etechblog

Jak kalibrovat baterii iPhone v 6 snadných krocích

Špatná výdrž baterie je běžnou stížností majitelů smartphonů. Nezáleží na tom, zda používáte iPhone nebo Android; pokud telefon přes den hodně používáte, baterie bude mít štěstí, že se dostane až do západu slunce.

Věděli jste však, že může pomoci i něco tak jednoduchého, jako je kalibrace baterie vašeho iPhonu? Pojďme se blíže podívat na to, jak kalibrovat baterii iPhonu a proč je kalibrace důležitá. Jakmile to uděláte, váš iPhone vydrží déle a bude připraven, když jej budete potřebovat.

Proč byste měli kalibrovat baterii svého iPhone

Kalibrace baterie vašeho iPhonu (také označovaná jako resetování baterie iPhonu) je překvapivě důležitou součástí údržby iPhonu. Bohužel si mnoho lidí neuvědomuje jeho výhody a ještě méně jich věnuje čas provedení nezbytných kroků.

Bez správně zkalibrované baterie pravděpodobně zaznamenáte nepřesné a nevyzpytatelné procento baterie, rychlejší vybíjení baterie a kratší celkovou životnost baterie. Pokud se váš iPhone neočekávaně vypne, když procento výdrže baterie dosáhne jednociferných čísel, je téměř jistě na vině špatná kalibrace.

Mnoho faktorů může způsobit nesprávnou kalibraci baterie. Nesrovnalosti mohou způsobit aktualizace softwaru, aktualizace aplikací na pozadí, nové funkce a dokonce i obyčejné staré každodenní používání. A i když jste si nesprávné kalibrace nevšimli, provedením níže uvedených kroků zajistíte tok všech iontů v baterii, čímž se zlepší špičkový výkon baterie.

  Jak používat gesta trackpadu na iPadu

I když byste neměli potřebovat kalibraci pravidelně, stojí za to vyzkoušet, pokud je váš iPhone starší nebo máte problémy s baterií, které jiné kroky nevyřešily.

Příprava na kalibraci baterie vašeho iPhone

Před zahájením procesu kalibrace byste měli provést několik přípravných kroků. Všechny se točí kolem deaktivace funkcí a služeb, aby energii odebíralo co nejméně úkolů.

To pomůže později v procesu vést k přesnému čtení. Po resetování baterie můžete všechny tyto možnosti znovu povolit. Také stojí za to se ujistit, že jste omylem nezapnuli režim nízké spotřeby v Nastavení > Baterie.

Zakázat služby určování polohy

Chcete-li deaktivovat služby určování polohy na vašem iPhone, postupujte takto:

 • Otevřete aplikaci Nastavení.
 • Přejděte dolů a klepněte na Soukromí a zabezpečení
 • Nahoře klepněte na Polohové služby.
 • Nyní vypněte Služby určování polohy.
 • Nezapomeňte, že ke sledování ztraceného iPhonu můžete použít služby určování polohy, takže po dokončení kalibrace nezapomeňte tuto funkci znovu povolit.

  Zakázat aktualizaci na pozadí

  Chcete-li vypnout funkci obnovení aplikace na pozadí na vašem iPhone, postupujte podle následujících pokynů:

 • Otevřete aplikaci Nastavení a klepněte na Obecné.
 • Vyberte možnost Obnovení aplikace na pozadí.
 • Podruhé klepněte na Obnovit aplikaci na pozadí.
 • Vyberte možnost Vypnuto.
 • Snižte jas obrazovky

  Zde je návod, jak snížit jas obrazovky na iPhone:

 • Otevřete aplikaci Nastavení.
 • Přejděte dolů a vyberte Displej a jas.
 • Posuňte posuvník Jas úplně doleva.
 • Vypněte automatické aktualizace aplikací

  Chcete-li automatické aktualizace vypnout, postupujte podle těchto tří kroků:

 • Otevřete aplikaci Nastavení.
 • Přejděte dolů a klepněte na App Store.
 • V části Automatické stahování vypněte Aktualizace aplikací.
 •   Jak zkombinovat dva sloupce v aplikaci Microsoft Excel

  Jak kalibrovat baterii vašeho iPhone

  Nyní jste připraveni zkalibrovat baterii na vašem iPhone. Upozorňujeme, že to chce docela dost trpělivosti; budete muset počkat na dokončení několika cyklů úplného nabití a vybití.

  Naštěstí nepotřebujete žádné nástroje nebo aplikace třetích stran. Cokoli, co vidíte v App Store slibující resetování baterie vašeho iPhonu, je v lepším případě zbytečné a v nejhorším případě podvod. Kalibraci baterie iPhonu lze snadno provést bez další pomoci.

  Krok 1: Vybijte baterii vašeho iPhone

  Prvním krokem je úplné vybití baterie vašeho iPhone. Můžete tak učinit při běžném používání. Pokud chcete proces urychlit, můžete si na YouTube přehrát dlouhé video s hlasitostí nastavenou na maximální úroveň.

  Krok 2: Počkejte tři hodiny

  Možná jste si všimli, že váš iPhone se automaticky vypne, i když v baterii zbývá malé procento. Tento proces je záměrné; dává zařízení šanci uložit aktuální stav vašich aplikací, abyste nepřišli o data.

  Je důležité nechat vyhasnout poslední uhlíky životnosti baterie. Jediný způsob, jak to udělat, je počkat. Čím déle budete čekat, tím lépe, ale měli byste počkat alespoň tři hodiny. Pokud máte čas, je lepší nechat to přes noc odležet.

  Krok 3: Nabijte svůj iPhone

  Nyní je čas na dobití baterie. Chcete-li zajistit optimální výkon, dodržujte následující tipy:

  • K nabíjení používejte raději zásuvku než počítač.
  • V ideálním případě použijte oficiální nabíječku Apple. Přinejmenším se ujistěte, že používáte důvěryhodný kabel Lightning nebo vysoce kvalitní kabel USB-C, pokud máte iPhone 15 (nebo novější) a ne levný.
  • Pokračujte v nabíjení několik hodin, i když telefon ukazuje, že je baterie 100 procent nabitá. Musíte se ujistit, že zmáčknete každou kapku výkonu, aby kalibrace fungovala správně.
    Proč se u G2A říká čekání na platbu?

  Krok 4: Vypusťte svůj iPhone

  Nyní musíte celý proces opakovat podruhé. Je to stejná vrtačka jako předtím: úplně vypusťte energii ze svého zařízení. Buď jej používejte jako obvykle, nebo přehrávejte videa ve smyčce, abyste se mohli pohybovat rychleji.

  Krok 5: Počkejte další tři hodiny

  Už se to opakuje, ale vydržte. Ještě jednou se musíte ujistit, že vybijete poslední kousek energie baterie z vašeho iPhone. Stejně jako dříve, čím déle to můžete nechat, tím lépe.

  Krok 6: Znovu nabijte svůj iPhone

  Chcete-li proces dokončit, musíte zařízení dobít. Postupujte podle stejných pokynů jako dříve a zajistěte, abyste nechali telefon nabíjet několik hodin, i když je plný.

  Nakonec musíte znovu povolit služby a funkce, které jste dříve deaktivovali. Znovu zapněte Polohové služby, Obnovení na pozadí a Automatické aktualizace a zvyšte jas obrazovky.

  A to je vše. Nyní byla baterie vašeho iPhone překalibrována.

  Povolit optimalizované nabíjení baterie po kalibraci

  Jakmile je váš iPhone nebo iPad úspěšně zkalibrován, je na čase zajistit, aby vaše baterie nebude potřebovat další kalibraci, alespoň po dlouhou dobu.

  Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je zapnutím optimalizovaného nabíjení baterie na vašem iPhone. Když je tato funkce zapnutá, váš iPhone se učí z vaší typické nabíjecí rutiny a nenabije se nad 80 %, dokud se jej nechystáte použít.

  Chcete-li tuto funkci zapnout, přejděte do Nastavení > Baterie > Stav baterie a nabíjení > Optimalizované nabíjení baterie. Tím se zpomalí stárnutí baterie vašeho iPhonu a nedojde k rychlému snížení její maximální kapacity.

  Další tipy pro iPhone pro úsporu baterie

  Pokud rekalibrace nevyřešila problémy s baterií vašeho iPhone, možná je čas utratit nějaké peníze za novou baterii. Pokud jste si jisti, můžete baterii vyměnit sami, ale pokud tak učiníte, zrušíte tím záruku na váš iPhone.

  Proto je vždy lepší domluvit si schůzku v Apple Store v Genius Baru a nechat si ji vyměnit s odbornou pomocí. Nová baterie a potřebná práce nejsou tak drahé, jak si možná myslíte.

  x