dosti omezené, vzhledem k tomu, jak je F v CTFU zkratkou pro vulgární výrazy.

Kdy mohu použít CTFU?

Jak již bylo zmíněno dříve, CTFU se většinou používá jako forma internetového slangu na platformách sociálních médií nebo na veřejných fórech.

Mějte však na paměti, že na rozdíl od LOL, ROFL nebo ROFLMAO není CTFU tak známý, takže riskujete, že budete nepochopeni, pokud jej použijete s nesprávnými lidmi.

A co víc, protože CTFU ukazuje, že vám něco (například komentář nebo obrázek) přišlo velmi zábavné, nepoužívejte to příliš často, jinak riskujete ztrátu důvěryhodnosti.

A konečně, mějte na paměti, že CTFU lze použít jako samostatnou odpověď, nebo může být doplněna dalšími komentáři. V každém případě bude doručena stejná celková zpráva.

  Odpovědět nyní přidá relativní časová razítka do vaší doručené pošty v Gmailu [Chrome]

Zde je příklad, kdy použít CTFU:

Osoba 1: Podívejte se na toto vtipné kočičí video!

Osoba 2: CTFU, nemůžu tomu uvěřit!

Kdy bych neměl používat CTFU?

CTFU by se nikdy nemělo používat během formálních rozhovorů, například se zaměstnavateli, klienty nebo vašimi vrstevníky, se kterými si nepřejete jiný než profesionální vztah.

Navíc, protože zkratka obsahuje vulgární výrazy, neměla by se používat, když mluvíte s lidmi, kterých si vážíte, jako jsou vaši rodiče, prarodiče nebo starší lidé.

Jako další tip se pokuste zdržet používání CTFU, když vám ve skutečnosti nepřijde něco, co by bylo tak zábavné, jako LOL nebo smějící se emotikon bude stačit.

  Jak odemknout SIM kartu Samsung Galaxy S8/S8+

Zde je příklad, kdy NEPOUŽÍVAT CTFU:

Klient: Myslím, že bychom měli vaší firmě zaplatit pouze 1000 USD ze slíbených 2000 USD.

Vy: CTFU!

ZÁVĚR: Význam CTFU

Abychom to uzavřeli, zde je vše, co potřebujete vědět o CTFU:

Vyhněte se použití v pracovním prostředí
Měl by být používán převážně v textové podobě
Vyjadřuje extrémně vysokou úroveň zábavy
Vyhněte se používání s lidmi, se kterými byste nikdy nepoužili vulgární výrazy
Snažte se to nadměrně nepoužívat, pokud to, na co reagujete, není skutečně vtipné

Doufáme, že tento článek objasnil, kdy byste měli nebo neměli používat CTFU v konverzaci, a že vám pomohl lépe porozumět dnešnímu jazyku.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak správně používat internetový slang nebo jak se vyhnout jeho náhodnému použití ve špatnou dobu, zanechte nám své návrhy v sekci komentářů níže.

Články odpovídajícím způsobem aktualizujeme a napíšeme nové průvodce pokrývající další běžná slangová slova.