11 nejlepších RGB ventilátorů pro dokonalé proudění vzduchu a lepší vzhled

Aby každý počítač fungoval co nejlépe, je nezbytné věnovat zvláštní pozornost proudění vzduchu v počítači.

I když to není nejatraktivnější aspekt PC, proudění vzduchu je jedním z životně důležitých aspektů, kterému je třeba věnovat zvláštní péči. Ventilátory hrají významnou roli při zajištění dokonalého proudění vzduchu v jakémkoli počítači.

Pojďme diskutovat o tom, jak ventilátor pomáhá při proudění vzduchu v počítači.

Jak ventilátor pomáhá při proudění vzduchu?

Pokud není kryt dostatečně odvětráván, horký vzduch může vést k přehřátí systému, což může snížit výkon. K vyřešení tohoto problému pomáhá ventilátor, jedna z nejdůležitějších součástí počítače, s optimálním chlazením systému.

Než začnete organizovat a umisťovat své fanoušky, měli byste si být vědomi několika věcí. Ale jakmile je máte, nastavení pro optimální výkon je relativně snadné a pohodlné.

Nové ventilátory RGB mají nastavenou rychlost ventilátoru až 1 500 ot./min a nabízejí docela dobrý výkon pro optimální chlazení a zároveň poskytují estetickou a příjemnou atmosféru.

Zde je několik věcí, které byste si měli zapamatovat, než si koupíte RGB ventilátor.

Funkce, na které byste se měli podívat, než si vyberete RGB ventilátory

#1. Velikost

Velikost RGB ventilátoru se pohybuje od 120 mm do 140 mm. Přestože ventilátory o velikosti 120 mm poskytují nižší rychlost provozu, používají se pro nižší hlučnost a pro větší kompatibilitu.

Na druhou stranu 140mm ventilátory mají delší životnost, protože produkují optimální množství vzduchu.

#2. Hluk

Každý spotřebitel by dal přednost bezhlučnému ventilátoru namísto hlučného. Ventilátory s větší velikostí lopatek produkují menší hluk, protože pracují pomaleji, ale jsou o něco dražší než ventilátory s menší velikostí, protože pracují vysokou rychlostí.

  Jak vypnout nebo přizpůsobit nová e-mailová upozornění v aplikaci Outlook

#3. Rychlost

Říká se, že čím vyšší otáčky má RGB ventilátor, tím lepší službu chlazení poskytuje. Ventilátor, který se rychle otáčí, má pravděpodobně motor s vyšším výkonem a při používání počítače produkuje více vibrací. Pokud vás však hluk ventilátoru ruší, je lepší zaměřit se na ventilátor nižší než 30 dB.

#4. Barva

Protože samotný název RGB znamená červená, zelená a modrá, barvy hrají při výběru ventilátoru RGB zásadní roli. Doporučuje se zakoupit model PC s uživatelsky přívětivým softwarem, který vám umožní bezproblémovou správu těchto barev.

Nyní se pojďme podívat na některé z nejlepších RGB ventilátorů pro dokonalé proudění vzduchu a lepší vzhled.

MasterFan MF120 Halo

MasterFan MF120 Halo, vyrobený z jedinečných materiálů pohlcujících zvuk a metodou redukce hluku, je nová řada, která nabízí vzduchové chlazení pro kapalinové radiátory CPU. Poskytuje dokonalou kombinaci chlazení a ticha v jednom produktu.

Skládá se z duokruhového adresovatelného RGB osvětlení s 24 individuálně ovládanými ARGB LED diodami, které vytvářejí nádherný vizuální efekt.

Obsahuje hybridní design lopatek ventilátoru, který vytváří statický tlakový proud vzduchu pro boj se zvýšeným odporem a impedancí.

Má řízenou, dynamickou rychlost, která může snížit hluk nebo zvýšit proudění vzduchu. Dále poskytuje nehlučné chlazení spolu s dlouhou životností.

Ventilátor Antec 120mm

S 12V RGB rozhraním a vysoce stabilním ložiskem, Antec 120mm Case Fan vytváří dobré proudění vzduchu a rychlý chladicí efekt.

Má jednoduchý instalační proces, protože 12V RGB rozhraní je propojeno řetězem, což usnadňuje správu kabelů.

Jeho živé rozhraní RGB vám po zapnutí umožní vychutnat si jiný obraz. Obloukový povrch rámu ventilátoru je veden, což vede k dostatečné ventilaci, obrovské kapacitě odvodu tepla a dobrému proudění vzduchu a chladicímu účinku. Poskytuje méně hlučný zážitek.

CORSAIR iCUE SP120 RGB Elite

CORSAIR iCUE SP120 RGB Elite stimuluje váš systém zářivým osvětlením a efekty s nízkou hlučností. Nejnovější vývoj v jeho softwaru přemění vaše kompletní nastavení na bezproblémový, plně pohlcující ekosystém.

Poskytuje zážitek s nízkou hlučností a vysokou mírou výkonu. Použitím antivírových lopatek poskytuje zvýšený chladicí efekt.

  Jak přesouvat obrázky v aplikaci Microsoft Word

Osm individuálně adresovatelných RGB LED tohoto ventilátoru nabízí jemný a vynikající světelný efekt. Je velmi esteticky příjemný pro vaše oči.

ARCTIC P12 PWM PST A-RGB (3 balení)

S 12 digitálními A-RGB LED ve ventilátoru poskytuje ARCTIC P12 PWM PST A-RGB plně barevnou kontrolu a silný světelný efekt a je vysoce optimalizován pro vysoký statický tlak.

Vestavěný Y-rozdělovač na ventilátoru a vodiče A-RGB usnadňují instalaci a správu přídavných ventilátorů. Má vysoký statický tlak, zajišťující zvýšený odpor vzduchu a účinný chladicí efekt.

4kolíkový konektor pomáhá efektivně regulovat otáčky, díky čemuž je celý zážitek méně hlučný. Díky své nejnovější technologii poskytuje maximální výkon.

Ventilátor šasi ASUS TUF Gaming TF120 ARGB

Ventilátor šasi ASUS TUF gaming TF120 ARGB poskytuje až 250 000 provozních hodin s pokročilým fluidním dynamickým ložiskem a poskytuje vám ten nejlepší zážitek.

Poskytuje dobrou cirkulaci vzduchu. Antivibrační podložky pomáhají snižovat hladinu hluku.

Velmi široký rozsah otáček zajišťuje optimální chlazení systému. Ve srovnání s tradičními RGB ventilátory poskytuje dvouvrstvé pole LED v tomto ventilátoru lepší světelný efekt.

NZXT AER RGB 2

Sloučením dvou prostředí Hue 2 poskytuje NZXT AER RGB 2 nejlepší proudění vzduchu spolu s komplexními konfiguracemi osvětlení.

S konzistentním rozptylem světla vytváří zakázkově zkonstruovaný světlovod dechberoucí vizuální efekty.

Používá fluidní dynamická ložiska (FDB) vyrobená z mědi, která pomáhá udržovat rovnoměrné mazání a snižuje hluk ložisek. Použitím wingletových koncovek ventilátor poskytuje zvýšený chladicí efekt. Je digitálně řízen pomocí CAM softwaru.

Asiahorse FS-9002 Pro

S personalizovaným ovládáním a silným chladicím efektem je Asiahorse FS-9002 Pro bezpochyby výjimečným produktovým trhem.

Ventilátor si dokáže zachovat výjimečnou stabilitu ve svém prostředí i při nejvyšších otáčkách. Vysoce kvalitní motor s hydraulickými ložisky pomáhá udržovat stabilní otáčky a prodlužuje jeho životnost.

Dodává se se 4pinovým ovladačem, který pomáhá měnit rychlost a udržovat hluk ventilátoru. Pomocí tří barev RGB můžete flexibilně a bezproblémově kombinovat nejlepší světelný efekt.

UpHere C8123 RGB LED skříňový ventilátor

Ventilátor UpHere C8123 RGB LED Case, který zahrnuje design bezdrátového dálkového ovládání, umožní vaší počítačové skříni vyniknout v davu svými intenzivními barevnými variacemi a jemnými efekty.

  Jak vkládat symboly do Dokumentů a Prezentací Google

Dodává se spolu s pestrou škálou barevných transformací. Ve srovnání se standardními ventilátory to poskytuje lepší výkon.

Nejlepší pro herní počítače, protože poskytuje nejlepší chlazení pro jejich údržbu. Navíc poskytuje méně hlučný zážitek.

Synchronizační ventilátor chladiče Thermaltake Pure 20 ARGB

Synchronizační ventilátor chladiče Thermaltake Pure 20 ARGB, vybavený hydraulickými ložisky, kompresními lopatkami a prstencem LED s 16,8 miliony barev a devíti programovatelnými LED diodami, poskytuje správné pokrytí a jas osvětlení.

Synchronizuje vaši herní stanici a usnadňuje změnu režimů LED s ovladačem ARGB.

Hydraulická ložiska poskytují zážitek s nízkou hlučností. Poskytuje konzistentní barevné spektrum.

Lian Li UNI FAN SL V2

Lian Li UNI FAN SL V2 poskytuje oko příjemný estetický pohled spolu s lepším prouděním vzduchu v systému.

Odnímatelné blokované klíče zlepšují vůli chladiče. Každá skupina ventilátorů vyžaduje jeden kabel. Tiššího prostředí je dosaženo pomocí start/stop ventilátoru RPM. Řetěz Daisy pomáhá při spojování dvou skupin ventilátorů.

PC ventilátory DeepCool FC120

Sada tří ventilátorů DeepCool FC120 WHITE 3IN1 Performance RGB PWM je speciálně navržena tak, aby bylo možné připojit více ventilátorů pro zjednodušené barevné chlazení.

Malý rámeček FC120 nabízí větší plochu pro lepší odvod tepla.

Použití softwaru základní desky místo samostatného ovladače ventilátoru APP může snadno spravovat RGB.

Daisy řetězové ventilátory zajišťují lepší vedení kabelů. Svými vlastnostmi vytváří nádherný svět světel.

Závěrečná slova

Pokud tedy hledáte ventilátor RGB, který poskytuje nejlepší proudění vzduchu, nehlučný zážitek a estetický vzhled, zvažte tyto ventilátory RGB pro dokonalý nález.

Dále se můžete podívat na napájecí zdroj RGB pro váš osobní počítač.

x