Jak Google Now funguje v Chrome a jak jej povolit nebo zakázat

Google Now je pravděpodobně jednou z nejlepších služeb pro agregaci osobních informací, jaké jsme dosud viděli. Je to jako mít neustále k dispozici osobního asistenta, který vám předkládá jen ty informace, které potřebujete – úkol, který chtěli splnit předkové našich moderních chytrých telefonů, kterým se trefně říkalo PDA (zkratka pro Personal Digital Assistants). Od svého debutu na Androidu 4.1 Jelly Bean ušel Google Now dlouhou cestu a s každou aktualizací operačního systému bylo přidáno několik nových karet, stejně jako podpora iOS přidaná v loňském roce. V oblasti stolních počítačů přinesl minulý rok do prohlížeče Chrome informační karty s bohatými informacemi podobné Chytrým kartám Google a výsledky vyhledávání Google a hlasové vyhledávání v přirozeném jazyce ve stylu Chytrých karet Google. Nejnovější aktualizace této řady rozšíření Chytrých karet Google přináší karty do oznamovacího centra prohlížeče Chrome. Pojďme se po skoku podívat blíže.

  Jak změnit rychlost přehrávání videa na Netflixu

Aby se vám Chytré karty Google zobrazovaly v Chromu, musíte být přihlášeni ke stejnému účtu Google v Chromu i na zařízení Android nebo iOS a mít na druhém zařízení povoleny Chytré karty Google. Když kliknete na ikonu oznámení Chrome (malý zvonek) na systémové liště, začnou se vám hned zobrazovat některé karty, uspořádané úhledně do vertikálního seznamu. Chrome momentálně nepodporuje všechny typy karet Chytrých karet Google, i když několik důležitých karet, jako jsou aktualizace počasí, informace o letech, sportovní výsledky, časy cest atd., funguje dobře.

Jak můžete vidět výše, Chytré karty Google zobrazené v Chromu se podobají svým protějškům pro Android, i když existují určité zjevné rozdíly v uživatelském rozhraní: tlačítko Zavřít na každé kartě namísto gesta přejetím prstem a odkazy ve spodní části každé karty pro představení do Chytrých karet Google v prohlížeči Chrome. Kliknutí na karty funguje podle očekávání; karta počasí vás přenese na výsledky počasí na nové kartě, ta s mapou otevře trasu v Mapách Google atd.

  Jak hrát hry Nintendo DS na Linuxu s DesmuME

Nyní osobně miluji Asistenta Google a nemohu přijít na jediný důvod proti jeho používání, který nezahrnuje obrázek někoho se staniolovým kloboukem ve sklepě, ale uvědomuji si, že ne každý na internetu musí sdílet mé názory. Bez ohledu na to, z jakých důvodů ji nepoužíváte, můžete službu v prohlížeči Chrome snadno deaktivovat stejným způsobem, jako můžete deaktivovat oznámení z jakékoli nainstalované aplikace nebo služby. Pro ty, kteří tuto metodu neznají, to zahrnuje klepnutí na ikonu ozubeného kola v pravém dolním rohu podokna oznámení a poté zrušení zaškrtnutí položky pro Google Now na obrazovce, která následuje – je to tak jednoduché.

Jsem opravdu rád, že vidím těsnější integraci mezi produkty Google napříč různými platformami, protože mi to umožňuje rychle zobrazit informace, které potřebuji, bez ohledu na to, jaké zařízení používám.

  Spouštějte akce ve více aplikacích, abyste automatizovali svůj pracovní postup pomocí Zapier