Jak naplánovat odeslání e-mailu v Gmailu

Gmail nyní umožňuje napsat e-mail a naplánovat čas odeslání. Naplánujte si e-mail na později a odešle se v konkrétní datum a čas, který si zvolíte. Je to zvláště výhodné pro odpovídání na e-maily mimo pracovní dobu.

Google přidal tuto funkci v dubnu 2019. Plánování e-mailů dříve vyžadovalo rozšíření třetí strany jako Bumerang. Nyní je integrován do webových stránek Gmailu i do aplikace Gmail. Najednou můžete mít až 100 naplánovaných e-mailů.

Jak naplánovat e-mail na ploše

Na webu Gmailu v prohlížečích pro počítače pravidelně pište e-mail. Namísto kliknutí na obvyklé tlačítko Odeslat klikněte na šipku dolů napravo od tlačítka Odeslat a poté klikněte na „Naplánovat odeslání“.

Řekněte Gmailu, kdy chcete e-mail odeslat. Můžete si vybrat čas jako „zítra ráno“ nebo zadat vlastní datum a čas.

Můžete si dokonce naplánovat e-mail na několik let. Možná budete chtít za pár let poslat zprávu svému budoucímu já! Gmail vám umožní naplánovat e-maily až do roku 2068. Pokud bude Gmail existovat i po 48 letech a Google nezměnil způsob, jakým tato funkce funguje, Gmail odešle e-mail požadovanému příjemci – za předpokladu, že má stále tuto e-mailovou adresu.

Jak naplánovat e-mail na iPhone nebo Android

V aplikaci Gmail pro iPhone nebo Android vytvořte e-mail běžným způsobem. Namísto klepnutí na tlačítko „Odeslat“ klepněte na tlačítko nabídky v pravém horním rohu obrazovky a poté klepněte na „Naplánovat odeslání“.

Vyberte datum a čas, kdy má Gmail odeslat e-mail. Stejně jako na počítači si můžete vybrat možnost jako „zítra ráno“ nebo vybrat konkrétní datum a čas.

Jak zrušit naplánovaný e-mail na ploše

Naplánované e-maily můžete zobrazit kliknutím na „Naplánováno“ v levém podokně rozhraní Gmailu na vašem počítači.

Otevřete naplánovaný e-mail, který chcete zastavit.

Chcete-li zrušit odesílání e-mailu, klikněte na „Zrušit odeslání“ v pravém horním rohu e-mailu.

Gmail vrátí zprávu na koncept. Můžete upravit jeho obsah a přeplánovat e-mail nebo jej ihned odeslat. Pokud e-mail odeslat nechcete, můžete koncept smazat nebo jej uložit na později.

Jak zrušit naplánovaný e-mail na iPhone nebo Android

V aplikaci Gmail pro iPhone nebo Android klepněte na tlačítko nabídky v levém horním rohu obrazovky a potom klepněte na „Naplánováno“ v nabídce postranního panelu.

Klepněte na naplánovaný e-mail, který chcete zrušit.

Stejně jako na ploše klepněte na „Zrušit odeslání“ v pravém horním rohu e-mailu pro zrušení odesílání.

Gmail vrátí e-mail na koncept. E-mail neztratíte, pokud se nerozhodnete koncept zahodit.

Microsoft Outlook bude odesílat naplánované e-maily pouze v případě, že máte otevřený desktopový program Outlook. Gmail je chytřejší. Odešle vaše naplánované e-mailové zprávy ve vámi zvolený čas, i když nemáte otevřenou webovou stránku nebo aplikaci Gmail.