Jak otevřít soubory EMZ v systému Windows 10

Občas dostáváme přiložené soubory a dokumenty s neobvyklými příponami souborů v našich e-mailech a dalších aplikacích pro zasílání zpráv. Často se však neotevřou, když se o to pokoušíme. Někdy, pokud máte soubor EMZ, se kterým potřebujete pracovat, váš počítač nemusí rozpoznat formát souboru a nedovolí vám jej otevřít. Tento článek vám ukáže, jak otevřít soubory .emz, které jsou jakýmsi formátem obrázkových souborů. V tomto článku je také uvedeno několik aplikací, pomocí kterých můžete snadno otevírat a upravovat soubory EMZ. Pokračujte ve čtení a zjistěte, jak otevřít soubory EMZ v systému Windows 10 a pokračovat ve své práci bez jakýchkoli překážek.

Jak otevřít soubory EMZ v systému Windows 10

EMZ, Enhanced Metafile, je přípona komprimovaného grafického souboru. Soubory EMZ jsou soubory obrázků, které byly značně komprimovány. Soubory Windows Enhanced Metafile jsou soubory EMF, které jsou obsaženy v souborech EMZ. Některé soubory, které mají přípony souborů EMF, jsou však uloženy ve formátu Jasspa MicroEmacs Macro, který spolu vůbec nesouvisí. Některé z funkcí tohoto formátu souboru jsou uvedeny níže:

  • Soubory EMZ jsou komprimované soubory EMF GZIP, což je grafický formát používaný produkty společnosti Microsoft, jako jsou Visio, Word a PowerPoint.

  • Je to efektivní a pohodlné na skladování.
  • Malé úložné soubory pojmou fotografie ve vysokém rozlišení.
  • EMZ je úzce propojen s jinými metasoubory Windows, jako je WMZ. Soubor EMZ se od tohoto liší tím, že obsahuje vylepšený metasoubor, soubor EMF, ke kterému lze přistupovat rozbalením komprimovaného souboru EMZ.

Nyní přejděme do následující části, která obsahuje metody, které vám pomohou otevřít soubory EMZ.

Metoda 1: Použijte Microsoft Office

K načtení souboru EMZ můžete použít další produkty Microsoft Office, jako je Microsoft Word, PowerPoint a Excel.

Poznámka: Následující kroky se provádějí v aplikaci Microsoft Word 2016.

1. Stiskněte klávesu Windows, napište Microsoft Word a klikněte na Otevřít.

2. Klikněte na Prázdný dokument.

3. Poté klikněte na nabídku Vložit.

4. Dále vyberte možnost Obrázky.

5. Klikněte na Toto zařízení.

6. Přejděte na svůj soubor EMZ a klikněte na něj. Poté kliknutím na Vložit otevřete soubor EMZ v aplikaci Microsoft Word.

Soubor EMZ bude vložen jako obrázek do dokumentu a bude otevřen. Nebudete jej však moci upravovat, protože nelze upravovat.

Metoda 2: Použijte Adobe Photoshop

Adobe Photoshop je nejschopnější aplikace pro úpravu obrázků dostupná pro profesionály. Výsledkem je, že Adobe Photoshop je díky své téměř univerzální kompatibilitě nástrojem volby pro čtení prakticky jakéhokoli obrazového formátu, včetně souborů EMZ.

  • S Ease může Photoshop číst soubory EMZ a vy je budete moci upravovat, vylepšovat a upravovat, jak chcete.
  • Soubor můžete otevřít tak, že nejprve spustíte Adobe Photoshop a poté přetáhnete soubor EMZ do Adobe Photoshopu.
  • Jakmile je soubor otevřen, budete jej moci zobrazit a upravit. Můžete také kliknout pravým tlačítkem myši na soubor EMZ, umístit ukazatel myši na možnost otevřít pomocí a z nabídky vybrat Adobe Photoshop.
  • Nakonec, jakmile skončíte s jeho prohlížením a úpravami, můžete jej pomocí aplikace převést na nový typ souboru. Můžete například převést soubor EMZ do dostupnějšího formátu, jako je JPG nebo BMP.

Metoda 3: Použití aplikací jiných výrobců

Pokud máte při pokusu o extrahování nebo otevření souboru .emz stále problémy, můžete jej převést do různých formátů souborů. Soubor můžete převést do formátu PNG nebo JPG pomocí softwaru pro převod obrázků. A budete je moci rychle otevřít na počítači se systémem Windows 10. Některé z aplikací, které můžete použít, jsou XnView MP a File Viewer Plus k otevření souboru .emz.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Jaká je definice EMZ?

Ans: Enhanced Metafile-Zipped je zkratka pro Enhanced Metafile-Zipped. Soubor EMZ, běžně známý jako soubor Windows Compressed Enhanced Metafile, je komprimovaný soubor obrázku.

Q2. Jak se vytvářejí soubory EMZ?

Odpověď: Soubory EMF lze komprimovat GZIP a vytvořit soubor EMZ. Soubory WMF lze také komprimovat do formátu ZIP a vytvořit soubor WMZ. Soubor Windows Metafile může obsahovat bitmapové i vektorové obrázky, podobné formátu SVG. Výsledný soubor EMF, dekomprimovaný ze souboru EMZ, je novější verzí formátu souboru Microsoft Windows Metafile.

Q3. Je bezpečné otevírat soubory EMZ?

Ans: Protože jde o formu grafického souboru, je malá pravděpodobnost, že udělají nějakou škodu. To vás však nevylučuje z jejich skenování kompetentním antivirovým programem.

***

Doufáme, že tyto informace byly užitečné při řešení toho, jak otevřít soubor .emz v systému Windows 10. Sdělte nám prosím, která technika pro vás fungovala nejlépe. Pokud máte nějaké dotazy nebo doporučení, využijte prosím oblast komentářů.

  Jak pořídit snímek obrazovky uzamčení a přihlašovací obrazovky ve Windows 10
x