Jak povolit a používat rozdělenou obrazovku v Microsoft Edge

Po léta je trh prohlížečů víceméně stejný a Chrome do značné míry dominuje v prostoru UI/UX. V roce 2022 však prohlížeč Arc přišel s novými způsoby interakce s kartami a záložkami a celkovým uživatelským rozhraním. Vivaldi na druhou stranu podporuje rozkládání karet, aby se obrazovka co nejdéle rozdělila do více rozložení. A nyní Microsoft interně pracuje na projektu s názvem „Phoenix“, který zcela přetváří uživatelské rozhraní prohlížeče Edge. Očekává se, že vylepšený Microsoft Edge bude spuštěn s Windows 12. To znamená, že kousky nového Edge již dorazily na kanál Canary. Pokud tedy chcete povolit a vyzkoušet funkci rozdělené obrazovky v Microsoft Edge, postupujte podle tohoto průvodce.

Zapnutí rozdělené obrazovky v Microsoft Edge (2023)

V tomto tutoriálu podrobně popisujeme, jak povolit karty rozdělené obrazovky v Microsoft Edge a jak tuto funkci používat ke zvýšení produktivity. Vysvětlili jsme také, jak funkci používat a všechny její nuance.

  Jak nastavit úrovně přiblížení konkrétních karet v prohlížeči Chrome

Zapněte karty rozdělené obrazovky v Microsoft Edge

1. V současné době je funkce rozdělené obrazovky dostupná pouze na kanálu Canary v Microsoft Edge. Takže pokračujte a stáhněte si Edge Canary build z odkaz zde.

2. Po instalaci otevřete Edge Canary a vložte níže uvedenou cestu do adresního řádku. Poté stiskněte Enter.

edge://flags/#edge-split-screen

3. Tím se dostanete přímo k příslušné vlajce Edge. Zde otevřete rozevírací nabídku vedle vlajky a povolte „Rozdělení obrazovky Microsoft Edge“.

4. Nyní klikněte na „Restartovat“ v pravém dolním rohu. Tím se znovu otevře prohlížeč Edge a použijí se změny, tj. povolí se funkce rozdělené obrazovky.

Jak používat rozdělenou obrazovku v Microsoft Edge

Jakmile povolíte funkci rozdělené obrazovky v Edge, je čas ji zkontrolovat. Zde jsou různé způsoby, jak otevřít weby v zobrazení rozdělené obrazovky v Microsoft Edge:

  Jak získat Stock Gnome Shell v Ubuntu 17.10

1. Pokud chcete mít pod jednou záložkou dvě obrazovky vedle sebe, otevřete webovou stránku a klikněte pravým tlačítkem na odkaz. Poté vyberte „Otevřít odkaz v rozděleném okně“.

2. Tím se okamžitě rozdělí obrazovka pod stejnou záložkou a otevře se odkaz v pravém okně rozdělené obrazovky. Nyní můžete pracovat vedle sebe, aniž byste museli přeskakovat různé karty.

3. Pokud jste již otevřeli webové stránky nebo odkazy na samostatných kartách, kliknutím na tlačítko „Rozdělit okno“ v nabídce panelu nástrojů (vedle adresního řádku) rychle rozdělte obrazovku.

4. Dále si můžete vybrat záložku, ke které chcete přistupovat na pravé straně, a otevře se přímo tam.

5. Nejlepší na tom je, že můžete upravit i velikost rozdělené obrazovky. Jednoduše přetáhněte posuvník doleva nebo doprava a velikost okna se upraví.

6. Pokud již nechcete používat funkci záložek rozdělené obrazovky, můžete přesunout aktuální rozdělenou obrazovku na novou kartu. Jednoduše klikněte na tlačítko se třemi tečkami a vyberte „Otevřít obrazovku na nové kartě“. A chcete-li otevřít stránky na jednotlivých kartách, klikněte na „Zobrazit stránky rozdělené obrazovky na dvou kartách“.

  Jak přesunout stažené hry Nintendo Switch na kartu microSD

7. Dále klikněte na tlačítko rozděleného okna pro přizpůsobení chování otevírání odkazu v režimu rozdělené obrazovky. Zde můžete buď otevřít odkazy na aktuální kartě, nebo je otevřít zleva doprava.

8. Nakonec klikněte na tlačítko „Split window“ na nástrojové liště pro deaktivaci režimu rozdělené obrazovky v Edge.

Zvyšte produktivitu na Microsoft Edge pomocí funkce rozdělené obrazovky

Takto můžete tuto funkci aktivovat a používat k maximalizaci vaší produktivity. Pravidelně používám skvělou funkci Snap Layouts systému Windows 11 k rozdělení obrazovky a práci vedle sebe s více kartami a programy. Nyní, s touto vestavěnou funkcí v Edge, změní hru jako prohlížeč Arc. Jak již bylo řečeno, pokud se chcete dozvědět více tipů a triků pro Microsoft Edge, přejděte na náš odkazovaný článek. A pokud hledáte nejlepší příznaky Microsoft Edge, které lze povolit, postupujte podle našeho průvodce. Nakonec, pokud máte nějaké dotazy, dejte nám vědět v sekci komentářů níže.