Jailbreaking iOS 7.1.2 pomocí Pangu

iOS je uzavřený zdroj. To znamená, že vývojáři jsou povinni dodržovat řízené prostředí pro vytváření obsahu. Tato technika se osvědčila, protože App Store vygeneroval v roce 2013 příjmy ve výši 10 miliard dolarů. Existuje však značná mezera, která na platformě preferuje určitou svobodu. Android upozornil uživatele na všechny věci, které by měli být schopni na platformě ovládat. Zde přichází na scénu Jailbreaking. Uživatelé iOS mohou platformu vyladit a modifikovat podle svého srdce a vytvořit si vlastní prostředí, které má stabilitu a jemnost iOS s přizpůsobením Androidu. Zde je návod, jak můžete útěk z vězení a vrátit se zpět k iOS 7.1.2

Upozornění: Přestože osobně testujeme každou aplikaci a proces, o kterém píšeme, stále existuje malá šance, že by se něco mohlo pokazit. Zkuste to na vlastní nebezpečí. wdzwdz nepřebírá žádnou odpovědnost za zazděná nebo jinak poškozená zařízení

Pár poznámek, než začneme. Protože pracuji na počítači Mac, použil jsem verzi Pangus pro Mac, abych umožnil útěk z vězení, nicméně verze pro Windows funguje úplně stejně. Vždy je vhodné vytvořit zálohu, než se pokusíte o něco velkého. Měli byste se také ujistit, že je baterie nabitá alespoň na 80 %. Kdysi dávno se vyskytly případy, kdy byly systémy zablokovány v důsledku útěku z vězení, což není případ dnešní doby. Nejhorším scénářem je, že se můžete zaseknout v zaváděcí smyčce, řekneme vám, jak se odtud také zotavit. Také, pokud nepoužíváte pirátské aplikace, je útěk z vězení (pokud víme) legální. Budete vystaveni většímu riziku napadení malwarem, protože svému softwaru udělujete zvýšená oprávnění. Čím více budete své zařízení upravovat, tím hůře budete vybíjet baterii. Pokud někdy budete potřebovat aktualizovat svůj iOS na nejnovější firmware, budete muset aktualizovat na tento firmware čistou instalací a znovu útěk z vězení, v takovém případě ztratíte svá vylepšení, která můžete obnovit prostřednictvím zálohy. S ohledem na to všechno začněme. Toto bylo provedeno na iPhone 5s.

  SlideCut přináší klávesové zkratky do iOS [Jailbreak]

Úplně první krok vyžaduje nastavení data vašeho zařízení zpět na 2. června 2014. Chcete-li tak učinit, přejděte do Nastavení > Obecné > Datum a čas. Jakmile tam budete, deaktivujte „Nastavit automaticky“ a nastavte datum na 2. června 2014. Některé aplikace zareagují a nahlásí chyby synchronizace serveru, ty se vás nemusí týkat, protože je to pouze dočasné.

Nyní připojte zařízení iOS k počítači a vypněte veškerý software, který by se mohl automaticky spouštět. Nyní zapněte Pangu a klikněte na „Útěk z vězení“. Tím se spustí proces, který nainstaluje aplikaci Pangu do vašeho zařízení. Po zobrazení výzvy otevřete aplikaci ze zařízení a nechte ji dokončit zpracování. Pokud nenastaly žádné komplikace, zařízení se automaticky restartuje. Během tohoto procesu zařízení z žádného důvodu neodpojujte. Pokud dojde k chybě, Pangu vám to řekne, v takovém případě můžete odpojit, znovu zapojit a zkusit to znovu. V případě, že vás Pangu požádá o ruční restart, udělejte to a nechte jej zapojený. Zkoušel jsem to dvakrát, jednou jsem musel restartovat ručně, podruhé to šlo samo. Takže pokud budete postupovat podle pokynů správně, nebudete mít problémy.

  Kalkulačka pro iOS možná nepřidává čísla správně

Že byl proces úspěšný, poznáte, když v seznamu aplikací uvidíte aplikaci Cydia. Nyní můžete upravit datum a čas, jak je uvedeno výše. Vaše zařízení je nyní jailbreaknuté. Můžete vyladit a upravit podle svého srdce.

Nyní, v případě, že došlo k problému a váš telefon uvízl na logu Apple, nebo pokud si jednoduše přejete obnovit svůj iOS do původního nastavení, přeskočte část o obnovení a přejděte k části o obnovení.

Zotavení

Vypněte zařízení iOS. Podržte tlačítko Domů a připojte jej k počítači. Nyní, zatímco držíte tlačítko Domů stisknuté, počkejte, dokud se nezobrazí obrazovka s výzvou k připojení k iTunes. Jakmile se připojíte, iTunes zobrazí vyskakovací okno s oznámením, že iPhone/iPod/iPad je v režimu obnovy a před použitím je třeba jej obnovit. Klepněte na tlačítko OK.

Obnovit

Obnova je jednoduchý proces. Připojte svůj iPhone k počítači a spusťte iTunes. Zobrazí se vám telefon, klikněte na Obnovit. Vytvořte zálohu, pokud jste to ještě neudělali, poté stiskněte obnovit a nechte ji, aby se postarala o zbytek.

  Jak zobrazit hesla v Keychain na iOS a macOS

Teď jen nech to dělat svou práci. Stáhne se nová kopie firmwaru (může to trvat hodiny v závislosti na rychlosti vašeho připojení). Toto obnovení vymaže zařízení a nainstaluje nový iOS. Nejlepší na tom je, že po tomto můžete znovu zkusit útěk z vězení.

V případě, že vaše zařízení vypadá, že baterie rychle klesá, nechte ji vybít, dokud se nevypne. Poté jej nechte vypnutý a nabijte jej přes noc. Když se probudíte, statistiky baterie se resetují a uvidíte výrazné zvýšení výkonu. Můžete to udělat, i když jste své zařízení neprovedli jailbreakem, vaše výdrž baterie z toho bude jen těžit (jednou za několik měsíců).

Stáhněte si Pangu zde

x