Windows

Jak opravit DS4Windows nefunguje v systému Windows 11 [6 Methods]

Nefunguje váš DS4Windows na Windows 11? Ujistěte se, že váš počítač splňuje všechny systémové požadavky a že vaše ovladače Bluetooth jsou aktuální.

DS4Windows je virtuální emulátor, který vám umožňuje připojit ovladače Xbox 360 a PlayStation k počítači pomocí uživatelsky přívětivého rozhraní a jednoduchého uživatelského rozhraní.

Hraní videoher na PC s ovladači Xbox je obrovská zábava. Ale když nemůžete připojit svůj ovladač DualShock4 nebo PS5 k Windows, ukáže se, že je to skutečný průšvih. Na obrazovce se může zobrazit nepříjemná zpráva No Controllers Connected (Max 4) nebo DS4 nedetekuje řadič.

Mnoho hráčů si stěžovalo na problémy s připojením DS4Windows nebo obdrželi chyby kompatibility. Je to trochu nepříjemné, ale dá se to vyřešit.

Jak byste tedy měli tento problém vyřešit? Něco chybí nebo máte nějaké hardwarové problémy? Zde pro vás připravujeme rychlý návod, jak opravit nefunkčnost systému DS4Windows ve Windows 11. Pojďme do toho rovnou.

Metoda č. 1: Zkontrolujte systémové požadavky

Díky své platformě založené na X86-64 Windows 11 podporuje DS4Windows. Chcete-li však zajistit, aby program fungoval efektivně, měli byste před instalací zkontrolovat jeho základní požadavky. Aby váš počítač správně fungoval DS4Windows, musí splňovat následující požadavky:

  • Microsoft .NET 5.0 Runtime nebo vyšší.
  • Visual C++ 2015-2019 Redistribuovatelné.
  • Ovladač Virtual Gamepad Emulation Framework (ViGEmBusv.1.17.333.0 ) nebo vyšší.
  • Kompatibilní ovladače (řadiče Xbox s podporou DualShock 4, PS5).
  • Kabel micro USB nebo kompatibilní připojení Bluetooth (vestavěný ve Windows nebo adaptér).
  • Zakázání možnosti podpory konfigurace PlayStation ve službě Steam.
  Opravte pád Microsoft Teams ve Windows 10

Metoda č. 2: Aktualizujte ovladače Bluetooth

Vaše zastaralé ovladače Bluetooth jsou jedním z důvodů, proč váš DS4WINDOWS nefunguje. Chcete-li to provést, nejprve se ujistěte, že je váš adaptér Bluetooth zapnutý. Chcete-li aktualizovat ovladače Bluetooth, můžete použít některý z těchto programů pro aktualizaci ovladačů nebo stisknutím klávesových zkratek Window + R spusťte aplikaci Spustit a poté postupujte podle následujících kroků:

Krok 1: Zadejte devmgmt.msc do pole Spustit, abyste získali přístup ke Správci zařízení.

Krok 2: Dále vyhledejte kategorii Bluetooth.

Krok 3: Po klepnutí pravým tlačítkem myši na zařízení Bluetooth, které chcete aktualizovat, vyberte z místní nabídky Aktualizovat ovladač.

Krok 4: Nyní zvolte automatické vyhledávání ovladačů. Pokud však již ovladače v systému Windows máte, zvolte možnost Procházet ovladače v mém počítači.

Krok 5: Po aktualizaci ovladače spusťte aplikaci DS4Windows a zjistěte, zda je opravena.

Metoda č. 3: Aktualizujte svůj DS4Windows

Chcete-li aktualizovat DS4Windows, použijte aplikaci DS4Updater, která je součástí adresáře DS4Windows.

Krok 1: Chcete-li najít aplikaci DS4Updater, nejprve přejděte do umístění, kde jste rozbalili a nainstalovali DS4Windows.

Krok 2: Poté dvakrát klikněte na DS4Updater a spusťte jej.

Krok 3: Jakmile se otevře, aktualizace začne.

Po dokončení procesu aktualizace restartujte počítač a zkontrolujte, zda DS4Windows funguje správně. Pokud ne, pokračujte dalším krokem.

Metoda č. 4: Přeinstalujte DS4WINDOWS

Pokud se vám nepodařilo aktualizovat DS4Windows nebo se vám tato metoda z jakéhokoli důvodu nezdařila, doporučujeme přeinstalovat aplikaci DS4Windows. Chcete-li DS4windows nejprve znovu nainstalovat, musíte je odebrat.

Odinstalace DS4Windows

I když odstranění DS4Windows není náročné, není tak jednoduché jako odstranění jiných aplikací.

Krok 1: Chcete-li začít, musíte nejprve odinstalovat ovladač. Otevřete nabídku Start, zadejte Ovládací panely a stisknutím klávesy Enter otevřete Ovládací panely.

Krok 2: Poté klikněte na Programy a funkce.

Krok 3: V okně Programy a funkce vyhledejte ovladač sběrnice emulace virtuálního gamepadu Nefarius.

Krok 4: Poté na něj dvakrát klikněte a poté výběrem Ano zahajte proces odinstalace.

Krok 5: Dalším krokem je odstranění všech souborů DS4Windows z vašeho počítače. Chcete-li tak učinit, přejděte do adresáře, do kterého byl soubor rozbalen a nainstalován.

  Oprava Arbiter.dll nebyl nalezen ve Windows 10

Krok 6: Poté, co jste vybrali složku DS4Windows, můžete ji smazat výběrem ikony koše po kliknutí pravým tlačítkem myši nebo stisknutím klávesy delete na klávesnici.

Krok 7: Dále zadejte %Appdata% do Průzkumníka souborů a stiskněte Enter.

Krok 8: Poté budete přesměrováni do adresáře Roaming. Chcete-li dokončit odinstalaci DS4Windows, vyhledejte a odstraňte složku DS4Windows.

Přeinstalace DS4Windows

Krok 1: Za prvé, stáhněte si DS4Windows soubor z Github.

Krok 2: Poté rozbalte stažený soubor Zip.

Krok 3: Otevřete extrahovaný soubor a poklepejte na soubor DS4Windows.exe.

Krok 4: Dále se objeví dialogové okno a požádá vás, abyste vybrali, kam uložit profily a nastavení. Takže se rozhodněte pro Appdata.

Poznámka: Můžete narazit na chybovou zprávu .NET Runtime. Jak bylo uvedeno na začátku tohoto článku, .NET 5.0 Runtime je nezbytným předpokladem pro tento program. Pokud tedy vidíte chybu, stáhněte si .NET 5.0 Runtime.

Krok 5: V této fázi dokončete instalaci podle pokynů uvedených v krocích Vítejte v DS4Windows.

Krok 6: Poté se můžete podívat na kartu Nastavení a vybrat tlačítko Skrýt ovladač DS4 pro problémy s připojením dvojitého vstupu.

Nyní je čas zkontrolovat, zda DS4Windows funguje správně. Pokud máte s aplikací stále problémy, pokračujte dalším krokem.

Metoda č. 5: Znovu povolte ovladač ve správci zařízení

Pokud máte stále problémy s detekcí ovladače, doporučujeme přejít k dalšímu řešení, tj. opětovné povolení ovladače DS4. Chcete-li začít, proveďte tyto kroky:

Krok 1: Chcete-li spustit výzvu Spustit, klepněte pravým tlačítkem myši na nabídku Start a vyberte příkaz Spustit nebo stiskněte současně klávesy Windows + R.

Krok 2: Nyní do pole zadejte devmgmt.msc a stiskněte Enter.

Krok 3: Poklepáním na Human Interface Devices zobrazíte ovladače.

Krok 4: Poté klikněte pravým tlačítkem na herní ovladač kompatibilní s HID a vyberte možnost Zakázat zařízení.

Krok 5: Po několika sekundách znovu klikněte pravým tlačítkem na herní ovladač kompatibilní s HID, ale tentokrát vyberte možnost Povolit zařízení.

  Vysílejte obrazovku svého iPhone do počítače se systémem Windows nebo Mac pomocí AirPlay

Krok 6: Nyní můžete resetovat počítač, abyste zjistili, zda se vám stále zobrazují chyby DS4Windows, nefungující.

Pokud tato metoda nefunguje, přejděte k dalšímu řešení.

Metoda č. 6: Obnovení systému Windows do předchozího stavu pomocí RSTRUI.exe

Ačkoli toto řešení není navrženo, je považováno za poslední možnost. Měli byste si být vědomi ztráty osobních dat nebo některých nainstalovaných programů po obnovení. Chcete-li obnovit systém Windows pomocí souboru Rstrui.exe, postupujte podle následujících kroků:

Krok 1: Otevřete okno Spustit stisknutím kláves Windows+R na klávesnici nebo kliknutím pravým tlačítkem na nabídku Start a výběrem Spustit.

Krok 2: Nyní zadejte RSTRUI a kliknutím na OK spusťte Obnovení systému.

Krok 3: Poté klikněte na Další.

Krok 4: V této fázi máte dvě možnosti. Můžete vybrat datum před instalací DS4Windows nebo datum, kdy fungoval.

Poznámka: Když obnovíte počítač do předchozího stavu, ovlivní to i další aplikace. V důsledku toho si vytvořte zálohu důležitých dat. Chcete-li se o změnách dozvědět více, můžete také použít tlačítko Vyhledat dotčené programy.

Krok 5: Po výběru požadovaného času a data klikněte na Další.

Krok 6: Výběrem možnosti Dokončit zahájíte obnovu počítače na zadaný čas a datum.

Krok 7: Po dokončení procesu se váš počítač restartuje, aby se změny uplatnily. Poté, pokud je na vašem počítači k dispozici DS4Windows, zkontrolujte, zda funguje. Pokud jste však vybrali datum, kdy jste aplikaci v počítači neměli, můžete ji nainstalovat nyní.

Krok 8: Dále restartujte počítač a zjistěte, zda byla chyba vyřešena.

Závěrečná slova

DS4Windows je emulátorová aplikace, která propojuje ovladače Xbox 360 a PlayStation s Windows 11. Jsou však chvíle, kdy se ve Windows 11 setkáte s otravnou chybovou zprávou DS4Windows nefunguje.

Jak je podrobně uvedeno v tomto článku, existuje několik způsobů, jak vyřešit problém s nefunkčním systémem DS4Windows.

První tři metody – kontrola systémových požadavků, aktualizace ovladače Bluetooth a aktualizace aplikace DS4Windows – však pro většinu uživatelů problém vyřeší.

x