Jak používat funkci sdílení obrazovky Google Meet

Google Meet lze používat zdarma nebo s placeným předplatným. Uživatelé s placeným předplatným mají tendenci získat lepší nabídku produktů, která zahrnuje nativní nahrávání pro schůzky, oddělené místnosti a delší schůzky. Jednou z funkcí, která je univerzálně dostupná všem uživatelům Google Meet, je sdílení obrazovky.

Sdílení obrazovky Google Meet

Sdílení obrazovky Google Meet

Google Meet má nativní funkci sdílení obrazovky. Může ji používat kdokoli, tj. kdo má bezplatný účet Google Meet, může ji používat ke sdílení obrazovky. Tato funkce je dostupná pro stolní uživatele prostřednictvím moderního prohlížeče a pro mobilní uživatele je dostupná prostřednictvím oficiálních aplikací Google Meet.

Sdílení obrazovky Google Meet – web/počítač

Abyste mohli na schůzce Google Meet sdílet svou obrazovku, musíte se ke schůzce připojit pomocí moderního prohlížeče (Chrome, Firefox, Edge, Safari).

Zahajte schůzku Google Meet nebo se k ní připojte.
Jakmile schůzka začne, klikněte na tlačítko sdílení obrazovky (tlačítko se šipkou).
Vyberte obrazovku, okno nebo kartu prohlížeče, které chcete sdílet.
Pokud zvolíte kartu ke sdílení, vy Červenec musí službě Google Meet udělit další oprávnění.
Začne sdílení obrazovky.

Každý může sdílet svou obrazovku. Ke sdílení obrazovky nemusíte být nutně hostitelem schůzky.

Sdílení obrazovky Google Meet – mobil/iOS/Android

Chcete-li sdílet obrazovku během schůzky Google Meet z mobilního zařízení, musíte mít v telefonu nainstalovanou oficiální aplikaci Google Meet. Pokud jste se připojili ke schůzce, ze zřejmých důvodů nebudete moci sdílet obrazovku. Oficiální aplikace je dostupná pro iOS i Android.

Připojte se nebo zahajte schůzku v oficiální aplikaci Google Meet.
Klepněte na tlačítko více možností v pravé dolní části ovládacího panelu ve spodní části obrazovky.
Vyberte Sdílet obrazovku.
Klepněte na Spustit vysílání.
Začne sdílení obrazovky.
Všechny aplikace a obrazovka vašeho telefonu budou viditelné pro všechny.

Poznámka: některé aplikace Červenec blokovat sdílení obrazovky, např. Netflix, ale budete moci sdílet téměř všechny aplikace a všechny obrazovky v telefonu.

Závěr

Google Meet má základní sdílení obrazovky. Neexistuje způsob, jak spravovat oprávnění jako v Microsoft Teams. Bezplatný plán Google Meet se v podstatě soustředí na snadnost použití, a proto je tato funkce jednoduchá. Bohužel, protože Google Meet můžete používat pouze z počítače prostřednictvím prohlížeče, sdílení obrazovky bývá pomalé a zpožďuje se. Pokud plánujete sdílení obrazovky během schůzky, ujistěte se, že nepoužíváte další aplikace, které zatěžují váš procesor.