Jak vytvořit nebo smazat stránku na Facebooku v roce 2023?

Pokud hledáte průvodce ‚Jak vytvořit/smazat stránku na Facebooku‘, jste na správném místě.

Sociální sítě se staly nepostradatelnou součástí našich životů. Ať už jde o politické debaty, zprávy o celebritách, virální trend nebo jakékoli jiné téma, které sledujete po celém světě, nyní funguje jako primární zdroj komunikace.

A hlavní zásluhu na jeho popularitě má Facebook. S přibližně 3 miliardami aktivních uživatelů po celém světě je Facebook přední platformou sociálních médií spojující své uživatele s přáteli, rodinou a lidmi s podobnými zájmy.

Díky tomu podniky využily tuto platformu sociálních médií jako marketingový nástroj k přilákání zákazníků a vytváření kvalitních potenciálních zákazníků. Stránky na Facebooku umožnily firmám a veřejným činitelům budovat velké komunity, vzdělávat své publikum o svých produktech a službách a zvyšovat svou online přítomnost.

Není divu, že přes 200 milionů firem aktivně používá Facebook.

Přečtěte si tento článek, když mluvíme o důležitosti firemních stránek na Facebooku a o postupu krok za krokem k vytvoření a odstranění stránky na Facebooku.

Proč vytvořit stránku na Facebooku?

Bez ohledu na velikost firmy představuje obchodní stránka na Facebooku bezplatnou online inzerci pro vaše obchodní nabídky. Bez utrácení desetikoruny mohou podniky oslovit své cílové publikum a bez problémů získávat organické potenciální zákazníky.

Zdroj: Facebook

Dokonce i spotřebitelé se stali pasivními a mají větší zájem, když je podniky oslovují organicky. Stránky na Facebooku přinášejí různé výhody pro podniky (ať už místní nebo globální, malé nebo velké), z nichž všechny jsou uvedeny níže:

#1. Přímo spojuje zákazníky s firmami

Firemní stránky na Facebooku fungují jako aktivní komunitní fórum, kde se zákazníci spojují přímo se značkami. Funguje to jako digitální ústní sdělení, kde se spotřebitelé mohou okamžitě zapojit, diskutovat, klást otázky a dozvědět se o značce.

Ať už jde o konstruktivní nebo destruktivní poznámky od zákazníků; značky mohou okamžitě reagovat na zpětnou vazbu, což je skvělý faktor pro posílení loajality zákazníků. Čím více se zákazníci cítí slyšet, tím je pravděpodobnější, že se budou držet vaší firmy.

Pravidelné zveřejňování příspěvků na vaší stránce na Facebooku také přináší vyšší zapojení a přitahuje nejpotenciálnější cílové skupiny.

#2. Poskytuje nákladově efektivní expozici vaší značky

Kolik stojí vytvoření stránky na Facebooku? Naprosto nic!

Vše, co potřebujete, je profil na Facebooku k vytvoření firemní stránky. Když na svou stránku zahrnete všechny relevantní podrobnosti, jako je adresa, otevírací doba, načasování a adresa webu, funguje to jako váš obchodní adresář v konkrétní kategorii, podobně jako firemní stránka na LinkedIn.

  Jak zobrazit kartu Prozkoumat zdroj na Facebooku

Zadáním odvětví, pracovní doby a adresy a sledováním vašeho obsahu se vaši cíloví uživatelé mohou rozhodnout, zda podnikání odpovídá jejich potřebám.

#3. Oslovte svou cílovou skupinu

Facebook je pro všechny! To ale neznamená, že podniky musí oslovit všechny. Facebook pro firmy má oslovit jejich cílové publikum, které se nachází v určitých lokalitách a patří k demografické skupině nebo rase. To vede k efektivní segmentaci zákazníků.

Zdroj: Freepik

Pokud obsah zveřejňujete konzistentně a používáte určité typy obsahu, algoritmy Facebooku identifikují typ podnikání a zacílí na správné publikum. Pokud na své obchodní stránce spustíte reklamy na Facebooku, může rychle oslovit vaše cílové publikum zadáním geografické polohy, věku, zájmů a dalších. To zlepšuje vaši segmentaci trhu, což ovlivňuje vaši optimalizaci konverzního poměru.

Předpokládejme, že vlastníte fitness studio a provozujete reklamy na Facebooku. V takovém případě jej můžete zvýšit zadáním své zeměpisné polohy v okruhu 10 km a zacílením na muže a ženy ve věku 15–50 let.

#4. Otestujte obsah značky a sdělení

Co odlišuje vaše sociální média od offline reklamy, jako jsou billboardy nebo letáky?

Můžete otestovat a přizpůsobit sdělení značky bez jakýchkoli nákladů. Pomocí A/B testování reklam na Facebooku můžete testovat a analyzovat, co funguje správným směrem pro vaši značku. Příspěvky na Facebooku se také dostanou pouze k vašemu konkrétnímu publiku, čímž se zefektivní náklady, zatímco všechny mohou zobrazovat billboardy.

Proč veřejné osobnosti potřebují stránky na Facebooku?

Vytvoření facebookové stránky pro veřejné celebrity je jako budování značky. Facebooková stránka pro veřejnou osobnost za vás dělá osobní branding.

Politický vůdce bude například sdílet příspěvky, které hovoří o úspěších jejich strany, diskutovat o problémech s lidmi a vzdělávat své následovníky o politických cílech.

Zde je několik dobrých důvodů, proč jsou stránky sociálních sítí velkým plusem pro veřejné osobnosti:

#1. Budování značky

Ať už je to LinkedIn nebo Facebook, vaši sledující se více zajímají o čtení osobního příběhu než o obchodní úspěch. Tak to mají značky rády Cred to udělal a uspěl.

Generální ředitel společnosti Cred, Kunal Shah, nejprve vytvořil osobní značku a poté přesunul směr ke své mateřské značce. Sledováním autoritativní osoby se lidé začnou zajímat o to, jakou značku vlastní!

Kromě toho mohou generální ředitelé sdílet obchodní úspěchy prostřednictvím vyprávění příběhů a hovořit o problémech a řešeních, na která jsou lidé zvědaví.

#2. Šíření informací

Veřejné osobnosti mohou používat své stránky na Facebooku ke sdílení důležitých aktualizací, novinek a informací. To se ukazuje jako cenné pro politiky a státní úředníky, kteří chtějí komunikovat se svými voliči nebo celebritami.

Považujte stránku na Facebooku za komunitu. Vaše veřejná stránka na Facebooku funguje jako komunita sledujících, kteří se mohou zapojit do tématu, sdílet myšlenky a poslat osobní zprávu.

Zdroj: Freepik

Odpovědí na komentáře a používáním funkcí, jako je živé vysílání, mohou veřejné osoby tvrdit pravost svých stránek a odlišit svůj autentický profil od potenciálních napodobitelů nebo falešných účtů.

Jak se stránka na Facebooku liší od veřejného profilu?

Jedním z mnoha důvodů, proč potřebujete obchodní stránku na Facebooku, jsou přísné podmínky a zásady platformy. Podle zásady Facebooku, vytvoření veřejného profilu pro obchodní účely je v rozporu s jejich podmínkami.

Důsledkem může být smazání nebo trvalý zákaz vašeho účtu na Facebooku. Facebooková stránka má pro vaše podnikání především různé výhody, které veřejný profil nemusí.

  Jak dostat upozornění, když je stránka na Facebooku aktivní

#1. Page má rád práci jako důkaz autority

Hlavní rozdíl mezi veřejným profilem a stránkou je v autoritě. Zatímco veřejný profil zobrazuje počet přátel, stránka na Facebooku zobrazuje lajky a sledující.

Když se někomu líbí vaše stránka, stanou se z něj také sledující. Zde je snímek stránky na Facebooku a sledujících:

Zdroj: Facebook

Je poměrně snadné přidat a stát se přáteli na Facebooku. Ale nemůžete získat lajky všech na stránce. Když na Facebook zveřejníte smysluplný a autoritativní obsah, pravděpodobně získáte pozornost relevantního publika.

Vyšší lajky na stránce jsou důkazem toho, že firma zveřejňuje obsah cílený na konkrétní publikum a odvětví.

#2. Stránky poskytují podrobné informace a analýzy

Vaše podnikání nemůže fungovat na základě dohadů! Čísla jsou zásadní pro sledování, zda věci jdou správným směrem. Se stránkou na Facebooku můžete získat přehled o svých příspěvcích a sledovat zapojení uživatelů.

Analýza Facebooku poskytuje různé metriky, včetně:

 • Hodnocení stránky a komentáře (průměrně za 30 dní)
 • Celková míra po interakci,
 • Porovnává výkon stránky za určité časové období
 • Kliknutí na příspěvek

Neexistuje žádná taková funkce pro získání kompilovaného záznamu o hodnocení stránky, komentářů a kliknutí na příspěvky.

#3. Spouštěním reklam zvýšíte zapojení.

Když publikujete příspěvek na své stránce na Facebooku, můžete si všimnout malého tlačítka, které jej zvýrazní jako reklama. Veřejný profil na Facebooku bohužel takovou možnost nemá, protože reklamy jsou určeny pouze pro komerční účely.

I když chcete vyzdvihnout své osobní úspěchy nebo poznatky mezi velkým publikem, je to možné s reklamami na Facebooku. Posílením příspěvků můžete zacílit na konkrétní část publika a získat na své stránce vyšší zapojení.

#4. Flexibilita pro přiřazení více rolí

Firemní stránka na Facebooku umožňuje jejímu administrátorovi přidělovat role, pokud je na stránce více uživatelů. Správci mohou přidělovat různé role, jako je editor, moderátor a manažer úloh, z nichž každá má omezená oprávnění a omezení.

Majitelé stránek tak mohou svým uživatelům přidělovat různé role, jako je reakce na požadavky zákazníků, vytváření obsahu a jeho sdílení, zveřejňování zakázek a další.

#5. Vytvářejte a spravujte různé stránky

Představte si, že se přihlašujete a odhlašujete do různých profilů, pokud musíte spravovat více firem. Naštěstí vám Facebook stránky umožňují spravovat více stránek z jednoho veřejného profilu.

Můžete plynule přecházet z jedné stránky na druhou a spravovat a zveřejňovat svůj obsah. A nejlepší na tom je, že počet stránek, které můžete vytvořit, není omezen. Stránky na Facebooku jsou tedy nejlepší, pokud chcete provozovat více obchodních stránek.

To dělá každá agentura sociálních sítí.

Čtěte také: Nástroje pro správu sociálních sítí pro správu více účtů.

Jak vytvořit stránku na Facebooku?

Nyní, když jste se dozvěděli o výhodách facebookových stránek, pojďme se vrhnout přímo na proces vytváření facebookových stránek krok za krokem.

Ať už chcete vytvořit stránku pro svou firmu nebo veřejně známou osobu, máte na výběr různé možnosti.

Krok 1: Vyberte si osobní účet na Facebooku

K vytvoření stránky vaší firmy nebo veřejné osobnosti potřebujete osobní účet na Facebooku. Účet, který používáte k vytvoření stránky, bude vaším administrátorským účtem. Přihlaste se ke svému účtu na Facebooku a přejděte na Vytvořit stránku volba.

Můžete také použít možnost nabídky na levé straně a vybrat možnost „Vytvořit stránku“.

  Jak přidat tlačítko Nelíbí se k příspěvkům na Facebooku v Google Chrome

Krok 2: Vyplňte své údaje

Dalším krokem je zadání základních údajů o vaší stránce. Později je třeba vyplnit více podrobností, ale abyste mohli pokračovat, potřebujete tři základní informace, protože ty budou v první linii vaší stránky.

 • Jméno: Toto pole je název vaší firmy nebo název stránky. Pokud je na Facebooku stejná firma nebo společnost jako ta vaše, musíte přidat deskriptor, aby to bylo pro vaše sledující jasné.
 • Kategorie: Na výběr jsou různé možnosti kategorií. Začněte psát název kategorie a nabídne vám možnosti.
 • Popis: Popište svou firmu na jednom nebo dvou řádcích a ujistěte se, že obsahuje klíčové slovo.

Dále pokračujte klepnutím na „Vytvořit stránku“.

A je to; vaše stránka na Facebooku je aktivní a hotovo!

Krok 3: Přidejte další informace

Nyní jsou zde některé další informace, které pomohou vaší firmě zviditelnit se. Přidejte informace o firmě, jako je otevírací doba, místo, adresa webu a další relevantní podrobnosti, aby byla vaše značka viditelnější.

Krok 4: Přidejte profilový obrázek a obálku

Chcete-li, aby byla vaše značka lépe rozpoznatelná, doporučujeme přidat logo vaší firmy a titulní obrázek. Váš profilový obrázek by měl mít logo vaší značky a kreativní titulní obrázek.

Váš úvodní obrázek může mít týmovou stránku, barevný text a slogan.

Optimální velikost loga a titulních obrázků vaší stránky je:

 • Profilový obrázek: čtvercový formát, alespoň 170 x 170 pixelů
 • Titulní fotka: 851px x 315px

Krok 5: Přidejte tlačítko CTA

Chcete, aby se vaši sledující dostali na váš web nebo vstupní stránku? Vyzkoušejte na své obchodní stránce funkci tlačítka CTA, protože výzva k akci je nedílnou součástí rychlejších konverzí.

Tlačítko výzvy k akci můžete upravit podle toho, co chcete, aby vaši sledující provedli. Na levé straně klikněte na tlačítko Upravit hovor a budete mít různé možnosti přizpůsobení CTA.

Vyberte si, zda si chcete zarezervovat schůzku, zaregistrovat se, zobrazit obchod nebo chcete, aby vám zákazníci posílali zprávy Whatsapp.

Tlačítko můžete také otestovat nebo odstranit, pokud není vyžadováno.

Tak si vytvoříte svou stránku na Facebooku. V dalším kroku můžete pozvat své přátele na Facebooku, aby lajkovali vaši firemní stránku, což může být odrazový můstek pro vaši stránku.

Začněte publikovat své příspěvky a staňte se svědky budování angažovanosti.

Proč smazat stránku na Facebooku?

Existuje celá řada důvodů, proč potřebujete stránku na Facebooku, a několik dobrých důvodů, proč svou stránku smazat.

Podívejme se na tyto důvody, proč musíte svou stránku smazat:

 • Obavy o soukromí: Nedávné skandály týkající se soukromí odhalily zranitelnou stránku Facebooku. Mnoho firem a osobností veřejného života opustilo Facebook a jsou na pokraji smazání svého účtu na Instagramu, protože se cítí nepříjemně s praktikami Meta shromažďování dat a jejich potenciálním zneužitím.
 • Žádná aktivita: Na Facebooku jsou tuny mrtvých stránek, které zůstaly neaktivní po celá léta. I když začnete příspěvky publikovat znovu, budete mít problém získat angažmá jako dříve.
 • Touha začít znovu: Někteří lidé chtějí začít znovu a vytvořit stránku od nuly bez zavazadel své staré facebookové stránky. V tomto případě může být dobrou volbou spuštění nové stránky.

Jak smazat stránku na Facebooku?

Chcete-li smazat svou stránku na Facebooku, postupujte takto:

1. Přihlaste se ke svému účtu na Facebooku a přejděte na stránky.

2. Vyberte stránku, kterou chcete odstranit.

3. Na stránce přejděte dolů na Meta Business Suite.

5. Klepněte na Nastavení.

4. Klikněte na ‚Obecná nastavení‘.

5. Přejděte dolů na konec stránky a budete mít možnost „Odebrat stránku“.

6. Klikněte na ‚Upravit‘.

7. Klikněte na stránku Trvale odstranit: XYZ.

8. Klikněte na Odstranit stránku. Je to hotovo!

Stále máte možnost stránku obnovit do 30 dnů od smazání. Po 30 dnech bude vaše stránka trvale odstraněna.

Závěr

Veřejná facebooková stránka je skvělý způsob, jak zviditelnit vaši značku a předběhnout ji před konkurencí. S tak velkou zákaznickou základnou na Facebooku dává smysl, proč potřebujete stránku pro své podnikání.

Vše, co potřebujete, je skvělá obsahová strategie a zůstat konzistentní se svými příspěvky. Zjistěte, kdy je nejlepší zveřejňovat příspěvky na Facebooku, a v případě potřeby zaveďte nástroje pro optimalizaci Facebooku do praxe, abyste získali větší zapojení.