Jak nainstalovat štětce ve Photoshopu

Pokud vás už nudí přednastavené štětce, které jsou součástí Adobe Photoshopu, nebojte se – můžete si nainstalovat vlastní. Adobe vám umožňuje instalovat nové štětce obsahující tvary, vzory, obrysy a další. Zde je návod, jak na to.

Stažení nových štětců pro Photoshop

Chcete-li začít, budete si muset nejprve stáhnout vhodnou sadu štětců třetích stran pro Photoshop. Ty se dodávají ve formátu souboru ABR a lze je nalézt k prodeji nebo zdarma online ze zdrojů, jako je např Brusheezy.

Poznámka: Ujistěte se, že stahujete a kupujete štětce pouze z důvěryhodných zdrojů. Špatní herci zahrnou soubory infikované malwarem ve snaze ukrást váš počítač.

Jakmile stáhnete soubor štětce, doporučuje se umístit jej do složky Přednastavení > Štětce v instalačním adresáři aplikace Photoshop.

V systému Windows se obvykle nachází ve složce C:Program FilesAdobe.

  Sbírejte mince při manévrování s lodí kolem klonů [Game Review]

Některé štětce již ve výchozím nastavení mohou existovat ve složce „Štětce“ – jednoduše zkopírujte nebo přesuňte nový soubor štětce ABR do této složky.

Štětce třetích stran můžete ponechat v alternativní složce a načíst je ručně, ale je jednodušší ponechat tyto štětce na vhodném spravovaném místě, aby je Photoshop našel.

Instalace štětců ve Photoshopu (od Photoshopu 2020)

Způsob instalace štětců třetích stran se bude lišit v závislosti na vaší verzi Photoshopu. Pokud používáte Photoshop od Photoshopu 2020 a novější, můžete instalovat nové štětce pomocí panelu nabídky Štětce, ale možná budete muset panel nejprve zobrazit.

Chcete-li to provést, otevřete nový nebo existující obraz ve Photoshopu a poté stisknutím tlačítka Okna > Štětce zobrazte panel.

Stisknutím tlačítka Okna > Stopy zobrazte panel nabídky Stopy ve Photoshopu” width=”383″ height=”277″ onload=”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”  onerror=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”></p>
<p>V tomto okamžiku by se měl zobrazit panel nabídky štětce, ale možná jej budete muset zamknout pomocí myši na místo s ostatními panely napravo.</p>
<p>Chcete-li přidat nové stopy, vyberte ikonu nabídky „Nastavení“ v pravé horní části panelu.  Zde klikněte na možnost „Importovat štětce“.</p>
<div style=

V okně výběru souboru „Načíst“ vyberte stažený soubor ABR štětce třetí strany.

Jakmile je váš soubor ABR vybrán, klikněte na tlačítko „Načíst“ a nainstalujte štětec do Photoshopu.

Pokud budou úspěšné, načtené stopy se nyní zobrazí jako seskupená složka v panelu Stopy, abyste je mohli začít používat.

Instalace štětců ve starších verzích Photoshopu (CC 2019 a starší)

Chcete-li načíst štětce ve starších verzích Photoshopu (Photoshop CC 2019 a starší), budete muset místo nabídky panelu Štětce použít Správce předvoleb.

Chcete-li to provést, spusťte na svém počítači Adobe Photoshop a poté stiskněte Úpravy > Předvolby > Správce předvoleb.

Chcete-li načíst štětce ve Photoshopu, stiskněte Úpravy > Předvolby > Správce přednastavení.  width=”482″ height=”291″ onload=”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”  onerror=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”></p>
<p>V okně “Preset Manager” stiskněte tlačítko “Load”.</p>
<p>< img src=

Odtud vyberte své štětce pomocí okna výběru souboru „Načíst“ a poté kliknutím na tlačítko „Načíst“ je vložte do Photoshopu.

Možná budete muset vybrat „Štětce (*.ABR)“ z rozbalovací nabídky vedle pole „Název souboru“, abyste je mohli vybrat.

Použití importovaného štětce Photoshopu

Jakmile jsou vaše importované štětce photoshop na místě, můžete je začít používat. K tomu budete potřebovat viditelný panel štětce, takže se ujistěte, že jste vybrali Okna > Štětce, aby byl viditelný.

  Jak přiblížit Nintendo Switch při hraní jakékoli hry

Vaše nově importované štětce se zobrazí jako složka „Skupina štětců“, kterou můžete použít – kliknutím na složku skupiny zobrazíte seznam všech dostupných štětců.

Chcete-li některý z těchto štětců začít používat, vyberte je pomocí myši. Vybrané stopy se zobrazí s modrým okrajem na panelu Stopy.

S vybraným štětcem nyní můžete začít kreslit na plátno a navrhovat a vytvářet nové obrázky pomocí něj.

Stejně jako u všech štětců Photoshopu můžete nastavení štětce dále upravovat pomocí pruhu voleb v horní části okna Photoshopu.

To vám umožní změnit velikost štětce, krytí a další v závislosti na typu štětce, který používáte, a jeho dostupných nastaveních.

Instalace štětců Photoshopu třetích stran je jen jedním ze způsobů, jak rozšířit funkčnost tohoto softwaru pro úpravu fotografií. Můžete posunout věci dále tím, že nainstalujete zásuvné moduly a rozšíření Photoshopu a přidáte také nové funkce a nastavení.

x