Youtube

Jak používat zvukovou knihovnu YouTube k přidávání zvuků do vašich videí

Klíčové věci

  • Vstupte do zvukové knihovny YouTube snadno tak, že přejdete do Studia YouTube a vyberete kartu Zvuková knihovna. Filtrujte a vyhledávejte konkrétní hudbu nebo zvukové efekty.
  • Pomocí editoru videa YouTube přidejte hudbu ke svým již nahraným videím. Jednoduše přejděte do Studia YouTube, vyberte video, klikněte na Editor a vyberte kartu Hudba.
  • Nezapomeňte zkontrolovat typ licence zvukových souborů v knihovně, abyste zjistili, zda je vyžadováno uvedení autora. Neprodávejte ani neupravujte zvuk, abyste se vyhnuli sankcím za porušení autorských práv a zrušení zpeněžení.

YouTube usnadnil každému, kdo má účet YouTube, stahování hudby a zvuků ze své zvukové knihovny a jejich použití v jakémkoli softwaru pro úpravu videa. Hudbu můžete také použít pro svůj osobní poslech. Zde je návod, jak používat zvukovou knihovnu YouTube, a požadavky na to.

Jak používat zvukovou knihovnu YouTube

Používání zvukové knihovny YouTube je poměrně jednoduché a máte několik možností, jak a kdy ji použít.

  12 oprav pro chybu YouTube 400 v systému Android

Jak přidat zvuky před nahráním videa

Chcete-li najít zvukovou knihovnu, musíte začít na hlavní stránce YouTube a kliknout na svůj profilový obrázek v pravém horním rohu. V rozbalovací nabídce klikněte na Studio YouTube. Na další obrazovce uvidíte mnoho možností na levém panelu nástrojů – vyberte Zvuková knihovna.

Odtud se otevře zvuková knihovna. První karta obsahuje veškerou hudbu a druhá karta obsahuje zvukové efekty. Na třetí kartě můžete začít vytvářet knihovnu oblíbených položek kliknutím na ikonu hvězdičky vedle libovolného zvukového souboru, který chcete uložit.

Pokud kliknete na ikonu zakroužkované šipky vedle skladby, můžete si skladbu před stažením poslechnout. Pokud si přejete stáhnout zvukový soubor, klikněte na Stáhnout zcela vpravo od stopy. Stáhne se jako soubor MP3, který lze snadno nahrát a přidat do jakéhokoli softwaru pro úpravu videa.

Můžete také vyhledávat a filtrovat zvukovou knihovnu, pokud je něco konkrétního, co hledáte. Můžete například filtrovat podle nálady nebo vyhledat kapelu. Zvuk můžete také filtrovat podle toho, zda je atribuce potřebná či nikoli. Jednoduše klikněte na Hledat nebo Knihovnu filtrů a vyberte směr, kterým se chcete při hledání vydat.

  Jak vložit video na YouTube se ztlumenou hlasitostí

Jak přidat hudbu po nahrání videa

Pokud jste již nahráli video na YouTube, neznamená to, že jste propásli svou šanci přidat do něj hudbu. K tomu můžete použít editor videa YouTube.

Klikněte na Obsah na levém panelu nástrojů ve Studiu YouTube a poté vyberte ikonu Podrobnosti u videa, ke kterému chcete přidat zvuk. Odtud klikněte na Editor v levém panelu nástrojů. Možnost Zvuk bude třetí v seznamu úprav, které můžete provést.

Když kliknete na Zvuk, zobrazí se karta Hudba a možnost Hledat a filtrovat. Jednoduše vyhledejte skladbu, kterou chcete použít, klikněte na Přidat a upravte skladbu do správné pozice ve videu. Po dokončení klikněte na Uložit.

Požadavky na používání zvukové knihovny YouTube

Jedním z největších požadavků, na který si budete muset dávat pozor při používání zvukové knihovny YouTube, je to, zda je vyžadována atribuce. Chcete-li vědět, zda potřebujete uvést jméno umělce, jednoduše se podívejte napravo od skladby v části Typ licence.

Pokud je zde ikona CC, znamená to, že skladba má licenci Creative Commons. Pokud vidíte ikonu YouTube, znamená to, že není potřeba žádné uvedení zdroje. Když však na ikonu najedete kurzorem, můžete si přečíst přesně to, co se od vás vyžaduje.

  Jak přidat záložky do videa na YouTube [Chrome]

Kromě toho není povoleno prodávat nebo měnit zvuk nebo nárokovat hudbu nebo zvuk jako vlastní. Pokud porušíte zásady zvukové knihovny YouTube, můžete obdržet sankci za porušení autorských práv nebo zjistit, že video není zpeněženo.

Proč byste měli používat zvukovou knihovnu YouTube

Používání zvukové knihovny YouTube má mnoho výhod. Pokud jste právě začali s natáčením videí nebo potřebujete jednorázový přístup k hudbě a zvukům bez poplatků, je více než pravděpodobné, že za to nechcete platit příliš mnoho. Zvukovou knihovnu YouTube můžete používat zcela zdarma, což znamená, že budete mít peníze v kapse.

Kromě toho existuje obava z použití hudby nebo zvuků ve videu, které způsobí porušení autorských práv. Pokud ano, vaše video bude zrušeno. Protože je však licence pro zvukovou knihovnu YouTube bezplatná, nemusíte se obávat sankcí za porušení autorských práv, pokud v případě potřeby uvedete plné uznání.

Využijte bezplatnou hudbu a zvuky YouTube

Zvuková knihovna YouTube nabízí široký výběr hudby a zvuků. Díky tomu je skvělý pro každého, kdo potřebuje ke svým videím na YouTube přidat hudbu nebo zvuky nebo chce pouze hudbu zdarma pro vlastní poslech. Nezapomeňte dodržovat zásady YouTube.

x