etechblog

Jak odebrat „často navštěvované“ v Safari (iPhone a Mac)

Klíčové věci

 • Uživatelé iPhonů, iPadů a Maců mají celkem tři způsoby, jak se zbavit sekce „Frequently Visited“ Safari.
 • Vyberte si mezi skrytím celé sekce nebo smazáním konkrétních webů, pokud chcete funkci nadále používat, ale chcete vymazat určité weby.
 • Smazání historie Safari je lepší možností, jak zajistit úplné soukromí a zabránit ostatním v zobrazení vaší webové historie a nejčastěji vyhledávaných stránek.

Sekce „Frequently Visited“ na úvodní stránce Safari usnadňuje rychlý přístup k nejčastěji vyhledávaným webům. Kdo si však vaše zařízení na chvíli půjčí, může snadno zjistit, o jaké stránky jde. Zde je návod, jak odstranit „Frequently Visited“ ze Safari.

Jak odstranit často navštěvovanou sekci Safari na iPhone

Nejprve se podívejme na odstranění části Často navštěvované z úvodní stránky Safari. Chcete-li zjistit, co musíte udělat, postupujte podle následujících kroků:

  Jak implementovat cyklus den-noc v Godot
 • Spusťte Safari. Pokud je již načtena webová stránka, klepněte na ikonu Tabs (dva čtverce, překrývající se) na panelu nástrojů.
 • Poté klepnutím na ikonu Přidat (+) v levém dolním rohu otevřete novou kartu a otevřete úvodní stránku.
 • Na úvodní stránce přejděte dolů a klepněte na Upravit.
 • Nyní vypněte možnost Často navštěvované.
 • A je to. Po vypnutí možnosti Často navštěvované můžete také zapnout možnost Použít úvodní stránku na všech zařízeních jako další nastavení pro zlepšení prostředí Safari. Tím odstraníte sekci Často navštěvované ze Safari na ostatních zařízeních Apple, pokud jste v nich přihlášeni pomocí stejného Apple ID.

  Jak se zbavit často navštěvovaných stránek v Safari na iPhone

  Pokud chcete pokračovat v používání sekce Často navštěvované, ale chcete vymazat jednu nebo více existujících stránek v ní uvedených, máte dvě možnosti: smazat konkrétní stránku nebo smazat historii Safari.

  Chcete-li odebrat konkrétní web, dlouze stiskněte ikonu webu v části Často navštěvované a v kontextu klepněte na Odstranit.

    Můžete použít 8 překladatelů z angličtiny do Morseovy abecedy a naopak

  Smazání historie Safari je lepší možností, pokud chcete zajistit, aby se lidé nedozvěděli, které webové stránky jste navštívili. Je to proto, že odstraněním části Často navštěvované a smazáním konkrétních stránek je pouze skryjete. Tyto stránky stále zůstávají ve vaší historii Safari.

  Pokud tedy někdo zadá určitá písmena nebo klíčová slova do vyhledávacího pole, odkaz na web se přirozeně objeví jako součást vaší webové historie.

  Chcete-li smazat historii Safari a zbavit se všech často navštěvovaných stránek najednou, klepněte na ikonu Záložka na panelu nástrojů, přejděte na kartu Historie (ikona hodin) a klepněte na Vymazat > Celá historie > Vymazat historii.

  Jak odstranit často navštěvovanou sekci Safari na Macu

  Přejděme k návodu pro Mac. Nejprve otevřete Safari a zobrazte úvodní stránku. Pokud jste již na webové stránce v Safari, můžete přejít na úvodní stránku kliknutím na Záložky > Zobrazit úvodní stránku na liště nabídek.

  Chcete-li přizpůsobit úvodní stránku Safari na Macu, klikněte na Možnosti (ikona zobrazuje tři posuvníky) v dolní části a zrušte zaškrtnutí políčka Často navštěvované. Tato sekce nyní zmizí z úvodní stránky v Safari.

    Jak připojit jakékoli chytré zařízení k HomeKitu (s Raspberry Pi)

  Jak se zbavit často navštěvovaných stránek v Safari na Macu

  Stejně jako na iPhonu si můžete ponechat sekci Často navštěvované, ale smazat konkrétní web ze seznamu. V Safari klikněte se stisknutou klávesou Ctrl na web v části Často navštěvované a zvolte Odstranit.

  Chcete-li se z webové historie zbavit často navštěvovaných webů a zabránit tomu, aby se zobrazovaly v horní části návrhů vyhledávání, budete muset smazat historii Safari na macOS.

  V otevřeném prohlížeči klikněte na Safari na liště nabídek a zvolte Vymazat historii. Klikněte na rozevírací šipku v místní nabídce a vyberte možnost Celá historie. Poté kliknutím na Vymazat historii potvrďte svou akci.

  Často navštěvovaná sekce Safari nemusí ohrozit vaše soukromí

  Jak vidíte, uživatelé iPhone, iPad a Mac mají tři možnosti, pokud chtějí ze Safari odstranit často navštěvované stránky.

  Pokud je vaším cílem jednoduše odstranit celý seznam webů z prostého zobrazení, můžete skrýt celou sekci Často navštěvované. Pokud však chcete funkci pro pohodlí nadále používat, můžete buď smazat konkrétní weby, nebo úplně vymazat historii Safari.

  x