Jak používat Shazam na ploše Linuxu se SongRec

Posloucháte písničku a nevíte, jak se jmenuje? Chcete to „shazamovat“, ale nemáte telefon s Androidem nebo iOS? Podívejte se na SongRec! Je to neoficiální klient Shazam pro Linux. Zde je návod, jak jej použít k „Shazam“ na ploše Linuxu.

Instalace aplikace SongRec v systému Linux

Než se podíváte na to, jak můžete použít aplikaci SongRec ke skladbám „Shazam“ na ploše Linuxu, musíte ji nejprve nainstalovat. Oficiálně SongRec podporuje Ubuntu, Debian, Arch Linux, Flatpak a další.

Chcete-li zahájit instalaci SongRec na vašem počítači, budete muset na ploše Linuxu spustit okno terminálu. Stisknutím tlačítka můžete otevřít okno terminálu na ploše Linuxu Ctrl + Alt + T na klávesnici nebo vyhledáním „Terminal“ v nabídce aplikace.

Ubuntu

Na Ubuntu lze aplikaci SongRec nejlépe nainstalovat prostřednictvím PPA. Tento PPA podporuje Ubuntu 18,04, 20.04 a novější verze Ubuntu. Aby to fungovalo, použijte následující apt-add-repository příkaz dole.

sudo apt-add-repository ppa:marin-m/songrec -y -u

Po přidání PPA aktualizujte a nainstalujte SongRec.

sudo apt update

sudo apt install songrec 

Debian

I když pro Ubuntu existuje PPA, pro uživatele Debianu není nic. Pokud chcete tuto aplikaci používat na svém počítači Debian Linux, nejlepší způsob, jak ji zprovoznit, je postupovat podle pokynů k instalaci Flatpak v této příručce.

  Přesunout soubory ze stažených souborů do jiného umístění na základě typu souboru

Arch Linux

Aplikace SongRec je dostupná pro všechny uživatele Arch Linuxu v oficiálních softwarových repozitářích Arch Linux, které jsou standardně součástí operačního systému. Chcete-li, aby to ve vašem systému fungovalo, použijte následující pacman příkaz.

sudo pacman -S songrec

Fedora

Pokud jste uživatelem Fedora Linux, budete moci používat aplikaci SongRec na svém počítači, ale bohužel ne jako oficiální balíček ze softwarových repozitářů Fedory. Pokud tedy chcete, aby tento program fungoval ve vašem systému, budete muset postupovat podle pokynů k instalaci Flatpak v této příručce.

OpenSUSE

OpenSUSE, stejně jako Fedora, a Debian nemají oficiální způsoby, jak nainstalovat aplikaci SongRec. Bohužel si vývojář nenašel čas na vytvoření oficiálního OpenSUSE RPM pro SongRec. Aplikaci však můžete stále používat na svém počítači přes Flatpak. Postupujte podle těchto pokynů a zprovozněte aplikaci ve vašem systému OpenSUSE.

  5 základních funkcí Excelu, které nekonečně usnadňují práci

Flatpak

SongRec je k dispozici jako aplikace Flatpak v obchodě s aplikacemi Flathub. Pokud však chcete tuto aplikaci používat na svém počítači, musíte nejprve nastavit běhové prostředí Flatpak. Chcete-li spustit běhový modul na vašem počítači, postupujte podle našeho průvodce na toto téma.

Po nastavení běhového prostředí Flatpak na vašem počítači může začít instalace SongRec. Pomocí dvou níže uvedených příkazů nainstalujte nejnovější verzi SongRec na plochu Linuxu.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak install flathub com.github.marinm.songrec

Jak používat Shazam na ploše Linuxu se SongRec

Otevřete SongRec na ploše Linuxu. Aplikaci můžete otevřít na svém počítači se systémem Linux vyhledáním „SongRec“ v nabídce aplikace. Po otevření postupujte podle níže uvedených pokynů krok za krokem.

Krok 1: Najděte sekci „Audio input“ v SongRec. Jakmile najdete tuto oblast aplikace, najděte rozbalovací nabídku. Uvnitř rozevírací nabídky jej nastavte na „Výchozí“. „Výchozí“ znamená výchozí zvukové zařízení.

  Jak odeslat kartu Safari do Chromecastu z vašeho iPhone

Krok 2: Jakmile v aplikaci SongRec nastavíte výchozí zvukové zařízení, zaškrtněte políčko „Rozpoznat z mých reproduktorů místo mikrofonu“. Tato možnost umožní SongRec „shazamovat“ vše, co se hraje na vašem počítači.

Krok 3: Najděte tlačítko „Zapnout rozpoznávání mikrofonu“ uvnitř SongRec. Klikněte na to. Když vyberete toto tlačítko, aplikace SongRec zahájí rozpoznávání skladeb. Když se měřič hlasitosti v aplikaci pohybuje, rozpoznávání skladeb funguje.

Krok 4: Přehrajte skladbu, kterou chcete rozpoznat, na reproduktorech počítače. Nechte to chvíli hrát, než začne fungovat rozpoznávání mikrofonu. Když detekuje přehrávání skladby, objeví se v sekci „Historie rozpoznávání“.

Krok 5: Vyberte skladbu v historii „Rozpoznávání“. Poté najděte tlačítko „Hledat na YouTube“ a klikněte na něj myší. Výběrem tohoto tlačítka se skladba zobrazí v historii vyhledávání YouTube.

Prohlédněte si historii YouTube a najděte skladbu, kterou si chcete poslechnout. Poté na něj klikněte ve výsledcích vyhledávání a načtěte jej na stránce přehrávání YouTube. YouTube poté začne přehrávat vaši skladbu.

Poznámka: Chcete odstranit historii vyhledávání ze SongRec? Můžeš. Chcete-li vymazat celou historii skladeb z aplikace SongRec, vyberte tlačítko „Vymazat historii“.

Opakujte tento postup tolikrát, kolikrát je potřeba, abyste poznali více skladeb.