Jak opravit nefunkčnost iTunes na počítači se systémem Windows

Software iTunes se nemusí spustit z mnoha důvodů. Pomocí potenciálních řešení v této příručce můžete opravit, že se iTunes neotevře (funguje) na počítači se systémem Windows.

Když iTunes nefungují, hází zprávy jako „iTunes přestaly fungovat“ nebo „nelze spustit“ a nespustí se. Chybové zprávy při spuštění se mohou lišit, ale výsledek je stejný, když se iTunes neotevře. Uživatelé nemohou přistupovat a používat iTunes na počítačích se systémem Windows 11/10, pokud se tento software nespustí.

1. Zavřete všechny procesy iTunes ve Správci úloh

Někdy iTunes zamrzne, když se jej uživatelé pokusí spustit, protože proces na pozadí pro tento software již běží. Ukončit proces iTunes ve Správci úloh před výběrem spuštění softwaru je potenciální opravou, kterou mnoho uživatelů potvrzuje.

Procesy iTunes můžete zavřít takto:

 • Klikněte pravým tlačítkem na prázdnou oblast na hlavním panelu a vyberte zástupce Správce úloh.
 • Klikněte na Procesy na liště Správce úloh.
 • Pokud v části Aplikace vidíte proces iTunes, vyberte jej a klikněte na Ukončit úlohu.
 • Vyhledejte a zakažte jakékoli další úlohy související s iTunes v části Procesy na pozadí.
 • 2. Použijte Poradce při potížích s aplikací Windows Store

  Nástroj pro odstraňování problémů s aplikacemi Windows Store může opravit aplikace UWP, když nefungují správně. Tento nástroj by tedy mohl být užitečný pro odstraňování problémů s aplikací iTunes MS Store.

    Jak naformátovat pevný disk nebo SSD v systému Windows 11

  Náš průvodce spouštěním nástrojů pro odstraňování problémů v systému Windows vám řekne, jak získat přístup k tomuto nástroji pro odstraňování problémů a dalším v počítači se systémem Windows.

  3. Nastavte iTunes na Spustit s právy správce

  Někteří uživatelé uvedli, že spuštění iTunes s právy správce může pomoci opravit tuto aplikaci, když nefunguje. Takže to je další potenciální řešení, které stojí za vyzkoušení. Chcete-li tak učinit, klepněte pravým tlačítkem myši na iTunes v nabídce Start a vyberte Více > Spustit jako správce.

  Můžete také nastavit desktopový software iTunes tak, aby se vždy spouštěl jako správce ze svého umístění souboru. Další pokyny naleznete v této příručce o tom, jak vždy spouštět programy s právy správce.

  Aplikaci iTunes UWP však nemůžete nastavit tak, aby se vždy spouštěla ​​se zvýšenými právy, protože její instalační složka není přístupná.

  4. Spusťte iTunes v nouzovém režimu

  Pokud jste nainstalovali počítačový software iTunes, zkuste opravit jeho chybu při spuštění spuštěním aplikace v nouzovém režimu. Pokud tak učiníte, spustí se iTunes se zakázanými pluginy. Nouzový režim můžete aktivovat stisknutím a podržením kláves Ctrl + Shift, když kliknutím spustíte iTunes. Poté klikněte na Pokračovat v dialogovém okně nouzového režimu, které se zobrazí.

  Pokud to funguje, plugin pravděpodobně padá při spuštění iTunes. Chcete-li otevřít iTunes bez aktivace nouzového režimu, budete muset vymazat problémový plugin. Pluginy můžete najít a odstranit z tohoto výchozího umístění složky:

   C:\Users\<username folder>\App Data\Roaming\Apple Computer\iTunes\iTunes Plug-ins\ 

  Upozorňujeme, že toto potenciální rozlišení se nevztahuje na aplikaci iTunes UWP staženou z Microsoft Store. Podržením kláves Ctrl + Shift při kliknutí na aplikaci iTunes UWP se zobrazí okno Omezení.

    Populární aplikace pro přenos obsahu pro Android Pushbullet přichází do systému Windows

  5. Spusťte iTunes v režimu kompatibility

  Nastavení iTunes tak, aby běžel v režimu kompatibility, je rozlišení, které uživatelé potvrzují, že mohou opravit chybu spouštění „iTunes přestaly fungovat“. Tuto opravu však můžete použít pouze pro počítačový software iTunes (verze 12.10.11) s přístupnou instalační složkou. Toto jsou kroky pro spuštění iTunes v režimu kompatibility:

 • Stiskněte kombinaci kláves Windows + E Průzkumníka a otevřete instalační složku iTunes. To bude obvykle ve složce Programs File s nainstalovaným iTunes ve výchozím adresáři
 • Klikněte pravým tlačítkem na soubor iTunes EXE (spustitelný) a vyberte Vlastnosti.
 • Klikněte na Kompatibilita v okně Vlastnosti iTunes.
 • Výběrem možnosti Spustit tento program v režimu kompatibility aktivujte rozevírací nabídku pro toto nastavení.
 • V rozevírací nabídce vyberte nastavení kompatibility se systémem Windows 7.
 • Kliknutím na tlačítko Použít nastavíte vybrané možnosti.
 • Výběrem OK opustíte okno iTunes Properties.
 • 6. K opravě iTunes použijte funkci Oprava systému Windows

  Možnosti opravy stojí za to vyzkoušet, když iTunes nefunguje. Můžete si vybrat opravu iTunes prostřednictvím Nastavení nebo apletu Ovládací panely Programy a funkce v závislosti na tom, zda používáte aplikaci UWP nebo stolní software.

  Náš průvodce opravou aplikací a programů ve Windows vám řekne, jak opravit iTunes oběma způsoby.

  7. Resetujte aplikaci iTunes

  Aplikace iTunes UWP má možnost Resetovat, kterou můžete vybrat v části Aplikace a funkce v Nastavení. Tato možnost odstraňování problémů vymaže data aplikace, což stojí za to vyzkoušet, když iTunes nefungují správně.

  Náš průvodce resetováním aplikací na počítačích se systémem Windows obsahuje pokyny, jak tuto možnost vybrat na obou platformách.

  8. Vypněte veškerý aktivní bezpečnostní software třetích stran

  Bezpečnostní aplikace třetích stran jsou ty, které obsahují antivirové štíty a brány firewall. Tyto softwarové balíčky s největší pravděpodobností způsobí problémy se spouštěním iTunes především kvůli bezpečnostním omezením, která mohou u aplikací vynutit.

    Jak změnit pozadí poštovní aplikace ve Windows 10

  Zkuste tedy před spuštěním iTunes deaktivovat jakýkoli antivirus, bránu firewall nebo obecnější bezpečnostní aplikaci třetí strany nainstalovanou na vašem počítači, abyste zjistili, zda to pomůže. Většina bezpečnostních aplikací třetích stran má možnosti kontextové nabídky pro deaktivaci antivirových štítů. Obvykle můžete vybrat možnost, která dočasně vypne antivirovou ochranu bezpečnostní aplikace, kliknutím pravým tlačítkem na její ikonu na hlavním panelu.

  9. Znovu nainstalujte iTunes

  Přeinstalace iTunes je poslední metodou odstraňování problémů, kterou můžete vyzkoušet, pokud nic jiného nefunguje. Tato metoda odstraňování problémů obnoví soubory aplikace a pravděpodobně vyřeší problémy s instalací způsobující chyby při spouštění iTunes.

  iTunes můžete odinstalovat pomocí nástroje Aplikace a funkce v Nastavení, jak je uvedeno v této příručce k odebrání softwaru Windows.

  Po odinstalaci iTunes můžete nainstalovat aplikaci UWP nebo starší desktopový software Windows. Chcete-li tak učinit, klikněte na Stáhnout iTunes pro Windows 10 z obchodu Microsoft Store nebo Stáhnout iTunes 12.10.11 na Stránka Apple. Pokud vyberete možnost 12.10.11, budete muset otevřít instalační soubor pro iTunes ve složce, kterou stáhl, a nainstalovat software pomocí něj.

  Instalace iTunes z obchodu Microsoft Store se doporučuje, protože si můžete být jisti, že se jedná o aplikaci podporovanou systémem Windows a nejnovější verzi. 12.10.11 je poslední verze desktopového softwaru, kterou Apple neaktualizoval od roku 2020.

  Uživatelé však potvrdili, že odinstalování iTunes a instalace starší verze tohoto softwaru může vyřešit určité problémy. Abychom byli konkrétnější, chybová zpráva „iTunes nelze spustit“ je jedním z takových problémů, kteří uživatelé potvrzují instalaci oprav starších verzí. Starší verzi iTunes můžete nainstalovat stažením jejího instalačního souboru z Stránka podpory Apple.

  Získejte opravu iTunes na počítači se systémem Windows

  Někteří uživatelé mohou být v pokušení vyzkoušet jiný alternativní multimediální software, jako je PodTrans nebo doubleTwist, když se iTunes neotevře. Výše uvedené metody odstraňování problémů však pravděpodobně opraví většinu chyb při spuštění iTunes, které se vyskytují na počítačích se systémem Windows. Takže je vyzkoušejte, než zahodíte iTunes.