etechblog

Co je Microsoft Azure? Příručka pro začátečníky ke cloudové službě

Cloud computing se v poslední době stal pro podniky zásadní změnou a Microsoft Azure patří mezi přední hráče této hry, cloudové platformy navržené tak, aby společnostem pomáhala vytvářet, spravovat a nasazovat různé aplikace a služby.

Níže jednoduchým způsobem rozebereme základy Microsoft Azure, abychom vám pomohli pochopit jeho možnosti, výhody a jak může transformovat vaše podnikání.

Co je Microsoft Azure?

Microsoft Azure je přední poskytovatel služeb cloud computingu, který nabízí rozsáhlý rámec pro ukládání dat, vývoj softwaru a další inovativní řešení. Umožňuje vám ukládat vaše data a aplikace vysoce organizovaným způsobem, ke kterému lze přistupovat odkudkoli s připojením k internetu.

Pokud nejste obeznámeni s cloud computingem, je to metoda efektivní správy digitálních zdrojů využitím vzdálených serverů a globálních datových center ke zpracování vašich dat, čímž se eliminuje potřeba osobních zařízení nebo dedikovaných serverů.

Azure ale není jen o úložišti; je to také hřiště pro vývojáře softwaru a inovátory. Microsoft jej nabalil širokou škálou nástrojů a služeb, které vývojářům pomohou rychle a efektivně vytvářet, testovat a nasazovat aplikace. Ať už vytváříte jednoduchý web, složitou mobilní aplikaci nebo chatbota s umělou inteligencí, Azure vás pokryje.

Jako příklad si představte jakoukoli streamovací službu, kterou používáte ke sledování svých oblíbených pořadů a filmů. Ukládají tuny filmů a pořadů v cloudu místo toho, aby měli obrovské místnosti plné DVD nebo pevných disků. Když si vyberete něco ke sledování (například Netflix), web to rychle načte z cloudu a přehraje na vašem zařízení.

  Opravte službu Google Voice Nemohli jsme dokončit váš hovor

Během špičky poptávky, například když je vydán trhák, tyto platformy bez námahy škálují svou infrastrukturu tak, aby uspokojila prudký nárůst sledovanosti, a to díky flexibilním poskytovatelům cloudových služeb, jako je Azure, kteří mohou spravovat data ve větším měřítku.

Ještě zajímavější je, že poskytovatelé služeb cloud computingu (AWS v případě Netflixu) také nabízejí těmto platformám cloudové algoritmy strojového učení, které vám pomohou lépe porozumět vašim preferencím. Dělají to tak, že analyzují, co sledujete, a postupem času svá doporučení neustále vylepšují. To je jen jedna z několika výhod cloud computingu.

Jak Microsoft Azure funguje?

Jádrem Microsoft Azure jsou obrovská datová centra, ke kterým máte přístup ze svého počítače nebo jiných zařízení přes internet. Azure nabízí spoustu užitečných nástrojů a služeb. Některé vám pomohou ukládat a spravovat data, některé umožňují spouštět software a jiné jsou skvělé pro webhosting, AI a další.

Hlavním cílem je usnadnit vám vytváření, nasazování a správu aplikací a služeb, aniž byste se museli starat o technické věci pod tím.

Další zajímavou funkcí Azure je způsob platby. Je to „pay-as-you-go“, což znamená, že platíte pouze za to, co používáte. Některé služby jsou navíc k dispozici zdarma a v některých případech k nim lze získat bezplatný přístup až po dobu 12 měsíců. Tento model je také flexibilní, což znamená, že můžete začít s malým nastavením a s růstem vašich potřeb můžete rychle a snadno rozšířit využití prostředků Azure.

  5 nových vylepšení Chrome právě vytvořil Správce záložek

Azure také bere bezpečnost vašich dat vážně. Společnost Microsoft používá robustní bezpečnostní opatření, jako je šifrování, brány firewall a řada monitorovacích nástrojů, aby chránila vaše informace před potenciálními hrozbami. Kromě toho je ztráta dat problémem minulosti, protože Azure poskytuje služby redundance dat a zálohování.

Vaše data jsou obvykle duplikována na více místech, aby byla zajištěna redundance, která zajišťuje, že i když jedno datové centrum narazí na problém, vaše data zůstanou snadno dostupná.

Začínáme s Azure

Chcete-li používat Microsoft Azure, začněte vytvořením účtu na platformě. Jakmile vstoupíte, zobrazí se váš řídicí panel Azure, kde jsou uvedeny všechny služby a nástroje.

Je vhodná doba na výběr účinných nástrojů pro interakci s cloudovým prostředím Azure. Azure má spoustu zdrojů, které vám pomohou učit se. Existují dokumenty, videa a dokonce bezplatné online kurzy, které vám mohou odpovědět na jakékoli otázky. Pokud máte další dotazy, mají také tým podpory, na který se můžete snadno obrátit.

V případě, že se před přechodem na Azure chcete dozvědět více o cloud computingu, existuje několik bezplatných online kurzů cloud computingu pro začátečníky, které si můžete vyzkoušet.

Ekosystém a integrace Azure

Azure není jen samostatná služba – je to integrovaný ekosystém, který se propojuje s různými technologiemi, platformami a službami těmito způsoby:

  • Stávající aplikace: Azure poskytuje širokou škálu konektorů a rozhraní API, což usnadňuje hladké propojení vašich starších aplikací se službami Azure.
  • Open Source: Není to jen pro Windows – Azure plně podporuje řešení založená na Linuxu. Navíc se dobře hraje s populárními open source databázemi, jako je MySQL, PostgreSQL a další.
  • Možnosti více cloudů: Azure spolupracuje s dalšími významnými poskytovateli cloudu, jako jsou AWS a Google Cloud, takže si můžete vytvořit strategii pro více cloudů, která vyhovuje vašim potřebám.
  • IoT a AI: Azure nabízí řadu nástrojů a služeb pro aplikace internetu věcí (IoT) a umělé inteligence (AI). Můžete je použít k získání statistik založených na datech, provádění prediktivní analýzy a informovaných rozhodnutí.
  • Zabezpečení a dodržování předpisů: Pokud chcete používat své nástroje zabezpečení pro další zabezpečení dat, Azure se může snadno integrovat s bezpečnostními nástroji třetích stran a zajistit, aby vaše data zůstala dobře chráněna.
  • Flexibilní a přizpůsobitelná infrastruktura: Azure je o flexibilitě. To znamená, že své cloudové prostředí můžete přizpůsobit svým jedinečným potřebám. Kombinujte a spojujte služby, nástroje a integrace a vytvořte vlastní řešení, které bude dokonale odpovídat vašim obchodním cílům.
  Proč Minka Aire Remote nefunguje?

Zkrátka Azure není jen univerzální řešení; je to všestranný a adaptabilní ekosystém navržený tak, aby vylepšil vaše technické schopnosti.

Uvolněte sílu cloudu pomocí Microsoft Azure

Microsoft Azure může pro firmy bez ohledu na jejich velikost změnit hru. K uvolnění výkonu cloud computingu můžete využít rozsáhlé služby a solidní zabezpečení, které nabízí Azure.

x