Jak nainstalovat rozšíření Google Chrome v Microsoft Edge

Nyní je k dispozici nový prohlížeč Edge společnosti Microsoft postavený na Chromiu. Ve výchozím nastavení však můžete nainstalovat pouze malý počet Microsoftem schválená rozšíření. Zde je návod, jak nainstalovat rozšíření z Internetového obchodu Chrome do nového Edge.

Pouze pro nový Chromium-Based Edge

Funguje to pouze v novém prohlížeči Edge, který přehazuje starý vykreslovací modul Microsoftu ve prospěch Chromia, který tvoří základ pro Google Chrome. Chrome má lepší výdrž baterie a nový Edge dostává rozšíření pro Chrome. Microsoft některé hostí Rozšíření specifická pro okraje, ale zdaleka jich není tolik, kolik nabízí Google. Roste, ale ve srovnání s internetovým obchodem Chome je dost malý.

Pokud tedy používáte nový Edge a chcete další rozšíření prohlížeče, můžete si je nainstalovat z Internetového obchodu Chrome.

Chcete-li nainstalovat rozšíření pro Chrome, vše, co musíte udělat, je přepnout přepínač a přejít do internetového obchodu. Měli byste si však být vědomi několika varování od společnosti Microsoft: Pokud se rozšíření při přihlašování nebo synchronizaci spoléhá na funkci účtu Google, nemusí rozšíření v Edge fungovat. Pokud se rozšíření spoléhá na doprovodný software v počítači, nemusí rozšíření fungovat, i když jste software nainstalovali.

Jak nainstalovat rozšíření Chrome v Edge

Instalace rozšíření Chrome na Edge je přímočará záležitost. Nejprve kliknutím na tři vodorovné tečky v pravém horním rohu prohlížeče otevřete nabídku.

Poté v nabídce klikněte na „Rozšíření“.

Povolte přepínač „Povolit rozšíření z jiných obchodů“ v levém dolním rohu zobrazené stránky Rozšíření.

Microsoft vás upozorní, že neověřil rozšíření v Internetovém obchodě Chrome ani nikde jinde online. Pokračujte kliknutím na „Povolit“.

Nyní přejděte na Internetový obchod Chrome a najděte rozšíření, které chcete nainstalovat. Jediné, co musíte udělat, je kliknout na „Přidat do Chromu“.

V potvrzovacím dialogu klikněte na „Přidat rozšíření“ – stejně jako při instalaci rozšíření do Chromu.

Pamatujte, že žádná rozšíření, která nainstalujete z Internetového obchodu Chrome, nebyla testována pro prohlížeč Edge. Můžete zaznamenat chyby nebo jiné poruchy. Může být rozumné nainstalovat jedno rozšíření po druhém a před přechodem na další rozšíření ověřit, že nemáte žádné problémy.