Jak nainstalovat soubor .watchface na Apple Watch

Apple Watch vám umožňují přizpůsobit ciferníky tak, aby zobrazovaly všechny druhy užitečných informací. Ale věděli jste, že tyto vlastní návrhy můžete vzít někomu přímo ze zápěstí? Zde je návod, jak nainstalovat ciferník Apple Watch někoho jiného.

Co je soubor .watchface?

Vlastní ciferníky Apple Watch lze sdílet pomocí souboru .watchface. Tento soubor obsahuje šablonu s informacemi, jako je základní ciferník, který používáte, výběr barev a jaké komplikace byly v návrhu použity.

Je důležité zdůraznit, že vygenerované soubory .watchface neobsahují žádné osobní informace. Ciferník s kroužkem aktivity a zobrazením data tedy nebude obsahovat zdravotní údaje ani schůzky v kalendáři. Když použijete ciferník na vaše vlastní hodinky, použijí se místo něj vaše osobní údaje o aktivitě a plán.

Když sdílíte svůj ciferník Apple Watch s jinou osobou, vygeneruje se a odešle soubor .watchface. Tento soubor pravděpodobně uvidíte pouze v případě, že sdílíte mimo služby Apple, jako jsou Zprávy nebo AirDrop. Tento formát souboru je užitečný, protože jej lze použít ke sdílení návrhů jinými metodami.

  Jak zvětšit pevný disk ve VirtualBoxu na Linuxu

Instalace souboru .watchface na Apple Watch

Soubory .watchface můžete nainstalovat do hodinek pomocí iPhonu. Způsob instalace těchto souborů závisí na tom, jak druhá strana sdílí jejich návrh. Obecně stačí klepnout na ciferník v konverzaci ve Zprávách nebo přijmout přenos AirDrop a otevře se aplikace Watch a vyzve vás k „Přidat do mých tváří“.

Pokud máte soubor .watchface v e-mailu, vyhledejte e-mail na svém iPhonu a klepněte na přiložený soubor .watchface. Měla by se spustit aplikace Watch a vyzvat vás k přidání obličeje do hodinek. Totéž platí pro aplikace pro messenger, jako je WhatsApp nebo Facebook messenger: Klepněte na soubor a postupujte podle pokynů aplikace Watch.

Pokud máte na Macu soubor .watchface, AirDrop je nejrychlejší způsob přenosu. Klepněte pravým tlačítkem myši (nebo Ctrl+klikněte) na soubor a zvolte Sdílet > AirDrop. V okně, které se zobrazí, vyberte svůj iPhone. Pokud svůj iPhone nevidíte, ujistěte se, že je AirDrop povolený a viditelný.

Když soubor obdržíte na svůj iPhone, budete požádáni o jeho otevření ve vámi vybraných aplikacích. Klepnutím na „Watch“ v horní části seznamu jej otevřete přímo v aplikaci Watch a podle pokynů si jej přidejte do svých tváří. Můžete také uložit soubor do Apple Notes pro Mac a poté otevřít odpovídající poznámku na vašem iPhone.

  Jak skrýt obsah oznámení na uzamčeném iPhonu, jako je iPhone X

Pro uživatele Windows není AirDrop možnost. Doporučujeme umístit soubor na platformu cloudového úložiště, jako je Disk Google, OneDrive nebo iCloud Drive pro Windows. Po nahrání souboru otevřete odpovídající aplikaci na svém iPhonu a otevřete soubor v aplikaci Watch, abyste si jej přidali na své obličeje.

Pokud nepoužíváte cloudové úložiště, můžete použít aplikaci na psaní poznámek, která podporuje přílohy jako Evernote nebo OneNote. Jako poslední možnost můžete vždy soubor poslat e-mailem sobě a poté otevřít e-mail na svém iPhone.

Jak odstranit ciferník Apple Watch

Jakýkoli ciferník, který jste si sami nainstalovali nebo vytvořili, můžete snadno odstranit buď prostřednictvím aplikace Watch na vašem iPhone nebo přímo na Apple Watch. Na iPhonu spusťte aplikaci Watch a klepněte na „Upravit“ v části „Moje tváře“. Klepnutím na ikonu „Odstranit“ a poté na „Odstranit“ obličej smažete.

  Jak používat curl ke stahování souborů z příkazového řádku Linuxu

Můžete to udělat také na Apple Watch. Klepněte a podržte ciferník, dokud se nezobrazí tlačítko „Upravit“. Přejetím doleva a doprava vyberte ciferník, který chcete smazat, a přejetím prstem nahoru po ciferníku jej odeberte.

Dopřejte svým hodinkám facelift

Možnost sdílet svůj ciferník Apple Watch byla do Apple Watch přidána v rámci aktualizace watchOS 7 v září 2020. Nositelná zařízení od společnosti Apple nadále získávají nejvyšší ocenění za svůj design, sledování aktivity a celkové pohodlí. Pravidelné bezdrátové aktualizace pomáhají i starším zařízením cítit se svěží díky novým funkcím a vylepšením.

Neaktualizovali jste nějakou dobu své nositelné zařízení? Přečtěte si, jak nainstalovat nejnovější verzi watchOS na Apple Watch.

x