Jak opravit, že vás systém Windows přihlašuje pomocí dočasného profilu

Přihlášení do počítače se systémem Windows kvůli něčemu důležitému, jen abyste zjistili, že jste přihlášeni pomocí dočasného profilu, může být frustrující. Může to narušit váš pracovní postup a nechat vás přemýšlet, co se pokazilo.

Níže prozkoumáme příčiny, proč vás systém Windows přihlašuje pomocí dočasného profilu, a poskytneme vám řadu praktických oprav k vyřešení tohoto problému.

Proč vás systém Windows přihlašuje pomocí dočasného profilu?

Pokud vás systém Windows přihlásí pomocí dočasného profilu, obvykle to znamená problém s vaším uživatelským profilem. Zde jsou některé běžné příčiny tohoto problému:

 • Váš uživatelský profil může být poškozený nebo nekonzistentní, což může způsobit jeho poruchu.
 • Nedostatek volného místa na systémové jednotce (obvykle C:) může bránit systému Windows v načtení vašeho uživatelského profilu.
 • Problémy v Editoru registru mohou narušit normální činnost služby profilu uživatele, což vede k této chybě.
 • Pokud používáte bezpečnostní program třetí strany, může ve vašem uživatelském profilu označit potenciální hrozbu a dočasně zablokovat přístup. Někdy tyto programy omylem omezí přístup k souborům profilu uživatele, což vede k problémům s načítáním profilu.
 • Váš systém sám o sobě může mít poškození nebo nekonzistence, které brání správnému fungování.

Nyní, když jste si vědomi běžných příčin, pojďme prozkoumat metody odstraňování problémů, které mohou pomoci vyřešit tento problém bez ohledu na jeho zdroj.

1. Použijte opravu registru

Editor registru v systému Windows ukládá různá nastavení a konfigurace uživatelských profilů. Pokud dojde k poškození nebo změně položek registru souvisejících s vaším profilem, služba profilu uživatele (která je zodpovědná za načítání uživatelských profilů a nastavení během procesu přihlášení) nemusí načíst váš profil tak, jak bylo zamýšleno.

První věc, kterou doporučujeme udělat při řešení tohoto problému, je použití opravy registru. Chcete-li pokračovat v této metodě, musíte mít k systému přístup pro správce. Pokud dočasný profil, pomocí kterého vás systém Windows přihlásil, nemá administrátorský přístup k systému, musíte nejprve změnit tuto konfiguraci.

Jednoduše přejděte do aplikace Nastavení a přejděte na Účty > Rodina a další uživatelé. Rozbalte rozevírací seznam pro aktuální profil a klikněte na tlačítko Změnit typ účtu. V následující výzvě rozbalte rozevírací nabídku Typ účtu a vyberte Správce.

Jakmile to uděláte, vytvořte zálohu registru. To je pro jistotu nezbytné před změnou nastavení Editoru registru.

Po vytvoření zálohy registru postupujte takto:

 • Současným stisknutím kláves Win + R otevřete Spustit.
 • Do pole Spustit zadejte „cmd“ a kliknutím na klávesy Ctrl + Shift + Enter spusťte příkazový řádek jako správce.
 • V následující výzvě klikněte na Ano.
 • Nyní zadejte následující příkaz do příkazového řádku a klikněte na Enter.
  whoami/user

 • Nyní byste měli mít pro svůj aktuální účet bezpečnostní identifikátor (SID). Zkopírujte si to někam do bezpečí.
 • Nyní znovu otevřete Run. Jakmile bude otevřeno:

 • Zadejte „regedit“ a klikněte na Enter.
 • Stiskněte Ano ve výzvě UAC.
 • V registru přejděte do umístění níže:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\ProfileList
 • V klíči ProfileList vyhledejte klíč SID, který jste si poznamenali dříve. Pokud ke klíči SID není přidružen soubor .bak, dvakrát na něj klikněte.
 • Klepněte pravým tlačítkem myši na hodnotu ProfileImagePath a z místní nabídky vyberte příkaz Upravit.
 • Nahraďte Údaj hodnoty uživatelskou cestou vašeho aktuálního profilu. Můžete to zkontrolovat v Průzkumníku souborů.
 • Klepnutím na tlačítko OK uložte změny. Ve stejném okně se také ujistěte, že stavová data mají hodnotu DWORD 0.
 • V případě, že má SID klíč na konci příponu .bak, klikněte na klíč pravým tlačítkem a z kontextové nabídky vyberte Přejmenovat.
 • Odstraňte .bak z konce a postupujte podle kroků 10-12 uvedených výše pro tento klíč.
 • V případě, že má váš editor registru dva klíče (jeden s příponou .bak a druhý bez ní), odstraňte ten bez přípony .bak a pro klíč s příponou .bak postupujte podle kroků 13–14.
 • Nakonec zavřete Editor registru a restartujte počítač. Doufejme, že po restartu budete úspěšně přihlášeni pomocí svého cílového uživatelského profilu.

  2. Opravte jakékoli poškození ve svém uživatelském účtu

  Pokud oprava Editoru registru nepomohla, pak byste měli zkusit vyřešit všechny problémy v uživatelském účtu, které by mohly k problému přispívat.

  Existuje několik způsobů, jak opravit poškozený uživatelský účet, ale níže jsou některé nejúčinnější tipy, které můžete zkusit vyřešit. Chcete-li začít, spusťte systém v nouzovém režimu. Jakmile jste v nouzovém režimu, vyzkoušejte tato řešení:

  • Proveďte kontrolu SFC: Uživatelský profil se může potýkat s chybou poškození, která brání správnému fungování. Nejjednodušší způsob, jak identifikovat a vyřešit takové problémy s poškozením, je spuštění kontroly SFC. Kontrola systémových souborů, jak název napovídá, prohledává kritické soubory vašeho systému a hledá problémy. Pokud je nalezen problematický soubor, nahradí jej svým zdravějším protějškem uloženým v mezipaměti.
  • Restartujte základní služby: Doporučujeme také restartovat službu profilu uživatele, která opraví všechny problémy, které by mohly bránit správnému fungování služby. Za tímto účelem otevřete Spustit, zadejte „services.msc“ a klikněte na Enter. V následujícím okně vyhledejte službu profilu uživatele, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Restartovat. Když už jste u toho, doporučujeme také deaktivovat služby Windows Defender Advanced Threat Protection a Microsoft Defender Antivirus.
  • Zakažte antivirový program: Jak již bylo zmíněno, váš bezpečnostní program může narušovat správné načítání vašeho uživatelského profilu, což způsobuje problém. Chcete-li tento problém vyřešit, dočasně vypněte bezpečnostní program a zkontrolujte, zda se načítá uživatelský profil.
  • Proveďte obnovení systému: Začal se problém vyskytovat po provedení určité změny v systému? Pokud ano, můžete pomocí nástroje Obnovení systému vrátit systém do dřívějšího stavu, kdy se problém nevyskytoval.

  3. Dočasně vytvořte nový uživatelský účet

  Pokud se žádná z metod neosvědčila, doporučujeme kontaktovat oficiální tým podpory společnosti Microsoft s popisem problému. Mohou pomoci určit přesnou příčinu a poskytnout odpovídající řešení.

  Mějte na paměti, že tento proces může nějakou dobu trvat. Mezitím zvažte vytvoření nového uživatelského účtu ve Windows, abyste zajistili, že vaše práce nebude narušena.

  Znovu získejte přístup ke svému uživatelskému účtu Windows

  Neschopnost přistupovat ke svému hlavnímu účtu a zabývat se dočasným uživatelským profilem může být frustrující. Doufejme, že řešení uvedená výše v této příručce vám pomohou vyřešit problém jednou provždy. Jakmile znovu získáte přístup ke svému uživatelskému účtu, je vhodné pravidelně zálohovat důležitá data a nastavení, abyste předešli případným budoucím nepříjemnostem.