Jak opravit, že se instalace Discordu nezdařila za 5 minut

Operační systém Windows je jedním z nejoblíbenějších operačních systémů mezi hráči a zarytými fanoušky Windows. Nicméně, stejně jako jakýkoli jiný operační systém, který je dnes k dispozici, přichází s některými otravnými chybami a problémy, které uživatele trápí.

Mezi těmito problémy je jedním z významných kandidátů nechvalně známá chybová zpráva „Instalace Discord se nezdařila“.

Tato otravná chybová zpráva se může někdy objevit při pokusu o instalaci aplikace Discord do počítače se systémem Windows. Pokud se někdy setkáte s tímto problémem, je přirozené, že budete zmatení a budete si dělat starosti. To je důvod, proč máme v úmyslu vyjmenovat metody, jak opravit ‚Discord Installation Has Failed‘ během několika minut. Čtěte dál a dozvíte se to.

Proč je Discord jednou z nejlepších aplikací Talk-Over Voice pro hráče?

Pokud jde o komunikaci mezi hráči, Discord patří mezi nejlepší možnosti. Stejně jako TeamSpeak, Slack, Skype atd. je Discord chatovací aplikace. Ale je tu malý rozdíl.

Na rozdíl od aplikací, které jsme právě zmínili, jsou primární cíloví uživatelé Discordu ti, kteří hrají videohry. To je důvod, proč nenechává kámen na kameni, když hráčům poskytuje nejlepší chatovací zážitek ve své třídě při hraní her.

Discord umožňuje hráčům najít jiné hráče, koordinovat hru a mluvit spolu během her. Uživatelé mohou snadno komunikovat prostřednictvím hlasového chatu, videohovorů a textových zpráv.

To, čím Discord vyniká, je široká škála možností chatu. Díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní je vše tak bezproblémové. Kromě komunikace můžete použít Discord ke spuštění streamování vaší hry.

„Režim Streamer“ aplikace zajišťuje, že vaše osobní a herní informace zůstanou při streamování skryty, takže můžete hrát bezpečně. Také, pokud jste nadšení pro konkrétní hru, Discord vám umožní připojit se k fandomu, veřejnému serveru věnovanému této hře.

Další skvělou výhodou, kterou hráči získají z používání Discordu jako své hlasové aplikace pro rozhovor, je to, že není k dispozici na jedné konkrétní platformě nebo hře. Discord můžete zdarma používat na svém notebooku, počítači, smartphonu nebo dokonce webové aplikaci.

Nedělejte si starosti, pokud používáte Discord na svém PC a váš přítel na jejich konzoli. Stále se můžete najít a komunikovat. Ve skutečnosti můžete hrát různé hry a stejně na tom nezáleží. A nejlepší část? Vše je zdarma.

  Zde je návod, jak sledovat play-off NBA bez kabelu

Nyní, když rozumíme tomu, proč je Discord nejlepší aplikací pro hraní her, pojďme prozkoumat kritické příčiny chyby „Instalace Discordu se nezdařila“.

Některé kritické příčiny chyby „Instalace Discordu se nezdařila“.

Za selháním instalace Discordu může být mnoho důvodů. Níže je několik z nich:

#1. Nedostatek povolení

Váš pokus o instalaci aplikace Discord do počítače se systémem Windows může selhat, pokud postrádá potřebná oprávnění pro přístup a zápis do umístění nasazení.

  • Problém se systémem Windows: V důsledku problémů s vaším systémem Windows se můžete setkat tváří v tvář s notoricky známou chybovou zprávou „Discord Installation Has Failed“. Systémové problémy, jako jsou zastaralé ovladače, konfliktní software atd., mohou také způsobit selhání instalace Discord.

#2. Zkorumpovaná/přebytečná místní data

Poškození nebo nadbytek dat může také způsobit selhání instalace Discordu. Taková data mohou bránit instalaci aplikace Discord do vašeho počítače.

  • Antivirus a rušení brány firewall: Někdy může brána firewall nebo antivirový software detekovat Discord jako škodlivou aplikaci, aniž by to dávalo smysl. Takové výskyty jsou známé jako falešné poplachy a mohou zabránit instalaci aplikace Discord na váš počítač nebo notebook.
  • Problém s místem na disku: Pokud nemáte dostatek místa na disku, může selhat instalační proces aplikace Discord.

#3. Nesprávná odinstalace

V případě, že k odinstalaci Discord došlo nesprávně, zanechá za sebou zbytkové konfigurační soubory a soubory registru. Tyto soubory zůstávají ve vašem Windows a mohou způsobit selhání při pokusu o odinstalaci nové aplikace Discord.

Jak opravit chybu „Instalace Discord se nezdařila“?

Nyní, když víte několik věcí o aplikaci Discord a jaké jsou příčiny selhání její instalace, pojďme se podívat na některé osvědčené způsoby, jak opravit chybu „Instalace Discord se nezdařila“:

Spuštění instalačního programu v režimu správce

Pokud máte potíže s instalací aplikace Discord na notebook nebo počítač se systémem Windows, můžete zkusit tuto snadnou metodu: spusťte instalační program jako správce.

Spuštění instalačního programu v režimu správce mu může pomoci vyhnout se případným omezením a nainstalovat všechny důležité soubory pro spuštění Discordu. Postupujte podle těchto kroků:

Krok 1: Nejprve navštivte oficiální web Discord a stáhněte si nejnovější verzi instalátoru.

Krok 2: Poté otevřete Průzkumník souborů a najděte, kde se nachází instalační soubor Discord (DiscordSetup.exe).

Krok 3: Po nalezení souboru DiscordSetup.exe na něj klikněte pravým tlačítkem myši a poté klikněte levým tlačítkem na možnost „Spustit jako správce“.

Krok 4: Pokud uvidíte vyskakovací okno Řízení uživatelských účtů (UAC) s dotazem, zda chcete, aby Discord provedl změny ve vašem počítači, klikněte na ‚Ano‘. Vydání tohoto zeleného signálu umožňuje instalačnímu programu Discord spustit s vyššími oprávněními, což může být zásadní pro proces instalace na vašem zařízení.

Krok 5: Nakonec postupujte podle pokynů na obrazovce a nainstalujte Discord bez jakéhokoli selhání.

Volba úplného odstranění souborů Discord

Pokud jste dříve měli Discord v počítači a nechali jste jej odinstalovat, je pravděpodobné, že ve vašem systému Windows mohou zůstat nějaké zbytkové soubory, které se střetávají s vaším novým instalačním programem.

  8 nejlepších E-Prescription Software pro lékaře v roce 2022

Tento problém vám může pomoci vyřešit úplné odstranění zbylých souborů Discord z počítače a restartování instalačního programu. Chcete-li se zbavit souborů Discord, postupujte krok za krokem:

Krok 1: Nejprve stiskněte současně klávesy „Windows + R“ na klávesnici. Otevře se nástroj Spustit. Zadejte ‚%appdata%‘ a klikněte na tlačítko ‚OK‘. Tím se otevře Průzkumník souborů.

Krok 2: Najděte složku ‚discord‘ a vyberte ji.

Krok 3: Dále klikněte pravým tlačítkem myši na složku a poté klikněte na možnost „Odstranit“.

Krok 4: Po úspěšném odstranění znovu stiskněte klávesy „Windows + R“ na klávesnici a spusťte nástroj Spustit. Napište ‚%LocalAppData%‘ a klikněte na tlačítko ‚OK‘.

Krok 5: Najděte složku ‚Discord‘, vyberte ji a poté na ni klikněte pravým tlačítkem. Klikněte na ‚Smazat‘.

Krok 6: V případě, že nemůžete odstranit tuto složku, spusťte nástroj Spustit stisknutím ‚Windows + R‘, zadejte ‚%temp%‘ a klikněte na ‚OK‘. Odstraňte všechny soubory a složky, které nesou název ‚Discord‘. Po dokončení opakujte pátý krok.

Krok 7: Po odstranění všech souborů a složek zkuste znovu nainstalovat Discord.

Odinstalování předchozí aplikace Discord

Před instalací nové aplikace je nejlepší odinstalovat předchozí verzi stejné aplikace, pokud je již v počítači nainstalována. Zatímco některé aplikace umožňují uživatelům instalovat více verzí, jiné ne.

Pokud aplikace nepodporuje více verzí, během instalace se zobrazí chybová zpráva. Před instalací nové aplikace Discord se tedy ujistěte, že jste odinstalovali předchozí aplikaci Discord takto:

Krok 1: Stiskněte klávesu „Windows“, vyhledejte „Ovládací panely“ a klikněte na „Otevřít“.

Krok 2: Nyní klikněte na „Aplikace“ a poté najděte „Discord“.

Krok 3: Klikněte na něj a poté klikněte na „Odinstalovat“. Kliknutím na ‚Odinstalovat‘ ještě jednou potvrďte odinstalaci.

Krok 4: Nakonec restartujte počítač a zkuste znovu nainstalovat Discord.

Spuštění instalačního programu v režimu kompatibility

Někdy se starší systémy potýkají s problémy se spouštěním moderních aplikací. Pokud se to děje ve vašem případě, spuštění instalačního programu Discord v režimu kompatibility může snížit pravděpodobnost kolize během instalace, která může bránit správnému fungování instalačního programu.

Postupujte takto:

Krok 1: Nejprve se ujistěte, že jste si stáhli nejnovější verzi instalačního programu Discord z oficiálního webu.

Krok 2: Otevřete správce souborů a najděte instalační soubor Discord (obvykle pojmenovaný DiscordSetup.exe).

Krok 3: Dále klikněte pravým tlačítkem myši na soubor DiscordSetup.exe a z nabídky vyberte „Vlastnosti“. Zobrazí se vyskakovací okno.

Krok 4: V tomto vyskakovacím okně vyberte kartu „Kompatibilita“.

Krok 5: Zaškrtněte políčko vedle „Spustit tento program v režimu kompatibility“ a v rozevírací nabídce klikněte na „Windows 7“ nebo „Windows 8“.

Krok 6: Jakmile je vše hotovo, klikněte na tlačítko „Použít“ a zkuste znovu nainstalovat aplikaci Discord.

Restartování instalačního programu pomocí Správce úloh

Pokud již máte otevřenou instanci aplikace Discord (nebo instalační program), váš instalační program může mít potíže s dokončením instalace. Tento problém může vyřešit úplné ukončení instalačního programu prostřednictvím Správce úloh počítače a jeho restartování.

  Úvod do AppleScriptu

Kroky, jak to udělat, jsou poměrně jednoduché:

Krok 1: Klikněte pravým tlačítkem myši na hlavní panel (samozřejmě do prázdné oblasti) a poté klikněte na „Správce úloh“.

Krok 2: Dále klikněte na kartu „Podrobnosti“ a najděte všechny aktuálně spuštěné instance Discordu.

Krok 3: Vyberte všechny instance, klikněte na ně pravým tlačítkem myši a klikněte na „Ukončit úlohu“.

Krok 4: Jakmile se běžící procesy Discordu ukončí, spusťte znovu instalační program.

Dočasné vypnutí vašeho antivirového softwaru

Někdy mohou antivirové aplikace falešně identifikovat jiné aplikace jako malware. Pokud váš antivirový software detekuje aplikaci Discord jako falešně pozitivní, můžete ji zkusit dočasně deaktivovat a poté spustit instalační program.

Následující kroky vám mohou pomoci při deaktivaci antiviru:

Krok 1: Klepněte pravým tlačítkem myši na prázdnou oblast na hlavním panelu a vyberte možnost „Správce úloh“.

Krok 2: Vyberte kartu ‚Spuštění‘. Zde uvidíte název vaší antivirové aplikace. Klikněte na něj a vyberte jej.

Krok 3: Po kliknutí najdete v pravém dolním rohu okna tlačítko „Zakázat“.

Krok 4: Po deaktivaci se vaše antivirová aplikace nespustí při každém spuštění zařízení.

Volba jiné Discord verze

Pokud byste nevěděli, Discord je k dispozici ve třech verzích: Discord, Discord Public Test Build (Discord PTB) a Discord Canary.

Pamatujte, že verze PTB a Canary jsou určeny uživatelům, kteří chtějí zažít rané nebo experimentální funkce Discordu. Proto nejsou tak stabilní jako normální Discord.

Nicméně, pokud nemůžete nainstalovat Discord pomocí konvenčních metod, můžete si vybrat kteroukoli z těchto dvou verzí Discordu jako alternativu. Zde je návod, jak nainstalovat jednu z beta verzí Discordu:

Krok 1: Navštivte oficiální web Discord, vyberte preferovanou verzi a stáhněte si její nejnovější verzi.

Krok 2: Po stažení spusťte instalační program a zjistěte, zda funguje.

Závěrečná slova

Jak můžete vidět, existuje několik způsobů, jak opravit ‚Discord Installation Has Failed‘. Každý počítač s Windows je však jiný a stejně tak i problémy, kterými trpí. Podívejte se tedy na náš článek a experimentujte se zde uvedenými metodami jeden po druhém a uvidíte, co váš problém vyřeší. Hodně štěstí!

Dále se podívejte na spolehlivé platformy pro hostování botů Discord.

x