etechblog

Jak deaktivovat žluté blikající světlo na zařízení Amazon Echo

Pokud vaše zařízení Amazon Echo bliká žlutě, můžete být zmateni, proč tomu tak je. Existuje několik důvodů, proč vaše Echo bliká žlutě, a existuje spolehlivý způsob, jak tomu zabránit.

Co znamená blikající žluté světlo na ozvěně?

Žluté blikající světlo vašeho zařízení Echo může indikovat jednu nebo více z následujících situací:

  • Máte zmeškaný hovor nebo nepřečtenou zprávu od kontaktu Alexa.
  • Máte nezaškrtnuté upozornění na minulé připomenutí.
  • Máte nepřečtené oznámení aplikace Alexa.
  • Produkt, který jste si objednali na Amazonu, byl odeslán nebo doručen.
  • Aktualizovali jsme proces vrácení zboží na Amazonu, který jste odeslali zpět.

Standardní zmeškané hovory, SMS zprávy nebo zprávy DM na sociálních sítích nespustí žlutý záblesk na vašem zařízení Alexa. Spíše to způsobí zmeškaná nebo nepřečtená komunikace od kontaktu Alexa.

Kontakt Alexa je někdo, kdo také vlastní zařízení Echo. Pokud například vy i váš přítel máte zařízení Echo a váš přítel vám posílá SMS prostřednictvím aplikace Alexa, vyzvánění vašeho zařízení Echo vydá zvuk a bliká žlutě. Vaše Echo nepřestane blikat žlutě, dokud nebude zpráva přečtena v aplikaci Alexa.

  Jak vytvořit Ethereum peněženku pro bezpečné uložení vašeho Etherea

Totéž platí pro upomínky. Pouze zmeškaná připomenutí aplikace Alexa způsobí žluté blikající světlo, nikoli připomenutí z jiné aplikace.

Pokud nemáte telefon po ruce, můžete požádat Alexu, aby vám řekla, jaká oznámení máte. Něco jako „Alexo, jaká jsou moje oznámení?“ nebo „Alexo, přečti mi mé nepřečtené zprávy“ způsobí, že vás Alexa bude informovat o tom, která upozornění jste ještě nezkontrolovali. Jakmile to Alexa dokončí, žluté blikající světlo přestane.

Podívejte se na našeho průvodce, co znamenají různá kruhová světla Alexa, abyste se dozvěděli více o různých světelných režimech Alexa.

Jak deaktivovat žluté blikající světlo vaší ozvěny

Pokud zjistíte, že žluté světlo vašeho zařízení Echo je nepříjemné a nemusíte být o věcech tímto způsobem upozorňováni, můžete funkci v aplikaci pro chytré telefony Alexa deaktivovat několika různými způsoby.

Neexistuje žádná možnost „vypnout“ upozornění na vaši komunikaci (telefon Alexa a textové zprávy), ale existuje způsob, jak je obejít. Nejprve můžete zařízení Echo přepnout do režimu Nerušit. Chcete-li to provést, přejděte do aplikace Alexa a přejděte na Zařízení. Poté vyberte zařízení Echo, které chcete změnit.

  Nejlepší doplňky Tabulek Google

Zde na pravé straně obrazovky uvidíte symbol měsíce. Pokud na toto klepnete a ikona se změní na fialovou, máte nyní zapnutý režim Nerušit.

Pokud však dáváte přednost přijímání upozornění, jako jsou aktualizace objednávek Amazonu, a zároveň se vyhýbáte upozorněním na hovory a textové zprávy, existuje řešení. Existuje způsob, jak zastavit oznámení o hovorech a textových zprávách, zatímco ostatní oznámení zůstanou aktivní.

Můžete to udělat změnou přístupu ke kontaktům v nastavení komunikace, což znamená, že se s vámi mohou prostřednictvím Alexa spojit pouze vaše oblíbené kontakty. Alexa se podívá na to, kterým kontaktům na telefonu voláte nejčastěji, a poté tato čísla nastaví jako oblíbená.

Pokud kliknete na některý z vašich oblíbených kontaktů ve vašem seznamu kontaktů Alexa (k němuž máte přístup přes kartu Komunikace), zobrazí se možnost Odebrat z oblíbených.

Pouhým klepnutím na toto bude dotyčný kontakt odstraněn z vašich oblíbených. Odebráním všech kontaktů z oblíbených a povolením omezeného nastavení komunikace vás nikdo nebude moci kontaktovat prostřednictvím aplikace Alexa, což znamená, že nebudete dostávat žádná žlutá blikající světla pro hovory nebo SMS.

  Jak blokovat e-maily na Gmailu

Chcete-li zakázat upozornění na nákupy na Amazonu, otevřete aplikaci Alexa a přejděte na Více > Nastavení > Upozornění > Amazon Shopping.

Zde můžete zapnout nebo vypnout upozornění na aktualizace doručení a vrácení. Můžete také povolit nebo zakázat upozornění na doporučení nabídek, doporučení pro změnu pořadí, žádosti o kontrolu a odpovědi na otázky týkající se produktů.

Chcete-li zakázat upozornění na připomenutí, je lepší nenastavovat připomenutí Alexa. Koneckonců, účelem připomenutí je něco vám připomenout a Alexa to nemůže udělat, pokud vás nemůže upozornit.

Můžete však přejít na Více > Nastavení > Nastavení zařízení > Připomenutí a upravit si nastavení upozornění připomenutí. Můžete například nastavit hlasitost upozornění, zakázat textové zprávy s upozorněním nebo zakázat následná upozornění.

Žluté světlo vaší ozvěny nemusí být na obtíž

Je nepříjemné, když vám v koutku oka bliká světlo Echo, ale nemusí to být trvalý problém. Pomocí několika různých metod a vylepšení můžete zajistit, že žluté světlo vašeho Echo přestane navždy blikat.

x