etechblog

8 nejlepších projektů Raspberry Pi Smart Magic Mirror

Sestavení kouzelného zrcadla, které v reálném čase ukazuje počasí, zprávy a cestovní informace atd., je populární projekt. Naučte se, jak si vyrobit vlastní chytré zrcadlo za nízkou cenu s jednodeskovým počítačem Raspberry Pi, a inspirujte se některými příklady.

Proč potřebujete Raspberry Pi

Chytré zrcadlo je v podstatě zrcadlo s obrazovkou za ním. Touto obrazovkou může být tablet Android nebo počítačový monitor. Samozřejmě, že monitor bude mít větší zrcadlo. Je to také skvělý způsob, jak znovu použít starý LCD monitor. Plný počítač tam ale nenacpete, pokud nepoužíváte Raspberry Pi.

Raspberry Pi je počítač velikosti kreditní karty, na kterém běží operační systémy založené na Linuxu a má velkou komunitu vývojářů. Ve skutečnosti komunita inteligentních zrcadel DIY preferuje Pi před všemi ostatními metodami. Přihoďte jeho nízkou cenu, od 35 USD za model v plné velikosti, a je snadné ho použít u jakéhokoli jiného zařízení.

Dokonce by mělo být možné vyrobit chytré zrcadlo s bezdrátovým Raspberry Pi Zero 2 W za 15 $. Zjistěte, který model Raspberry Pi je pro váš další projekt nejlepší.

Co budete potřebovat pro své chytré zrcadlo

Ať už se z tohoto seznamu rozhodnete pro jakýkoli projekt chytrého zrcadla, vždy budete potřebovat několik prvků. Abychom vám usnadnili hledání a přestali se opakovat, uvádíme nejdůležitější součásti.

Dvoucestné zrcadlo

Je to chytré zrcadlo, takže by nemělo být překvapením, že zrcadlo skutečně potřebujete, že? Projekt vyžaduje obousměrné zrcadlo, které si můžete zakoupit na TwoWayMirrors.com nebo zamiřte do místního železářství. V ideálním případě jej získejte z webu, protože si můžete přizpůsobit výšku, šířku a okraje.

Lcd monitor

Za zrcadlem budete instalovat obrazovku. I když si můžete koupit nový, je to skvělý způsob, jak využít jakýkoli starý počítačový monitor, který se vám povaluje.

  Jak blokovat vyskakovací reklamy na Androidu

Raspberry Pi

Kredit obrázku: Raspberry Pi

I když si můžete vytvořit chytré zrcadlo s 15 $ Pi Zero 2 W, neposkytne vám to nejlepší výsledky. Místo toho zvažte výkonnější Raspberry Pi 4 nebo Pi 5, které jsou k dispozici od 35 USD nebo 60 USD. Vyberte si produkt a distributora, který je pro vás nejlepší oficiální stránky.

Dřevěný rám

Něco, co drží pohromadě to zrcadlo a monitor za ním. Tento krok můžete volitelně přeskočit, ale na okrajích bude vypadat trochu drsně a bude vyžadovat seriózní správu kabelů. Váš místní železářství by vás měl vyřešit.

Spolu s nimi budete potřebovat všechny základní nástroje potřebné pro práci s nimi. Ujistěte se tedy, že máte šroubovák, šrouby, brusku, dřevoobráběcí nástroje a tak dále.

1. MagicMirror²: Originální Pi Smart Mirror

Toto je MagicMirror². Takových je mnoho, ale tenhle je od Michaela Teeuwa. Byl mezi prvními, kdo vytvořil a zdokumentoval celý proces inteligentního zrcadla s Raspberry Pi. Ve skutečnosti udělal veškerou svou práci open source a modulární, takže si každý mohl postavit vlastní a vylepšit ji.

Michael napsal sérii Výukové programy MagicMirror², takže o tom všem si můžete přečíst na jeho blogu. Provede vás kompletním nastavením a stavbou.

Nejlepší na tom je, jak snadný ten proces udělal. Spusťte jednoduchý skript Bash z MagicMirror² a vaše Raspberry Pi bude připraveno k použití. Mezi výchozí moduly patří hodiny, kalendář, předpověď počasí, zpravodajství a doplňková zpráva. A lidé staví moduly třetích stran které můžete nainstalovat.

Pokud jste ve světě chytrých zrcadel nováčkem, začněte tímto projektem. Má kolem sebe velkou komunitu a můžete požádat o pomoc na Fórum MagicMirror².

Webové stránky: Firmware | Kompletní průvodce | GitHub

2. MirrorMirror: Nejlepší průvodce hardwarem

MirrorMirror Dylana Pierce nesouvisí s MagicMirror², ale je stejně užitečný. Hlavně kvůli Pierce původní blogový příspěvek je nejlepším průvodcem krok za krokem skutečným stavebním procesem.

Pierce se vymanil z normy a nakonfiguroval Chromium tak, aby běžel při spuštění poté, co na Raspberry Pi nainstaloval operační systém Raspbian (nyní známý jako Raspberry Pi OS). Nakonec si vytvořil vlastní webovou stránku a server.

  9 tvůrců Vennových diagramů pro porovnání a vizuální organizaci dat

Než si vyrobíte vlastní chytré zrcadlo, přečtěte si celý příspěvek. Pierce stavěl toto chytré zrcadlo jako dárek. Takže se postaral o to, aby to vypadalo brilantně. I když je příručka trochu stará, jsou zde užitečné kroky, například jak odstranit rámeček monitoru nebo vedení kabelů. Ale klenot tohoto kusu je v jeho zpracování dřeva.

Webové stránky: Kompletní průvodce

3. Hlasem ovládané inteligentní zrcadlo

S chytrým zrcadlem Evana Cohena můžete skutečně komunikovat tak, že s ním budete mluvit jako s telefonem Android. A ano, stále běží na Raspberry Pi, takže nepotřebujete zařízení Android.

Cohen poskytl úplnou dokumentaci o tom, jak postavit, nainstalovat a provozovat své chytré zrcadlo. Video je opravdu působivé a funguje s několika aplikacemi třetích stran. Můžete například ovládat chytrá LED světla mluvením do zrcadla.

I tento má nádherný, podrobný průvodce hardwarem. Pokud ho plánujete postavit, použijte místo Pierceovy metody poskytnutý návod.

Webové stránky: Kompletní průvodce | GitHub

4. Inteligentní zrcadlo ovládané hlasem a gesty

Dokážete vyrobit chytré zrcadlo s dotykovou obrazovkou? Ano, je to možné, jak uvidíme později. Dalším způsobem interakce s magickým zrcadlem je ovládání gesty nebo hlasové ovládání. Stavitel Josep Cumeras i Khan se tedy pustil do práce.

Toto chytré zrcadlo má několik skvělých triků. Chcete-li aktivovat rozpoznávání hlasu, musíte tleskat rukama a poté vydat příkazy jako „přehraj rádio“ nebo „ukaž mi novinky“.

Khan o tom dal dohromady spoustu dokumentace, takže byste měli být schopni spustit své oblíbené aplikace během okamžiku. K navigaci uvnitř aplikace používejte jednoduchá gesta.

Tento projekt patří mezi dražší magická zrcadla, stojí 400 eur. Když ale uvidíte výsledek ve videu, víte, že to stojí za to.

Webové stránky: Průvodce | Další průvodce | GitHub

5. Inteligentní zrcadlo s dotykovým displejem a funkcí Face ID

Nejenže Eben Kouao postavil chytré zrcadlo s dotykovou obrazovkou, ale dokonce obsahuje ID obličeje pro identifikaci osoby stojící před ním.

Vytvoření chytrého zrcadla s dotykovou obrazovkou není snadné, protože tloušťka obousměrného zrcadla znemožňuje použití standardní kapacitní dotykové obrazovky. Místo toho Eben přidal infračervený rámeček pro dotykovou funkci: s LED diodami na jedné straně a světelnými detektory na druhé, dokáže rozpoznat, kde jste se dotkli zrcadla.

Díky zahrnutí kamerového modulu Raspberry Pi může zrcadlo vidět uživatele a identifikovat je pomocí modulu detekce obličeje OpenCV. K dispozici je návod k sestavení krok za krokem, který by měl nakonec pokrýt přidání domácí automatizace a více uživatelských profilů.

  Úvod do Omnikanálové marketingové platformy pro SMB

Webové stránky: Kompletní průvodce | Smart Touch GitHub | Face ID GitHub

6. Inteligentní zrcadlo AI Yoga

YogAI posouvá koncept chytrého zrcadla na zcela novou úroveň tím, že poskytuje osobního trenéra AI, který vede a opravuje jógové pozice uživatele.

Vytvořili ji samozřejmí fitness-oříšci Salma Mayorquinová a Terry Rodriguez a využívá kamerový modul Raspberry Pi a strojové učení TensorFlow k posouzení různých jógových pozic. Avatar na obrazovce dokonce napodobuje pohyby uživatele.

Kromě toho lze zrcadlu dávat mluvené příkazy pro zahájení, zastavení, pozastavení a restartování jógy. Pomocí hlasového syntezátoru Flite také odpoví, aby uživatele navedl, aby dosáhl správných pozic.

Webové stránky: Kompletní průvodce | GitHub

7. Inteligentní zrcadlo za 100 USD: levný a snadný způsob

Na výrobu chytrého zrcadla nepotřebujete utratit spoustu peněz. Jak ukazuje Carl Gordon, jeden si můžete pořídit za zhruba 100 dolarů (nebo 150 novozélandských dolarů v Gordonově případě). Celým jeho cílem v tomto projektu je, aby byl co nejlevnější a nejšetrnější.

Inteligentní zrcadlo Gordon nepoužívá populární operační systém MagicMirror², ale nic v sestavení nenaznačuje, že by systém narušilo. Konečným výsledkem je jednoduché kouzelné zrcadlo za nízkou cenu, které vám stále poskytuje všechny základy. Je také lehký a přenosný, takže jej můžete použít ve více místnostech, pokud chcete.

Webové stránky: Kompletní průvodce

8. Zachráněné iPad Magic Mirror

Dalším způsobem, jak ušetřit peníze, je repasovat stará zařízení. V tomto případě Chris Greening zachránil rozbitý iPad první generace, který použil pro své magické zrcadlo, opatrným odstraněním LCD panelu pod jeho rozbitou obrazovkou.

K udržení nízkých nákladů také pomáhá použití Raspberry Pi Zero W za 15 USD se standardním operačním systémem Raspberry Pi. Deska ovladače videa přebírá výstup HDMI z Pi a posílá jej na panel LCD.

Aby Chris snížil jas LCD, aby jeho obrys nebyl zřejmý za obousměrným zrcadlem, přidal několik barevných acetátových listů. Konečným výsledkem je přesvědčivé magické zrcadlo za velmi nízkou cenu.

Webové stránky: Video průvodce

Sestavte si své vlastní kouzelné zrcadlo

Pokud si z jednoho vytvoříte kouzelné zrcadlo sami, je možné jej sestavit pomocí jiného zařízení, jako je Windows PC-on-a-stick. Ale pokud se zajímáte o domácí elektroniku a výrobu, je pravděpodobné, že se vám povaluje náhradní Raspberry Pi. Ve spojení s operačním systémem MagicMirror² je sestavení inteligentních zrcadel mnohem jednodušší.

x