Jak automaticky třídit fotografie pomocí inteligentních alb na Macu

Fotky od Applu nemusí být dokonalé, ale pokud jde o snadné uspořádání fotografií, nemají obdoby, zvláště pokud žijete životním stylem knihovny fotografií na iCloudu. Chytrá alba jsou na to skvělá, ale využíváte je naplno?

Inteligentní alba jsou velmi málo využívaným aspektem Fotek, což je škoda, protože usnadňují udržování rostoucí knihovny fotografií pod kontrolou, než si dokážete představit. Chcete mít všechny fotografie z určitého období na jednom místě? A co všechny fotografie pořízené konkrétním fotoaparátem v konkrétní den? Všechny obrázky na výšku?

Dostanete nápad.

Zde vám ukážeme, jak vytvořit své vlastní chytré album, a dáme vám pár nápadů, jak je také můžete využít.

Jak vytvořit chytré album

Chcete-li začít, otevřete Fotky a klikněte na „Soubor“ a poté na „Nové chytré album“.

Dále pojmenujte své nové chytré album a začněte vybírat kritéria, která mají Fotky použít při vytváření alba.

Pokud máte nakonfigurováno více než jedno pravidlo, je důležité vybrat, zda chcete, aby se před přidáním do alba shodovalo „Jakékoli“ nebo „Vše“. Výběr „Vše“ povede k menší sbírce obrázků, zatímco „Jakýkoli“ bude vyžadovat, aby bylo pro přidání obrázku do alba splněno pouze jedno nebo více z těchto pravidel.

Výběrem rozbalovacích nabídek můžete vybrat, která pravidla chcete přidat, včetně pravidel podle typu fotografie, doby pořízení, přiřazených klíčových slov a dalších. Existuje mnoho různých pravidel, ze kterých si můžete vybrat, s různými kombinacemi. Namísto procházení každého z nich se podělíme o několik příkladů toho, jak lze pravidla konfigurovat, abyste měli pocit, jak jednoduchá nebo složitá mohou být.

Najděte všechny snímky pořízené během určitého období

Toto je možná nejzákladnější filtr Smart Albums, ale může být také jedním z nejužitečnějších. Ve výchozím nastavení Fotky neumožňují snadno zobrazit fotografie pořízené během určitého měsíce. Takto by mohlo vypadat chytré album, pokud byste chtěli vidět všechny fotografie pořízené v únoru 2019.

Na níže uvedeném snímku obrazovky jsme vybrali „Datum zachycení“ „je v rozsahu“ a uvedli datum zahájení a ukončení.

Zobrazit všechny portrétní fotografie pořízené během určitého období

Vzhledem k tomu, že Fotky jsou tak úzce integrovány s iCloud Photo Library a iOS zařízeními, mohou zjistit, které fotografie byly pořízeny pomocí funkce Portrét na iPhonu. Zde je návod, jak zobrazit všechny své fotografie pořízené pomocí této funkce na jednom místě. Přidali jsme také kritéria, která zajistí, že uvidíme pouze fotografie pořízené v roce 2019.

K tomu vybereme „Photo is Portrait“ a „Date Captured“ „je v rozsahu“ počátečního a koncového data. Když inteligentním albům řekneme, aby splňovaly „všechny“ následující podmínky, vybere pouze portrétní fotografie pořízené mezi těmito daty.

Prohlédněte si všechna selfie konkrétní osoby pořízené během určitého období

Pokud chcete vidět sbírku selfie, která jste pořídili, pravděpodobně nechcete vidět žádnou, na které si vaše děti hrají s vaším telefonem. Toto chytré album vyhledá fotky, které jsou pouze selfie, které zahrnují váš obličej, a zároveň odfiltruje vše, co nebylo pořízeno v roce 2019.

V tomto příkladu říkáme Fotkám, aby odpovídaly „všem“ následujícímu: „Fotografie“ „je“ „na výšku“, „Datum pořízení“ „je v rozsahu“ počátečního a koncového data“ a „Osoba“ „ zahrnuje“ konkrétní osobu.

Můžete také vybrat jakoukoli jinou osobu, kterou jste dříve naučili rozpoznávat Fotky.

Filtrovat všechna videa

Fotografie nejsou jen o obrázcích – poradí si i s videem. Co takhle jednoduché inteligentní album zobrazující pouze videa pořízená vaší DSLR?

Chcete-li tak učinit, vyberte „Fotografie“, „je“ „video“. Můžete také vybrat „Model fotoaparátu“ „je“ a konkrétní model fotoaparátu a zobrazit fotografie nebo videa pořízená konkrétním fotoaparátem.

Možnosti jsou nekonečné, tak proč si nevyhradit hodinu a nezahrát si? Myslíme si, že to pro vás bude zábavnější – a užitečné – než byste čekali.