Elegantní funkce NFC, ale příliš předražené

Klíčové věci

  • Pitaka MagEZ Car Mount Pro 2 se bezpečně připevní k ventilaci na palubní desce a bezdrátově nabije váš iPhone pomocí technologie MagSafe.
  • Jedinečnou funkcí držáku do auta jsou tři vestavěné značky NFC, které umožňují spouštět akce zkratek.
  • Navzdory inovativním funkcím je držák do auta předražený a lze jej snadno nahradit Siri nebo nalepovacími NFC štítky.

Držák do auta Pitaka MagEZ Car Mount Pro 2 se bezpečně vejde do větracího otvoru na palubní desce, magneticky uchopí váš telefon, nabíjí se až 18 W a dokonce obsahuje tři vestavěné štítky NFC, mezi kterými můžete přepínat. Bohužel, i když to zní jako dokonalý držák do auta MagSafe, Pitaka si účtuje příplatek za příslušenství s četnými nevýhodami a chybějícím napájecím adaptérem.

Pitaka MagEZ Car Mount Pro 2

MagEZ Car Mount Pro 2 se dobře připevňuje k jakémukoli ventilačnímu otvoru pomocí západkové svorky a podložka MagSafe udržuje váš iPhone připojený a bezdrátově se nabíjí. Jedinečný přepínač umožňuje přepínat mezi třemi vestavěnými značkami NFC, což vám umožňuje spouštět akce zkratek. Bohužel to nestačí k ospravedlnění vysoké ceny a lze je snadno replikovat buď pomocí Siri, nebo pomocí lepivých značek NFC.

Způsob uchycení Západkový ventilační klip

Velikost telefonu Jakýkoli iPhone Magsafe

Nastavitelný úhel? Ano

Klady

  • Bezpečné připevnění
  • MagSafe funguje dobře i na hrbolatých cestách a neustále se nabíjí

Nevýhody

  • Bez USB adaptéru na auto
  • Značky NFC jsou pevně zakódovány s adresou URL a k jejich vymazání je potřeba aplikace třetí strany
  • Příliš drahé na to, co se nabízí

Co je v krabici?

James Bruce / MakeUseOf

Uvnitř najdete držák MagSafe, samostatný otočný kulový nástavec na ventilaci, dvě gumové spony na kabel a kabel USB-C na C.

  Jak odstranit duplicitní skladby z iTunes

Všimněte si absence skutečného adaptéru pro auto/zapalovač cigaret. Jen se předpokládá, že máte někde na palubní desce port USB-C. Já ne – a moje auto není tak staré (Mitsubishi Outland PHEV z roku 2014). Naštěstí jsem měl starší nabíječku, která byla součástí mé nyní rozbité palubní kamery, ale i tak. Skutečnost, že ani alternativní kabel pro port USB-A, ani skutečná 12V nabíječka do auta není součástí držáku do auta za 60 USD, je matoucí. Takže možná budete muset započítat dalších 10 USD za USB napájecí adaptér do auta.

Montáž držáku Pitaka MagEZ Car Mount Pro 2

James Bruce / MakeUseOf

MagEZ Car Mount Pro 2 je vybaven bezpečnou západkou. Jednoduše jej vložte do přímého větracího otvoru, ujistěte se, že se červený háček může zachytit na jednom z větracích listů, a poté jej utáhněte otočením ráčny.

James Bruce / MakeUseOf

Měl jsem nějaké problémy s tím, aby klip zapadl, a nakonec jsem ho musel nasadit obráceně, ale bez ohledu na to to bylo bezpečné. To je zakončeno kulovou hlavou, na kterou se zacvakne držák EZMag, což vám dává plnou svobodu nastavení úhlu.

James Bruce / MakeUseOf

Toto je univerzální verze držáku, ale Pitaka také prodává a Verze Tesla Model 3/Y protože Tesla má samozřejmě jedinečné větrací otvory.

Akce NFC

James Bruce / MakeUseOf

Hlavní unikátní vlastností Pitaka MagEZ Car Mount Pro 2 oproti jakémukoli jinému generickému držáku do auta MagSafe je zahrnutí tří přepínatelných NFC tagů. Každému lze přiřadit jinou zkratku nebo automatizaci, ale přepínání mezi nimi může být trochu nešikovné, pokud máte tlusté prsty, jako já.

James Bruce / MakeUseOf

Budete tam muset strčit nehet a přepnout vypínač. Na první pohled vidíte, která z nich je aktuálně nastavena, protože se barva změní; červená, bílá a poté modrá, vlevo, uprostřed a vpravo. Každý z nich je jedinečný tag, kterému lze přiřadit jinou akci.

  Jak automaticky přidat vlákna e-mailu do tabulky

Ve výchozím nastavení je každá značka NFC naprogramována s adresou URL směřující k webu Pitaka.

Přiřazení těchto akcí je překvapivě snadné pomocí vestavěné aplikace Zkratky na iOS. Android nabízí podobnou funkcionalitu, i když jsem ji tam netestoval.

Zkratky mohou být výkonnými nástroji, které provádějí řadu nesouvisejících úkolů, čekají na vstup uživatele a upravují klíčová nastavení systému; ale mohou být také zcela k ničemu, záleží na tom, s jakou aplikací chcete pracovat. Například jsem doufal, že mohu naprogramovat značku NFC, abych otevřel Spotify a začal hrát můj oblíbený seznam Lo-Fi skladeb. Dostal jsem se až k „otevření Spotify“. Spotify nepodporuje Play ani Play konkrétní seznam skladeb.

Není zcela jasné, kdo je zde na vině, ale vzhledem k tomu, že existuje celá řada aplikací, které jsou podporovány zkratkami a automatizací, odhaduji, že by to byli líní vývojáři Spotify. Předpokládám, že otevření aplikace je lepší než nic.

Přidal jsem také zástupce, který by otevřel Mapy a přidal nový cíl pro domov. Nativní aplikace od Applu mají samozřejmě mnohem lepší podporu.

Přesto, vzhledem k vysokým nákladům a skutečnosti, že přepínatelné NFC je jednou z mála výjimečných funkcí Pitaka MagSafe Mount Pro 2, stojí za to zkusit vytvořit tyto zkratky nebo automatizace, než si to koupíte. A pamatujte, že stejně NFC ve skutečnosti nepotřebujete: stejně funkční je příkaz Siri.

Bohužel i po přidání zástupce ke každé značce NFC stále trvala na zobrazení upozornění na otevřený web, když bylo klepnutí na značku. Tato adresa URL je pevně zakódována do samotné značky a není vyžadována při spouštění zástupce (který pouze čte ID).

Existuje způsob, jak to opravit, aniž byste pokazili vytvořené zkratky: stáhněte si bezplatná aplikace NFC Tools. V části Jiné najdete možnost Vymazat značku. Udělejte to pro každou přepínatelnou značku a zakódovaná adresa URL bude odstraněna. Je to drobná nepříjemnost a každopádně není důvod, aby to bylo naprogramováno. Pokyny Pitaka pro nastavení zkratek také neříkají, jak odstranit adresu URL, takže mohu jen předpokládat, že je ve skutečnosti netestovali s iPhone. Z toho, co mohu říci, nejde o problém v systému Android, který při vytváření rutiny (ekvivalent zkratek pro Android) přepíše jakékoli existující informace.

  3 snadné způsoby, jak otevřít soubory JAR

Měli byste si koupit Pitaka MagEZ Car Mount Pro 2?

James Bruce / MakeUseOf

Pitaka MagEZ Car Mount Pro 2 je předražený. To bych si skoro mohl odpustit, kdyby obsahoval vhodnou nabíječku do auta; ale není. Funkce přepínání značek NFC je chytrým jedinečným prodejním argumentem, ale rozhodně neospravedlňuje cenu a lze jej snadno nahradit hlasovými příkazy.

Z hlediska základní funkčnosti se dobře připevňuje k větracímu otvoru a můj iPhone tam šťastně seděl magneticky a nabíjel se pomocí energie MagSafe, a to i přes průměrně hrbolatou cornwallskou cestu. Žádné problémy. Ale najdete konkurenční držáky do auta MagSafe, které to umí za poloviční cenu.

Otázka tedy zní: chcete za některé NFC tagy platit dvakrát tolik? Pokud toužíte po této funkcionalitě (což může být skvělé – pokud ji aplikace podporuje), pak je zde padesát nálepek NFC za 13 dolarů – vytiskněte si své vlastní elegantní štítky a polepte jimi své auto.

Jak to je, není důvod doporučit Pitaka MagEZ Car Mount Pro 2 před levnějšími konkurenty. Není to vadný produkt – prostě to nestojí za to.

Pitaka MagEZ Car Mount Pro 2

MagEZ Car Mount Pro 2 se dobře připevňuje k jakémukoli ventilačnímu otvoru pomocí západkové svorky a podložka MagSafe udržuje váš iPhone připojený a bezdrátově se nabíjí. Jedinečný přepínač umožňuje přepínat mezi třemi vestavěnými značkami NFC, což vám umožňuje spouštět akce zkratek. Bohužel to nestačí k ospravedlnění vysoké ceny a lze je snadno replikovat buď pomocí Siri, nebo pomocí lepivých značek NFC.