Jak odblokovat web v systému Windows 10

Máte novou zprávu k zobrazení. Stránka, kterou se pokoušíte zobrazit, je omezena! Není to typ zprávy, kterou byste chtěli vidět, že? Pokud k přístupu na webové stránky používáte počítač se systémem Windows 10 a Google Chrome, je tento článek napsán pro vás. Dozvíte se, jak odblokovat web ve Windows 10 a jak odblokovat weby v Google Chrome. Kromě toho, pokud používáte proxy software, můžete se naučit, jak otevřít blokované webové stránky pomocí proxy. Přečtěte si článek až do konce, abyste získali úplný přístup ke všem webům, včetně blokovaných webů.

Jak odblokovat web v systému Windows 10

Pokud nemáte přístup k webu v systému Windows 10, nebojte se! Níže uvádíme všechny možné způsoby odblokování stránek v prohlížeči Google Chrome.

Základní metody odstraňování problémů

Chcete-li odblokovat web v systému Windows 10, můžete vyzkoušet základní metody odstraňování problémů uvedené v této části jako předběžný krok.

  • První předběžnou možností je zkontrolovat, zda web nefunguje kvůli údržbě nebo jiným problémům. Můžete kontaktovat své přátele nebo zkontrolovat, zda je web stále funkční na dotazovacích platformách. Můžete navštívit stránku Downdetector a zjistit stav.

  • Někdy vám ISP nebo poskytovatel internetových služeb nemusí poskytnout přístup k prohlížení určitých webových stránek. Můžete zkusit přepnout připojení Wi-Fi z modemového routeru na připojení mobilního hotspotu a pokusit se o přístup k webu.
  • Pokud je chyba na IP adrese webové stránky, restartování modemového routeru vám může pomoci zobrazit webové stránky. Vynutit restart routeru s modemem a pokusit se znovu připojit k webu.
  • Některé webové stránky mohly být zablokovány kvůli zeměpisné poloze. VPN nebo virtuální privátní síť vám umožňuje prohlížet geograficky omezené webové stránky a pomáhá vám obejít vládní cenzuru. Přečtěte si článek o nastavení připojení VPN v systému Windows 10.
  Jak upravit jas monitoru s nefunkčními tlačítky v systému Windows 10

  • Zkuste změnit adresu z HTTP na HTTPS nebo naopak a zkontrolujte, zda máte přístup na web.

  • Další běžnou závadou zjištěnou při používání webové stránky je, že ji váš webový prohlížeč nemusí podporovat. Pokud je to váš případ, můžete zkusit přejít na jiný webový prohlížeč, jako je Mozilla Firefox nebo Opera, a pokusit se otevřít webovou stránku v prohlížeči.

Metoda 1: Použijte přenosný proxy

Tato metoda je odpovědí na to, jak otevřít blokované webové stránky pomocí proxy. Pokud je webová stránka zablokována z důvodu silného provozu nebo hlášení problémů, proxy zamaskuje provoz a umožní vám jej zobrazit. Můžete si přečíst článek o bezplatném proxy softwaru a nainstalovat svůj oblíbený přenosný proxy.

Metoda 2: Změňte servery DNS

Servery DNS nebo Domain Name System vám umožňují prohlížet webové stránky porovnáním názvu hostitele webové stránky s konkrétní IP adresou. Pokud webová stránka není na vašem počítači dostupná, možná budete muset změnit server DNS. Přečtěte si našeho průvodce změnou nastavení DNS v systému Windows 10.

Metoda 3: Místo adresy URL použijte adresu IP

Pokud je adresa URL webové stránky nepřístupná, můžete zkusit použít IP adresu webové stránky. Chcete-li zjistit IP adresu, můžete použít příkazový řádek aplikace a zadat IP adresu v prohlížeči Google Chrome pro přístup na web.

Poznámka: K webu nemáte přístup, pokud je web obsluhován z účtu sdíleného serveru. Pokud jste k němu neměli přístup, přejděte k následující metodě.

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte příkazový řádek a klikněte na Spustit jako správce.

2. Ve výzvě klepněte na Ano.

3. Napište ping techcult.com a stiskněte klávesu Enter.

Poznámka: Adresu URL webu musíte zadat v tomto formátu. Zde se pro účely vysvětlení používá techcult.com.

4. Zkopírujte IP adresu zobrazenou pro webovou stránku výběrem a stisknutím kláves Ctrl + C.

5. Vložte IP adresu webové stránky do adresního řádku prohlížeče Google Chrome a stiskněte klávesu Enter.

Metoda 4: Povolení webového prohlížeče prostřednictvím brány firewall

Firewall je vrstva zabezpečení, která vám pomáhá sledovat a filtrovat síťový provoz na vašem počítači. Firewall může blokovat vaše webové stránky a bránit vám v přístupu na webové stránky. Chcete-li povolit webovému prohlížeči na bráně firewall přístup k webovým stránkám, postupujte podle kroků v naší příručce.

Metoda 5: Použijte Google Translate

Jednoduchou možností přístupu na web je použití webu Překladač Google v prohlížeči Google Chrome. Postupujte podle níže uvedených kroků.

  Jak deaktivovat webovou kameru, když se nepoužívá [Windows]

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte Google Chrome a klikněte na Otevřít.

2. Navštivte web Překladač Google.

3. Klikněte na tlačítko Text v horní části a vyberte libovolný jazyk, například španělštinu na levé straně.

4. Vyberte jazyk ENGLISH na pravé straně pole.

5. Zkopírujte adresu URL webové stránky a vložte ji do pole.

6. Po zobrazení adresy URL klikněte na dostupný odkaz pro přístup na webovou stránku na vašem PC.

Metoda 6: Změna oprávnění v možnostech Internetu

Změna oprávnění v Možnosti Internetu může být vhodným řešením, jak odblokovat webovou stránku ve Windows 10. Pokud web nemá přístup na vašem PC, musíte změnit nastavení a poskytnout přístup k webu v aplikaci Ovládací panely.

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte Možnosti Internetu a klikněte na Otevřít.

2. Přejděte na kartu Zabezpečení a klikněte na možnost Stránky s omezeným přístupem.

3. Kliknutím na tlačítko Sites zobrazíte blokované stránky na vašem PC.

4. V okně Omezené weby vyberte jednotlivě weby a kliknutím na tlačítko Odebrat web odeberte z tohoto seznamu.

5. Klepnutím na tlačítko Zavřít potvrďte výběr.

6. Klepněte na tlačítko OK.

Metoda 7: Odeberte položky webu ze souborů Hosts

Soubor hostitelů obsahuje mapování IP adres na názvy hostitelů webových stránek, abyste k nim měli snadný přístup. Pokud pro vás žádná z metod nefunguje, můžete zkusit resetovat soubor hosts na vašem PC.

1. Současným stisknutím kláves Windows + E spusťte Průzkumníka Windows.

2. Přejděte na následující cestu.

C:WindowsSystem32driversetc

Poznámka: Pokud soubor nemůžete najít, zaškrtněte volbu Skryté položky v nabídce Zobrazit.

3. Klepněte pravým tlačítkem myši na soubor hostitelů a vyberte možnost Otevřít pomocí.

4. Vyberte Poznámkový blok a klepněte na tlačítko OK.

5. Nyní současným stisknutím kláves Ctrl + F otevřete dialogové okno Najít a najděte jakékoli položky IP nebo webové stránky, jako je 171.10.10.5 nebo www.techcult.com.

6A. Pokud jste neobdrželi žádné výsledky vyhledávání, nemáte v počítači žádné poškozené položky prohlížeče.

6B. Pokud najdete položky prohlížeče, klikněte na ně pravým tlačítkem a odstraňte je.

7. Nyní uložte soubor současným stisknutím kláves Ctrl + S.

8. Ukončete Poznámkový blok kliknutím na tlačítko Zavřít v pravém horním rohu.

9. Restartujte Google Chrome a zkontrolujte, zda můžete prohlížet webové stránky.

  Zde je místo, kde Windows 10 ukládá své výchozí tapety

Metoda 8: Povolte DNS přes HTTPS

Aby bylo možné web prohlížet, musí být povoleno nastavení DNS přes HTTPS. DoH vám umožňuje obejít dotazy DNS a zobrazit webovou stránku. Chcete-li odblokovat weby v prohlížeči Google Chrome, postupujte podle následujících pokynů.

1. Spusťte Google Chrome z Windows Search.

2. Klikněte na ikonu se třemi tečkami podle obrázku.

3. Poté klikněte na Nastavení podle obrázku.

4. V levém podokně klikněte na Soukromí a zabezpečení a ve středním podokně klikněte na Zabezpečení.

5. Poté přejděte na hlavní stránku dolů a zapněte přepínač pro možnost Použít zabezpečené DNS v nabídce Upřesnit, jak je znázorněno na obrázku.

6. Nyní znovu načtěte webovou stránku a zkontrolujte, zda k ní máte přístup nebo ne.

Metoda 9: Obejít upozornění Chrome

Tato metoda může být poslední možností, jak pro vás odblokovat web ve Windows 10, pokud všechny výše uvedené metody selhaly. Tato metoda vám umožňuje obejít varování na stránce Chrome. Tato metoda se však doporučuje pouze v případě, že jste si jisti, že je web zcela bezpečný. Chcete-li odblokovat weby v prohlížeči Google Chrome, postupujte podle následujících kroků.

1. Na stránce Chyba ochrany osobních údajů klikněte na tlačítko Upřesnit, jak je zvýrazněno níže.

2. Poté klikněte na Pokračovat na web (nebezpečné).

Někdy, pokud je adresa URL webu dlouhá, může se načítání webu zpozdit. Pokud je to váš případ, můžete zkusit použít zkrácenou verzi adresy URL. Chcete-li to provést, použijte jakékoli zkracovače adres URL, například Tiny URL. Spusťte stránku pomocí kratší formy adresy URL pro přístup na web.

Tip pro profesionály: Jak převést webové stránky do PDF

Pokud si chcete prohlížet obsah stránky samostatně, můžete zkusit použít jakoukoli webovou stránku, například webtopdf, která převede webové stránky do formátu PDF. Tuto metodu však nelze použít, pokud chcete interagovat s obsahem na webu.

***

Doufáme, že vám tento článek pomohl a naučili jste se, jak odblokovat webovou stránku v systému Windows 10. Článek obsahuje odpovědi na otázky, jak odblokovat weby na Googlu a jak otevřít blokované weby pomocí proxy. Zkuste použít metody popsané v článku a snadno odblokujte své oblíbené webové stránky. Laskavě nás obohaťte svými návrhy a neváhejte nás kontaktovat pro pomoc s vašimi dotazy v sekci komentářů.

x