Jak používat myš MMO nebo MOBA pro produktivitu

MMO nebo MOBA myši jsou jako dělané pro hry, které využívají hodně tlačítek. Tyto myši vám prakticky poskytují další klávesnici. A můžete tyto klávesy znovu spojit s čímkoli chcete, včetně klávesových zkratek a maker.

Budeme používat Corsair Scimitar jako příklad v této příručce, protože je levný (59,99 $) a má skvělý software. Také milujeme Razer’s NAGA Trinity (74,92 $), pojmenovat ji jako jednu z našich nejlepší herní myši. Stejné obecné pokyny by měly fungovat pro jakoukoli myš, pokud můžete znovu spojit její tlačítka.

Jak mohou tato tlačítka myši pomoci

Po vybalení z krabice toho moc není, když za vás další tlačítka hned udělá; musíte makra svázat sami, aby vyhovovala vašim potřebám. Zkuste myslet na cokoli, co plýtvá vaším časem, dokonce i na malé věci. Nemusí to být obrovské – vteřina nebo dvě ušetřené na něčem, co děláte stokrát denně, se časem nasčítají a vaše práce bude mnohem svižnější.

Například pracuji na MacBooku a preferuji používání myši kromě vestavěného trackpadu. Přepínání mezi plochami na macOS je s trackpadem snadné, ale abych to udělal pomocí myši, musel bych držet klávesu Ctrl a stisknout klávesu se šipkou, na kterou bych stejně použil pravou ruku. Takže jsem svázal přepínání plochy doleva a doprava na 4 a 5 na numerické klávesnici myši, což mi ušetří tolik pohybu rukou. V menším měřítku dělám totéž pro přepínání tam a zpět mezi kartami Chrome (a jakoukoli jinou aplikací, která má karty) pomocí 1 a 2 pro levou a pravou stranu, spíše než pomocí kombinací klávesových zkratek nebo klikáním na horní lištu myší.

Mimochodem, Windows má stejný druh přepínání virtuální plochy jako macOS, ale možná jste si toho ani nevšimli, pokud neznáte klávesové zkratky (Windows+Control+Šipky). Svázáním těchto tlačítek s tlačítky myši je používání virtuálních ploch Windows mnohem snazší a pomůže vám to uklidit nepořádek oken.

Milovníci klávesových zkratek budou stále přísahat na jejich metody. U některých aplikací je mít obě ruce na klávesnici mnohem rychlejší než používat myš, což může potvrdit každý uživatel vim. Ale na moderním systému budete v určitém okamžiku používat myš. Nejlepší je využít toho na maximum a nenechat se zpomalit, zvláště pokud máte myš se spoustou tlačítek.

Konfigurace vaší myši

Nastavení bude záviset na myši, kterou vlastníte, a jejím softwaru, ale nástroje většiny výrobců myší vám podobné věci umožňují. Corsair Utility Engine je velmi výkonný, nabízí plnou podporu maker a více profilů. Jedno tlačítko můžete nakonfigurovat tak, aby stisklo řadu kombinací kláves, takže možnosti, které máte, jsou poměrně neomezené.

Přepínání profilů je mimořádně užitečná funkce, protože v podstatě umožňuje vnořit makra za jiná tlačítka. Mám nastaveno 10, 11 a 12, abych přepnul na různé profily a po stisknutí dalšího tlačítka přepnul zpět. To mi dává 45 různých slotů, do kterých se vejdou makra, i když jsem je ještě rozhodně nezaplnil. Můžete nakonfigurovat různé profily pro různé aplikace a samostatný profil pro hraní her, takže číselné klávesy nebudou ovlivněny.

Corsair iCUE uloží profil do myši, takže stejné rozložení tlačítek bude přetrvávat na různých počítačích nebo různých operačních systémech, což je užitečné pro systémy s duálním spouštěním.

Mít spoustu maker je skvělé, ale i něco tak jednoduchého, jako je použití tlačítek 1 a 2, jako jsou šipky doleva a doprava, vám ušetří spoustu času každý den. Najděte, co vám vyhovuje, a vytvořte na tom svůj pracovní postup.

Další nástroje

Velmi rychle narazíte na limit toho, kolik toho můžete udělat pouhým převázáním klávesových zkratek. Naštěstí instalace několika dalších nástrojů k odstranění nedostatků může výrazně zlepšit váš pracovní postup.

AutoHotkey (Windows) – Pokud si myslíte, že 45 vnořených maker je přehnaných, zkuste mít makra Turingova úplná. AutoHotkey je skvělý skriptovací jazyk zaměřený na zkratky a makra, ale jazyk byl v průběhu let rozšířen tak, aby byl spíše úplným programovacím jazykem. Má smyčky, řídicí struktury, schopnost číst a zapisovat do souborů, pohybovat myší a spouštět spustitelné soubory. Tlačítka myši můžete nakonfigurovat tak, aby spouštěla ​​skripty nebo akce AHK přímo, což z něj dělá obrovský upgrade oproti stávajícím funkcím.
BetterTouchTool (Mac) – Exkluzivně pro macOS se BetterTouchTool snaží být AHK pro Mac. Jeho použití je však mnohem snazší a nabízí podporu pro opětovné spojení gest vícedotykového trackpadu, přizpůsobení dotykové lišty a dokonce i dálkového ovladače Siri. I když to není úplně na úrovni AHK, pro macOS odvádí velmi dobrou práci.