Etický způsob vytváření realistických hlasových klonů

Každý hlas je jedinečný se svou vrozenou frekvencí, harmonickou strukturou, výškou, intenzitou, hlasitostí, plynulostí, výslovností a artikulací.

To je důvod, proč žádné dva hlasy nejsou nikdy přesně podobné. Existuje příliš mnoho různých faktorů, které je třeba vzít v úvahu. Představte si však, že dokážete vytvořit klon hlasu.

Klonování hlasu znamená vytvoření repliky hlasu, která je lidská, ale je generována pomocí umělé inteligence. To je to, co software pro hlasové klonování AI umí. Nástroje jako Murf.AI dokáže replikovat hlasy a dát jim lidské emoce, jako je štěstí, hněv, smutek, nervozita a další.

Pokud vás už nebaví monotónní robotické vyprávění ve vašich skriptech nebo chcete nástroj pro převod textu na zvuk hlasem skutečné osoby, Murf.AI je váš chlap. V tomto příspěvku přezkoumám nástroj na základě jeho rozsahu provozu, výkonu, funkcí a dalších aspektů.

Co je Murf.AI?

Murf.AI je software pro klonování hlasu využívající umělou inteligenci, který dokáže napodobit lidský hlas a klonovat jeho aspekty.

Nástroj dokáže vytvářet vlastní hlasy pro různé účely, jako jsou audioknihy, podcasty, reklama, marketing, animovaná videa, skripty, prezentace a další.

Pokud si potřebujete půjčit něčí hlas, řekněme Daniela Radcliffa, pro audioknižní vyprávění o Harrym Potterovi, jaký lepší hlas zvolit než hlas samotného Harryho Pottera? 🪄

Zatímco Daniel sám nemůže být hlasem ikonické postavy, jeho hlasový klon ano, díky schopnostem AI a deepfake hlasu.

Technika klonování zvuku vám umožňuje kopírovat jakýkoli hlas a současně upravovat jeho rychlost, výšku, frekvenci a tón, mimo jiné, abyste mohli hlas používat tak, jak a jak potřebujete, bez omezení!

Kromě toho vám tento nástroj umožňuje provádět rozsáhlé úpravy hlasu, který jste naklonovali, a měnit hlas, aniž byste museli cílový hlas vícekrát znovu nahrávat. To ponechává dostatek prostoru pro flexibilitu.

Výhody klonování hlasu pomocí Murf.AI

Klonování hlasu v reálném čase vám může pomoci několika způsoby, ať už pro obchodní nebo osobní použití.

#1. Personalizovaní hlasoví asistenti

Představte si Alexu nebo Siri, pouze hlas, který si vyberete, ať už je to celebrita, vaše milovaná osoba nebo hlas vytvořený umělou inteligencí. Murf.AI vám umožňuje vytvořit jedinečný hlas a přizpůsobit si interakce s vaším hlasovým asistentem.

To by mohlo zlepšit váš zážitek z používání AI, protože to bude známý hlas, který k vám bude mluvit, ať už váš, přítele nebo vaší oblíbené celebrity – živé nebo živé.

  Jak opravit chybu „Požadovaná operace vyžaduje převýšení“.

Přečtěte si také: Nejlepší aplikace pro změnu hlasu pro telefonní hovory [Android and iOS]

#2. Používání syntetického hlasu osobami s poruchou řeči

Klonování hlasu AI může být zábavné, ale může být také velmi užitečné, pokud se používá správně. Jedním z nejlepších způsobů, jak tuto technologii využít, je pomoci lidem s poruchou řeči sdělit jejich problémy, když jim nepomohou zrakové podněty.

Řekněme, že osoba, která má potíže s mluvením, musí s někým během hovoru mluvit. Samozřejmě nebudou moci sdělovat svá omezení pomocí vlastního hlasu, ale mohou k tomu použít vlastní syntetický hlas.

Větší sebevědomí by jim také dodalo vědomí, že nyní mají prostředky ke sdělování svých potřeb.

#3. Hlasové komentáře a vyprávění

Jedním z nejlepších způsobů, jak používat klonování hlasu AI, jsou hlasové komentáře a vyprávění. Model AI dokáže přeměnit text na řeč pomocí stávajícího hlasu nebo zcela nového smíšeného hlasu.

Od nynějška jsou k vyprávění audioknih povolány skutečné celebrity. Ale s tolika projekty je těžké najít perfektní hlas pro každou postavu. Zde se může AI ukázat jako neocenitelná. Můžete si vybrat jakýkoli vlastní hlas, přidat do falešných hlasů emoce a intonaci a použít je k vyprávění audioknih, přičemž můžete hlasu dodat skutečný charakter.

Podobně jej lze použít k dabování karikatur a anime a přidat k nim dramatické hlasové aspekty. Pokud vaše společnost plánuje spustit marketingovou kampaň s animovanými videi, můžete využít technologii klonování hlasu, abyste své společnosti a značce dali vlastní hlas.

Bude to mnohem dostupnější alternativa k najmutí agentury nebo nezávislého pracovníka, aby vás daboval. Pro různá videa můžete znovu a znovu používat stejný hlas (nebo opravit nový).

Nástroje pro klonování hlasu AI ponechávají dostatek prostoru pro úpravy, takže budete mít různé hlasové funkce, se kterými si můžete pohrát.

#4. Text na řeč

Pomocí hlasového klonování pomocí umělé inteligence můžete také převést jakýkoli text na řeč pomocí hlasu, který se vám líbí. To může pomoci dětem se zrakovým nebo čtenářským postižením lépe se učit. Tato technologie může být také použita k psaní přepisů schůzek nebo převedení textů na zvuk pro účely prezentace.

#5. Nákladově efektivní

Murf.AI dělá komentáře a dabing vysoce cenově dostupné. Pokud spočítáte náklady, které byste měli:

 • Najměte si freelancera
 • Čas, který byste museli investovat do plánování s nimi
 • Instruktáž je o tom, co je potřeba
 • Čekání na doručení
 • Očekávání nezbytných revizí

Uvědomíte si, jak nákladově a časově efektivní může být Murf.AI. S nástrojem pro klonování hlasu nemusíte platit za jednotlivce; můžete si nechat vyrobit vlastní hlas za malý poplatek. Hlas generovaný umělou inteligencí je navíc mnohem lépe přizpůsobitelný než lidský hlas a nabízí dostatek prostoru pro úpravy.

Ani to nemusíte dlouze stručně informovat. Stačí pár ukazatelů na to, co hledáte, a během několika minut dostanete na obrazovku vlastní hlasy. Zruší všechny kroky, které byste podnikli při jednání s umělcem lidského hlasu, a zapečetí konzistentní proud zvukového obsahu pomocí Murf.AI.

  Jak udělat dobrou živou tapetu pro váš iPhone

Nástroje pro klonování umělé inteligence mohou také poskytnout jedinečný hlas chatbotům a avatarům, zachovat hlas pro budoucí generace a otevřít možnosti pro kreativnější vyjádření, mimo jiné.

Vlastnosti Murf.AI

Murf.AI je jedním z nejmocnějších nástrojů pro klonování hlasů. Může pomoci vytvářet vynikající a realistické vyprávění pro marketingové a jiné účely. Zde jsou některé z hlavních funkcí Murf.AI a proč potřebujete software používat pro všechny vaše potřeby klonování hlasu.

#1. Klonování hlasu

Murf.AI dokáže klonovat lidskou řeč pomocí krátkého zvukového vzorku. Pomocí samplů můžete vytvořit digitální hlas podle svých představ a napodobit emoce a intonaci, aby to vypadalo reálně.

Klonovaný hlas můžete použít k vytváření hlasových projevů, zvukových nahrávek a vyprávění a zároveň upravovat jeho rychlost, výšku, frekvenci a emoce, abyste dosáhli požadovaných výsledků.

#2. Přizpůsobení

Platforma ponechává prostor pro těžké přizpůsobení hlasu, kde můžete upravit výšku, emoce, hlasový styl a frekvenci. Můžete také přidat faktory, jako jsou řízené pauzy, důraz na určitá slova nebo slabiky, dechy a hudba na pozadí, abyste zvukovým nahrávkám dodali více přitažlivosti.

Vzhledem k tomu, že Murf.AI podporuje jednoduché rozhraní drag-and-drop, lze vše provést bez problémů.

#3. Více jazyků

Murf.AI podporuje různé jazyky a dialekty s více než 100 jazyky na výběr. Některé z jazyků zahrnují:

 • francouzština
 • Němec
 • španělština
 • ruština
 • portugalština
 • dánština
 • arabština
 • hindština
 • holandský
 • tamilština
 • čínština
 • korejština
 • japonský
 • turečtina
 • rumunština
 • finština
 • norský

Můžete naklonovat jakýkoli hlas v několika jazycích jiných než angličtina a použít jej pro různé projekty.

#4. Měnič hlasu

Další šikovnou funkcí Murf.AI je jeho měnič hlasu, který může upravit hlasový projev. Můžete zadat své preference spolu se zvukovým klipem nebo ukázkou a na základě výzvy, kterou zadáte, můžete upravit hlas, tón a efekty, aby byl hlas poutavější, přátelštější nebo jakkoli chcete.

Případy použití Murf.AI v reálném životě

Ať už je to každodenní, osobní nebo pracovní, Murf.AI je nástroj, který můžete použít pro různé účely. Dokáže generovat ultrarealistické hlasové projevy a zvuk, při kterých se ti nejlepší z nás budou škrábat na hlavě a přemítají, zda mluví skutečná osoba nebo umělá inteligence.

Zde jsou některé skutečné případy použití nástroje pro klonování hlasu AI:

#1. Marketingová kampaň

Jedním z hlavních způsobů použití Murf.AI je marketing. Pokud chcete propagovat svou značku, produkt nebo služby, neexistuje lepší způsob, jak to udělat, než pomocí vizuálního obsahu.

Psaný obsah je dobrý, ale zvuk a video se lépe spojí s publikem. Murf.AI dokáže vytvořit realistický vlastní hlas, který lze použít jako zvuk na pozadí jakéhokoli videa. Můžete vytvořit animované video pro účely kampaně a použít komentář k vytvoření značky.

Tento software může napodobit hlas stávající osoby nebo celebrity nebo vytvořit zcela nový hlas. Vlastní hlasy fungují pro kampaň značky lépe než cokoli jiného, ​​protože své značce můžete dát skutečný hlas, nikoli jen metaforicky.

  Jak vytvořit knihu v aplikaci Microsoft Word

#2. E-learning

Hlasy generované pomocí Murf.AI lze použít k vytvoření e-learningových kurzů, ve kterých můžete svůj text převést na zvuk, aby bylo učení pro studenty interaktivnější.

Řekněme, že jste napsali článek, deník nebo knihu. Můžete vytvořit nový kurz pro pohlcující učení a posílit zrakově postižené studenty tím, že převedete textový obsah na zvukový obsah. To otevře nové cesty i pro vaše studenty.

#3. Zábava

Vlastní hlasy lze použít k poskytování komentářů v animovaných videích, hrách a dalších druzích digitálního obsahu, kde lze hlas použít. Můžete si založit vlastní podcast nebo vytvořit kanál YouTube s animacemi a vlastními hlasy.

To by bylo zvláště užitečné pro lidi, kteří mají nápady na obsah, ale nemají sebevědomí používat svůj vlastní hlas nebo tvář před publikem.

#4. Audioknihy

Audioknihy jsou novým trendem dnešní doby. Možnosti hlasového komentáře pro audioknihy jsou však značně omezené. Některé z nejznámějších knih jsou vyprávěny celebritami, jiné jsou vytvořeny jednotlivými umělci a nezávislými pracovníky. To může být docela drahé úsilí – najmout někoho jiného pro vaše audio potřeby.

Murf.AI dělá z vyprávění audioknih hračku a docela dostupnou cenu. Umožňuje vám dát každé postavě v knize jedinečný hlas a osobnost, protože umělá inteligence umožňuje náročné úpravy hlasů. Hlasu můžete také dát emoce přidáním vypočítaných pauz, nádechů, povzdechů a lapání po dechu, aby byl zvuk co nejrealističtější.

To vám dává větší autonomii nad obsahem.

Omezení používání Murf.AI

Protože nic v tomto světě není dokonalé, Murf.AI má také omezení. Pokud je správně používán, dokáže s vámi zázraky, ale musíte mít na paměti některá jeho omezení, abyste ze softwaru vytěžili maximum.

#1. Kvalitní

Murf.AI dokáže vytvářet vysoce kvalitní přirozené a lidsky znějící hlasy, ale jsou s tím spojena určitá omezení kvality. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o nástroj AI, neposkytne vám kvalitu, kterou očekáváte od profesionální zvukové produkce.

I když některé úpravy mohou zlepšit kvalitu, nebude to na úrovni profesionální produkce.

#2. Přesnost

Murf.AI můžete použít ke klonování hlasů jakékoli osoby, včetně celebrit, ale může selhat při zachycení všech nuancí lidské řeči, jako je tempo, přesné emoce a intonace. Takže musíte být selektivní, pokud jde o typ obsahu, pro který používáte AI.

#3. Etické obavy

Netřeba dodávat, že jedno z hlavních omezení používání umělé inteligence ke klonování hlasů skutečných lidí, ať už je to někdo, koho znáte, nebo slavná osoba, je spojeno s etickými problémy.

Kdokoli se zlými úmysly může napodobit hlas a použít jej k šíření jakéhokoli druhu zprávy, která by mohla špatně odrážet toho, komu hlas patří. Je životně důležité používat software eticky a nepoužívat jej ke způsobení škody nebo k pomlouvání kohokoli manipulací s jeho hlasovým klonem a jeho používáním proti němu.

Závěrečné myšlenky

Murf.AI je nejvýkonnější nástroj pro klonování hlasu s rozsáhlým potenciálem pro osobní i obchodní využití. Vytvořením klonu hlasu můžete vytvořit knihovnu zvukového obsahu, včetně podcastů, animovaných videí, audioknih a komentářů pro kreslené filmy a anime.

Při používání softwaru je důležité zvážit etické otázky. Tímto způsobem můžete využít plný potenciál robustního hlasového nástroje AI.

Dále se podívejte na nástroje pro klonování hlasu AI.