9 tvůrců Vennových diagramů pro porovnání a vizuální organizaci dat

Zjistěte vše o Venn Diagramu, o tom, jak je vytvořit, a o některých šablonách, které se mohou hodit.

Data jsou jedním z nejčastějších faktorů, které firmy využívají ve svůj prospěch. Zejména převádět nezpracovaná data na něco užitečného a upravovat je, abyste získali přehled. Když jsou data zobrazena v prezentacích nebo v grafickém formátu, jsou snadno srozumitelná.

Vizualizace dat může probíhat několika způsoby, jako jsou grafy, grafy a Vennovy diagramy, aby to dávalo smysl. Ale proč Venn Diagrams?

Vennův diagram je vizuální reprezentace, která se zaměřuje na koncepty a jejich vztah. Kruh nebo jiný tvar představuje sadu prvků a označuje společné pojmy s překrývající se oblastí. Pro některé jsou Vennovy diagramy jednoduché, zatímco pro jiné jsou složité v závislosti na požadavcích.

Je to vynikající metoda pro reprezentaci dat a vizualizaci konceptů snadno uchopitelným a jasným způsobem, který je populární v profesionálním a akademickém světě. Uživatelé mohou snadno číst vizuální data a analyzovat je na základě jejich rozdílů a podobností, zahrnujících pojmy a čísla.

Vennův diagram je obvykle tří typů, a to:

  • 2-set Vennův diagram jsou dva kruhy nebo ovály, které se navzájem překrývají.
  • 3-sadový Vennův diagram je nabitý třemi kruhy, které umožňují pochopení prvků.
  • 4-set Vennův diagram jsou čtyři kruhy, které mohou být složité a složité, ale ovály mohou fungovat pro znázornění.

Existují trojúhelníky, diamanty, hvězdy, olympijské hry, vícevrstvé, vnořené, obloukové, kruhy s alternativní velikostí, obrázkové, smíšené a Euler Venn diagramy. Uživatelé si mohou vybrat ideální přizpůsobení na základě svých požadavků.

Mezi aplikace Vennových diagramů v reálném světě patří věda, literatura, lingvistika, obchod a psychologie. Mnoho uživatelů pracuje na aplikacích Microsoft Word, Google Docs a online Venn diagram maker, aby vytvořili ideální reprezentaci.

Dovolte nám, abychom vás provedli některými slavnými online tvůrci Vennových diagramů.

Lucidchart

Lucidchart Venn diagram maker je vizuální pracovní prostor, který usnadňuje spolupráci s týmem. Umožňuje vizualizaci dat a kombinuje vytváření diagramů pro podporu inovací a urychlení porozumění.

Lucidchart Generátor Vennových diagramů je základní k použití. Postupujte podle níže uvedených kroků:

1. Začněte se šablonou, která může usnadnit vizualizaci kontrastů a srovnání. Uživatelé si mohou vybrat různé šablony nebo si je vyrobit na míru podle svých požadavků nebo představ. Je možné přetahovat kruhové tvary nebo sady a měnit velikost a duplikovat tvary.

  Zastavte automatické přehrávání animovaných GIFů ve vašem prohlížeči

2. Přizpůsobte šablonu, její styl, upravte a naformátujte text a tvary tak, aby pracovaly na okrajích, velikosti, písmech, úrovních přechodu, barvách atd. Uživatelé mohou vytvářet překrývající se štítky nebo kruhy, podtrhnout štítek nebo k tvarům přidat text .

3. Zadejte data pro seznam jedinečných prvků v každé sadě a průsečíkech. K označení informací lze použít formáty, jako jsou seznamy a odrážky.

Po dokončení mohou uživatelé publikovat výsledek s populární integrací odkudkoli, jako je Slack, Jira, Microsoft Suite, Google Suite a Confluence.

Canva

Diagram Canva Venn je online a bezplatný způsob, jak vizualizovat data a zároveň reprezentovat jejich rozdíly a podobnosti. Je to nejjednodušší způsob, jak vytvořit ideální diagram pomocí různých typů grafů, ze kterých si můžete vybrat, jednoduchých nástrojů přetahování, vkládání do prezentace a podobně.

Canva přichází s několika šablonami Vennových diagramů, ze kterých si uživatelé mohou vybrat a upravit je, aby získali výsledky. Uživatelé mohou začít s Vennovými diagramy podle následujících kroků:

1. Přihlaste se ke svému účtu Canva a přejděte na Vennovy diagramy a zkontrolujte šablony. Vyberte šablonu, která vám vyhovuje, jako jsou kruhy, různá témata, datová věda, profesionální rozvoj, marketing atd.

2. Vyzkoušejte různé funkce, jako jsou fotografie, barevné kombinace, písmo, pozadí, ilustrace, prvky a grafy. V případě potřeby vložte text, přidejte popis nebo název.

3. Přizpůsobte si design pomocí zvláštních nálepek a animujte design tak, aby zaujal publikum.

Po dokončení mohou uživatelé sdílet Vennův diagram na Disku Google, Facebooku, LinkedIn, webových stránkách atd. Návrh je také možné stáhnout a vytisknout na vizitky, letáky, hlavičkové papíry a brožury.

SmartDraw

SmartDraw Vennův diagram software uživatelům usnadnil a urychlil vývoj dokonalého řešení. Umožňuje uživatelům vytvořit design, který vyhovuje jejich požadavkům pomocí vestavěných šablon.

SmartDraw přichází s výkonným nástrojem, který usnadnil navrhování grafiky pro prezentace a zprávy bez jakýchkoli profesionálních zkušeností. Je nabitý inteligentním formátováním, jako je přidávání nebo odebírání sdílených položek, uspořádání prvků, přerovnávání a klikání na jednoduché příkazy.

App.Diagrams

App.Diagrams je online tvůrce vývojových diagramů, který je nabitý několika funkcemi. Umožňuje uživatelům spolupracovat v reálném čase, upravovat body připojení a používat úložiště GitHub. Online tvorba diagramů se snadno používá a má online tabuli pro jakékoli složité vytváření diagramů.

  Co znamená about:blank v Chrome/Firefox nebo Safari?

App.Diagrams se skládá z několika tvarů, ze kterých si člověk může vybrat při vytváření Vennova diagramu. Jeden může snadno přetáhnout tvary a začít navrhovat. Tento nástroj pokrývá hlavní funkce od UML přes Entity Relation, vývojový diagram až po Arrow.

Visme

Pokud chcete využít bezplatný a snadno použitelný nástroj, může být tvůrce diagramů Visme Venn tím, co potřebujete. Pomáhá navrhovat krásné Vennovy diagramy, které splňují požadavky uživatelů. Software je sestaven s několika šablonami a příklady, které tvoří krásnou vizualizaci dat.

Visme přichází s přizpůsobitelnými šablonami, které lze přidat do svých projektů a sdílet s ostatními. Šablony zahrnují sociální sítě, Jak najít ziskový výklenek, Eulerův diagram a Multi-set. Uživatelé si mohou přizpůsobit tvary, barvy a písma tak, aby odpovídaly designu, a sdílet soubor na sociálních sítích.

Je to snadné přetažení, několik tvarů a stovky fotografií nebo ikon. Je možné využít grafy a datové nástroje Viz, jako jsou datové widgety, prvky vývojových diagramů, grafy a další přizpůsobitelné položky a ilustrace, ikony, fotografie, animovaná grafika, aby byla jedinečná.

Vytvořit

Vytvořit je nabitý rozsáhlou knihovnou tvarů a standardními šablonami pro získání přehledu z dat. Jednoduché nástroje přetahování usnadňují vytváření připojení a vizualizaci datových sad. Volná forma také umožňuje nekonečnému plátnu vytvářet a přemýšlet o komplexních návrzích.

Creately umožňuje uživatelům pracovat v reálném čase pomocí tabulek a videokonferencí. Data lze importovat z CSV, Google Spreadsheets a Microsoft Excel a centralizovat data a zjednodušit kontrolu, sdílení a úpravy s více úrovněmi přístupu. Řazení komentářů usnadňuje poskytování volnosti a zjednodušuje diskuse a přidávání návrhů a vstupů.

Je také snadné vložit diagram do listů, snímků nebo dokumentů v jakémkoli formátu, jako je PDF, JPEG, PNG a SVG. Multi-perspektivy jsou další výraznou vlastností softwaru, která z něj dělá ideální volbu.

Online vizuální paradigma

Online nástroj Visual Paradigm Venn diagram umožňuje uživatelům vytvářet krásné a přesné návrhy. Je sestaven s několika funkcemi, jako je rychlé vkládání bodů pomocí metody drag-and-drop pro vytvoření textového štítku a jeho pojmenování.

Online vizuální paradigma je nabitý volně pohyblivými a otočnými tvary, které řídí vzhled bodů nebo kruhů vyhovujících požadavku. Dodává se s několika příklady, jako je URM, SysML, sada čísel a formace. Mezi funkce patří snadné vytváření diagramů, integrace MS Office a kreslení s přizpůsobenými tvary.

  Jak používat nástroj Snooze v aplikaci Outlook Online

Vizzlo

Pokud hledáte bezplatného tvůrce grafů, začněte s Vizzlo, který obohacuje sestavy a prezentace, které fungují v PowerPointu, fungují online a v Prezentacích Google. Uživatelé mohou snadno vytvořit Vennův diagram (také známý jako logický nebo Set diagram).

Vizzlo je nabitý několika funkcemi, jako jsou neomezené kruhy nebo sady, přizpůsobení velikosti, přidávání tahů, změna jasu, otáčení sad, používání šablon, volitelné podrobné popisy a zvýrazňování průsečíků. Cílem je zvýšit produktivitu doplňků a doplňků.

Appy Pie

Generátor diagramů Appy Pie Venn se snadno používá a je nabitý připravenými přizpůsobitelnými šablonami. Je ideální pro uživatele, kteří nejsou technicky zdatní a potřebují něco snadného.

Appy Pie přichází se stovkami přizpůsobitelných šablon, které vyžadují minimální úsilí. Je nabitý několika prvky, jako jsou nálepky, tvary atd., které lze přetáhnout. Je možné přidat loga, barvy značky a další prvky, aby získal nový vzhled. Týmová spolupráce je s tímto týmem také snazší a zvyšuje laťku, která přichází v různých formátech.

Závěr

Toto jsou některé oblíbené volby pro generátor Vennových diagramů, které mohou pomoci získat ideální výsledky. Cílem je logicky uspořádat informace, uspořádat nápady, udržet je konzistentní, používat barvy k odlišení prvků, vyhnout se neohrabanému žargonu a minimalizovat nepořádek, aby byly atraktivní a intuitivní Vennovy diagramy.

Vytváření Vennových diagramů může být informativním a zábavným způsobem reprezentace dat. Je to praktické a online tvůrce Vennových diagramů může poskytnout jasný obrázek o datech.

Nyní se můžete podívat na některé z nejlepších tvůrců vývojových diagramů.

x