Jak poslouchat podcasty na ploše Linuxu s CPod

Potřebujete dobrého, elegantního podcastového klienta pro váš Linux? Pokud ano, musíte vyzkoušet CPod. Je to přátelská malá aplikace, díky které je poslech vašich oblíbených pořadů v Linuxu rychlý a snadný. Zde je návod, jak jej používat.

Instalace CPod na Linuxu

Cpod je vynikající podcastový klient pro desktop Linux. Je přímočarý na použití, je krásný a opravdu dobře zvládá podcastové pořady. Ve výchozím nastavení však není předinstalovaný na žádném operačním systému Linux.

Protože CPod není výchozí aplikací, budete si ji muset nainstalovat sami. Chcete-li nainstalovat nejnovější verzi CPod v systému Linux, začněte otevřením okna terminálu na ploše systému Linux. Stisknutím tlačítka otevřete okno terminálu Ctrl + Alt + T na klávesnici nebo vyhledáním „Terminal“ v nabídce aplikace. S otevřeným terminálem a připraveným k použití postupujte podle pokynů uvedených níže, které odpovídají operačnímu systému Linux, který aktuálně používáte.

Ubuntu

CPod lze nainstalovat na Ubuntu Linux prostřednictvím balíčku DEB ke stažení. Chcete-li získat tento balíček DEB pro vlastní použití, spusťte následující wget příkaz ke stažení.

wget https://github.com/z-------------/CPod/releases/download/v1.28.0/CPod_1.28.0_amd64.deb

Po stažení nejnovější verze balíčku DEB do vašeho počítače jej budete moci nainstalovat. Za použití apt nainstalovat níže, nastavte CPod na vašem systému Ubuntu.

sudo apt install ./CPod_1.28.0_amd64.deb

Debian

Ti, kteří používají Debian Linux, budou moci zprovoznit CPod stažením instalovatelného balíčku DEB z vývojářské stránky GitHub. Chcete-li zahájit stahování, použijte následující wget stáhnout příkaz níže.

wget https://github.com/z-------------/CPod/releases/download/v1.28.0/CPod_1.28.0_amd64.deb

Po stažení balíčku použijte dpkg -i k instalaci nejnovějšího balíčku CPod DEB do vašeho počítače.

sudo dpkg -i CPod_1.28.0_amd64.deb

Po instalaci CPod na váš systém Debian Linux budete muset opravit všechny problémy se závislostmi, které se mohly objevit během procesu instalace. Chcete-li to provést, proveďte následující apt-get install -f příkaz.

sudo apt-get install -f

Arch Linux

Aplikace CPod je dostupná pro všechny uživatele Arch Linuxu prostřednictvím Arch Linux AUR. Nejprve však budete muset nainstalovat pomocný nástroj Trizen AUR. Chcete-li to provést, použijte ve svém terminálu následující příkazy.

sudo pacman -S git base-devel

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen/

makepkg -sri

Po nastavení nejnovější verze Trizen na vašem počítači použijte trizen -S příkaz k nastavení aplikace CPod na vašem systému Arch Linux.

trizen -S cpod

Fedora/OpenSUSE

Pokud používáte Fedora Linux nebo OpenSUSE, nebudete moci nainstalovat CPod do počítače pomocí souboru balíčku RPM. Místo toho, pokud chcete tuto aplikaci používat, budete ji muset nastavit přes Flatpak.

Flatpak

CPod je k dispozici v obchodě s aplikacemi Flathub jako Flatpak. Aby to však fungovalo, musíte nejprve nastavit běhové prostředí Flatpak. Chcete-li, aby běhové prostředí fungovalo, postupujte podle našeho průvodce na toto téma.

Po nastavení běhového prostředí Flatpak na vašem počítači může instalace začít. Otevřete okno terminálu na ploše Linuxu. Poté pomocí dvou níže uvedených příkazů nainstalujte nejnovější verzi Cpod do svého počítače se systémem Linux.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak install flathub com.github.z.Cumulonimbus

Poslouchejte podcasty na ploše Linuxu pomocí CPod

Chcete-li poslouchat své oblíbené podcasty pomocí CPod v systému Linux, začněte otevřením aplikace na ploše. CPod můžete otevřít na svém počítači vyhledáním „CPod“ v nabídce aplikace. Jakmile je aplikace CPod otevřena, postupujte podle níže uvedených pokynů krok za krokem.

Krok 1: Najděte RSS URL svých oblíbených podcastů. Tyto RSS URL odkazy jsou obvykle dostupné na webových stránkách podcastu nebo na stránce jejich RSS kanálu. Případně, pokud neznáte RSS URL svého oblíbeného podcastu, zadejte jeho název do vyhledávacího pole CPod a stiskněte Vstupte.

Krok 2: Po stisknutí tlačítka Vstupte na klávesnici, CPod načte výsledky vyhledávání. Prohlédněte si výsledky pro pořad, který chcete přidat do své knihovny podcastů. Poté klikněte na tlačítko „Přihlásit se k odběru“ a přihlaste se k odběru pořadu.

Krok 3: Jakmile se přihlásíte k odběru podcastu, klikněte na tlačítko „Domů“ na levém postranním panelu. Když tak učiníte, zobrazí se seznam neslyšených podcastů, které můžete poslouchat na Cpod. Prohlédněte si seznam a kliknutím na tlačítko přehrávání jej přehrajte.

Chcete si stáhnout podcast do počítače a poslechnout si ho později? Chcete-li stáhnout jakoukoli epizodu podcastu, kterou chcete, do počítače se systémem Linux, vyberte tlačítko stahování v aplikaci Cpod, nikoli tlačítko přehrávání.