etechblog

Jak vytvořit VTuber Avatar: Průvodce krok za krokem

Klíčové věci

  • Stáhněte si VRoid Studio a vytvořte si zdarma personalizovaný avatar VTuber. Váš avatar bude vaší identitou, takže upřednostněte vytvoření skvělého od začátku.
  • Přizpůsobte si vzhled svého avatara pomocí hloubkových možností přizpůsobení VRoid Studio. Upravte velikost, tvar, barvu a umístění každého prvku a pomalu sestavujte svého avatara.
  • Pomocí editoru výrazů ve VRoid Studiu přizpůsobte výrazy svého avatara. Projděte si různé výrazy a upravte nastavení, abyste získali požadované výsledky.

Stát se VTuberem je skvělý způsob, jak streamovat na Twitchi a zároveň zachovat svou identitu v soukromí. Vytvoření a nastavení avatara VTuber může být zastrašující a komplikovaný proces, ale v tomto podrobném návodu máme vše, co potřebujete.

1. Stáhněte si aplikaci VRoid Studio a vytvořte si svého avatara

Prvním krokem na vaší cestě VTuber je vytvoření avatara. Tento avatar se od té doby stane vaší identitou, takže vytvořit takový, se kterým budete rezonovat, je velmi důležité.

Jakmile vaši diváci začnou přicházet k vašemu streamu a spojovat se s vámi jako s osobou, identifikují vás s vaším avatarem. Svůj avatar můžete později změnit, pokud jej budete chtít upgradovat nebo přepnout, ale to může být pro vaše diváky nepříjemné a nepoznají váš stream při pohledu na domovskou stránku Twitch. Z těchto důvodů by mělo být prioritou vytvoření skvělého avatara hned od začátku.

  Jak zkontrolovat, jaká je moje ip adresa online?

Naštěstí existuje mnoho různých programů, které můžete použít k vytvoření skvělého avatara VTuber zdarma. V tomto případě budeme používat VRoid Studio. VRoid Studio je bezplatný program, který si můžete stáhnout a nainstalovat ve službě Steam nebo App Store, a je jednou z nejlepších aplikací VTubing pro začátečníky.

Ke stažení: VRoid Studio pro Parní | iOS (Bezplatné, dostupné nákupy v aplikaci)

2. Sestavte si vzhled svého avatara

Po stažení a spuštění VRoid vám první obrazovka, kterou uvidíte, nabídne možnost vytvořit nového vlastního avatara nebo vybrat jednu z několika nabízených možností. Vytvořit si vlastní je vždy nejlepší, protože váš avatar se stane vaší osobností; nechceš to sdílet s někým jiným.

Vyberte Vytvořit nový a začněte vytvářet svého vlastního jedinečného avatara a zvolte, zda chcete vytvořit postavu Masc nebo Fem.

Odtud uvidíte stránku vytváření postavy. Různé části vašeho avatara, které si můžete přizpůsobit, jako je obličej, tělo a oblečení, jsou v horní části obrazovky. Když vyberete jednu z těchto kategorií, zobrazí se vlevo a vpravo další možnosti přizpůsobení.

Na levé straně obrazovky najdete přednastavené možnosti pro věci, jako je tvar očí, duhovky, obočí, řasy a mnoho dalších. Jakmile najdete něco, co se vám líbí, můžete přejít do nabídky napravo a upravit si to ještě více.

Možnosti přizpůsobení na pravé straně jsou extrémně podrobné a umožňují vám vyladit velikost, tvar, barvu a umístění každé z funkcí vašeho avatara. Projděte si každou z kategorií v horní části obrazovky a pomalu sestavujte svého avatara.

3. Přizpůsobte si výrazy svého avatara

Jakmile jste se svou postavou spokojeni, vyberte kartu Obličej shora a klepnutím na ikonu úplně dole na levém panelu otevřete Editor výrazů.

  Jak používat svůj smartphone jako dálkový ovladač Amazon Fire TV

Projděte si výrazy vlevo a upravte nastavení vpravo, abyste dosáhli požadovaných výsledků.

4. Exportujte svého avatara

Jakmile jste se svým avatarem a jeho výrazy spokojeni, vyberte ikonu Sdílet v pravém horním rohu obrazovky a stiskněte Exportovat.

Než si budete moci stáhnout svého avatara, budete muset nastínit své podmínky použití. Zde si ujasníte, kdo a jakým způsobem může používat nebo distribuovat vašeho avatara. Pokud se chcete ujistit, že jste jediný, kdo může používat svého avatara, vyberte možnost Redistribuce Prohibited.

Vyberte typ souboru, který chcete použít – VRM0.0 a VRM1.0 jsou dobré možnosti – a kliknutím na Exportovat uložte dokončený avatar.

5. Přidejte svého VTuber Avatara do Animaze

Animaze je software, který oživí vašeho avatara tím, že jej připojí k vašemu fotoaparátu a umožní vaší postavě napodobovat vaše pohyby. Toto je hlavní rozdíl mezi vytvořením avatara VTuber a vytvořením avatara PNGTuber. Pokud nemáte fotoaparát, nebudete moci efektivně vytvořit avatara VTuber. Stále však můžete žít své sny o streamování tím, že se místo toho stanete PNGTuberem.

Animaze je zdarma ke stažení na Steamu, ale má placenou verzi. Placení za Animaze odstraní vodoznaky z vašeho avatara VTuber a umožní vám přístup k dalším funkcím, ale my vám ukážeme, jak vodoznaky odstranit, abyste mohli používat a užívat si Animaze zdarma.

Ke stažení: Animaze pro Parní (Bezplatné, dostupné nákupy v aplikaci)

Chcete-li začít, stáhněte si a otevřete Animaze. Vyberte kartu Avatar v horní části nabídky na levé straně a vyberte možnost Importovat avatara. Najděte a vyberte svého avatara VTuber ze svých souborů.

Vyberte kartu Pozadí z levé nabídky a vyberte zelené pozadí obrazovky. Můžete si vybrat libovolné z dostupných pozadí, ale možnost plné zelené barvy je ideální, protože funguje jako zelená obrazovka.

  15 JavaScriptových knihoven tabulek pro snadnou prezentaci dat etechblog.cz

Chcete-li připojit webovou kameru k Animaze, vyberte možnost Povolit virtuální kameru ve spodní části obrazovky. Po načtení obrázku vyberte Kalibrovat ve spodní části okna webové kamery. To bude synchronizovat vaše pohyby s pohyby vašeho avatara VTuber, což mu umožní plynule sledovat vaše akce.

6. Přidejte svůj VTuber Avatar do svého streamovacího softwaru

Nyní, když jste vytvořili a nastavili svého avatara, jediné, co musíte udělat, je importovat jej do vašeho streamovacího softwaru a začít streamovat. Existuje mnoho různých možností streamovacího softwaru, ale v tomto příkladu budeme používat OBS.

Ke stažení: OBS Studio pro Windows, Mac a Linux (Volný, uvolnit)

Otevřete OBS a stisknutím ikony plus v části Zdroje přidejte nové zařízení pro zachycení videa. Vyberte Animaze Virtual Camera z rozevíracího seznamu a stiskněte OK.

Klepněte pravým tlačítkem myši na zařízení pro záznam videa v části Zdroje a vyberte Filtry. Vyberte Chroma Key, aby se zelená obrazovka prolínala s pozadím vašeho streamu.

Bezplatná verze Animaze přidává na stranu vašeho avatara vodoznak, který se pohybuje ze strany na stranu, abyste jej nemohli jednoduše odříznout. Existuje však způsob, jak vodoznak oříznout, pokud jej chcete odstranit ze svého streamu.

Chcete-li vodoznak oříznout, klikněte ještě jednou pravým tlačítkem na zařízení pro zachycení videa a vyberte Transform > Upravit transformaci. V dolní části nabídky Transformace uvidíte možnosti Oříznutí vpravo a Oříznutí vlevo. Vyberte oba a nastavte hodnotu na 154 px.

Streamování nemusíte obětovat své soukromí

Vytvoření vlastního avatara VTuber je přiměřeně zdlouhavý proces, který může být zdrcující, zvláště pokud si nejste jisti, jaké programy nebo software použít. Ale doufejme, že vám tento podrobný průvodce pomohl vytvořit si vlastního avatara, takže můžete začít svou streamovací kariéru a zároveň zachovat svou identitu v soukromí.

x