6 nástrojů pro sledování hashtagů pro analýzu vašeho podnikání na sociálních sítích

Hashtagy se staly nedílnou součástí online konverzací a marketingu obsahu na sociálních sítích. Umožňují uživatelům objevovat příspěvky související s jejich zájmy a usnadňují naskočení do konverzací a prozkoumání jakéhokoli tématu.

Při správném použití mohou hashtagy pomoci značkám zvýšit návštěvnost, zvýšit zapojení, zlepšit viditelnost značky na internetu a vybudovat povědomí o značce.

Na sociálních sítích došlo k prudkému nárůstu používání hashtagů, takže je důležité, aby podniky zůstaly aktuální a dohnaly to, co se říká o jejich značce nebo produktech.

Zde se hodí nástroje pro sledování hashtagů. Pomocí nástrojů pro sledování hashtagů můžete objevit všechny relevantní konverzace kolem konkrétního hashtagu a získat přehled o jakémkoli požadovaném tématu.

Pojďme zjistit, co je nástroj pro sledování hashtagů a co může udělat pro vaši značku.

Co je nástroj pro sledování hashtagů?

Nástroj pro sledování hashtagů vám umožňuje vyhledávat hashtagy spojené s jakýmkoli produktem, službou, značkou nebo tématem.

Tento nástroj se používá ke zjišťování názorů nebo názorů lidí na jakékoli konkrétní téma, úrovně zapojení na konkrétním hashtagu a získávání cenných informací o vaší cílové skupině a o tom, jak je nejlépe oslovit.

Nástroje pro sledování hashtagů fungují jako neocenitelné zdroje pro značky a usnadňují jim data v reálném čase o úspěšnosti jejich kampaní a strategií. Pomocí nástroje pro sledování hashtagů můžete sledovat trendy a vznikající konverzace o tématech souvisejících s vaší značkou nebo odvětvím.

Díky těmto informacím, které máte k dispozici na vaší straně, mohou značky mít vždy aktuální informace o tom, o čem se diskutuje na sociálních sítích, a rychle reagovat na zpětnou vazbu od zákazníků, propagovat připravované produkty a služby a identifikovat nové potenciální zákazníky.

Svůj obsah můžete optimalizovat na základě zájmu jejich publika, abyste zvýšili jejich dosah, vybudovali loajalitu zákazníků a dosáhli lepší návratnosti investic.

Pojďme diskutovat o některých výhodách integrace nástroje pro sledování hashtagů!

Výhody nástrojů pro sledování hashtagů

Informujte se o názorech svého publika

Sledování a analýza relevantních hashtagů může značkám pomoci najít, co si lidé myslí o jejich produktech, službách nebo značce. Znalost toho, jak zákazníci vnímají vaši firmu, vám může pomoci vytvořit informované strategie a podniknout okamžitá opatření v případě zjištění jakéhokoli negativního sentimentu.

Pravidelné sledování hashtagů vám umožní sledovat změny v sentimentech vašich zákazníků a určit, jaký typ obsahu vytváří větší zapojení mezi vaší cílovou skupinou, takže můžete vylepšit své obchodní strategie, abyste se úspěšně kultivovali.

Identifikujte své cílové publikum

Sledování hashtagů souvisejících s vaším odvětvím, produktem nebo službou vám umožní lépe porozumět tomu, kdo má o vaši značku zájem. Také pochopíte, jak vaši společnost vnímají ostatní a jak o ní mluví.

  Jak sdílet složky na iCloud Drive na iPhonu, iPadu a Macu

Nástroje pro sledování hashtagů vám umožní získat přístup ke spoustě informací o vaší cílové skupině, tématech, o kterých diskutovali, jejich jazyce a věcech, které je zajímají, abyste mohli vylepšit své marketingové úsilí.

Tyto informace můžete analyzovat, abyste pochopili, kdo se zabývá vaším obsahem a jak vytvořit cílený obsah, který s nimi rezonuje.

Najděte ty správné influencery

Influencer marketing získává v poslední době na síle, protože společnostem nabízí lepší návratnost investic než jakékoli jiné marketingové úsilí.

Sledování hashtagů umožňuje značkám identifikovat ty správné influencery pro jejich marketing, hodnotit obsah, který sdílejí, měřit míru zapojení do jejich obsahu a budovat vztahy s lidmi, kteří se zajímají o témata, která jsou pro vaši firmu nejrelevantnější.

Analyzujte své konkurenty

Pro každý typ a velikost podnikání je při snaze získat konkurenční výhodu zásadní sledovat své konkurenty.

Sledování hashtagů zahrnuje sledování a analýzu aktivity vašich konkurentů na sociálních sítích pomocí relevantních hashtagů, abyste získali cenné informace o aktivitách a míře úspěšnosti.

Když sledujete relevantní hashtagy, získáte přístup ke klíčovým datovým bodům o tom, co vaši konkurenti dělají, co pro ně funguje a jaká jsou úskalí. Na základě toho můžete vylepšit své strategie a zůstat před konkurencí.

Vylepšete zákaznickou podporu

Není žádným tajemstvím, že sledování hashtagů může výrazně zlepšit vaše služby zákazníkům a zvýšit vaše marketingové úsilí. Přístup k hashtagům vám pomůže lépe porozumět tomu, co vaši zákazníci říkají o vašich produktech, a také případným problémům, se kterými se mohou setkat.

Efektivní používání může pomoci vybudovat pevnější vztahy se zákazníky, zajistit lepší zapojení a posílit loajalitu zákazníků. Pravidelné sledování hashtagů souvisejících s vaší značkou vám umožní zůstat na špici okamžitým řešením jakýchkoli problémů zákazníků.

Sledujte marketingové kampaně

Díky efektivnímu sledování hashtagů můžete měřit, co vaší značce funguje a co ne, což lze použít k optimalizaci vašich strategií pro větší efektivitu.

Metriky, jako jsou lajky, sdílení a komentáře, fungují jako velké množství informací, které se používají k získání cenných informací o výkonu jejich kampaní a odpovídajícímu přizpůsobení budoucích aktivit.

Podporuje také značky, aby vytvářely obsah, který jejich publikum může považovat za nejrelevantnější, a udrží si tak přehled o všech nových trendech v oboru.

Měřte povědomí o značce

Sledování hashtagů je mocný nástroj, který mohou firmy použít k měření povědomí o značce a zvýšení viditelnosti. Hashtagy jsou pro značky skvělým způsobem, jak sledovat, jak často je jejich obsah sdílen na sociálních sítích a jak si vede mezi různými publiky.

S přesnými údaji na dosah ruky můžete snadno činit informovaná rozhodnutí o nejúčinnějším značkovém obsahu pro zapojení zákazníků a zvýšení viditelnosti.

Zde prozkoumáme některé nejlepší nástroje pro sledování hashtagů pro vaši firmu.

Trackmyhashtag

Pokud hledáte intuitivní, ale snadno použitelný nástroj pro sledování hashtagů Twitteru, Trackmyhashtag stojí za zhlédnutí. Trackmyhashtag je online nástroj navržený tak, aby poskytoval podrobné analýzy a statistiky související s hashtagy používanými na Twitteru.

S Trackmyhashtag už nebude sledování hashtagů chaosem. Pouze s jedním snadno přístupným řídicím panelem můžete získat velké množství informací o jakémkoli konkrétním hashtagu.

  Můžete použít 8 překladatelů z angličtiny do Morseovy abecedy a naopak

Výkonné vizualizace a možnosti sledování Trackmyhashtag poskytují cenné informace o tom, jak váš hashtag funguje, a umožňují vám hlouběji porozumět trendům kolem vašeho tématu.

Nejen, že Trackmyhashtag umožňuje uživatelům sledovat jejich hashtagy, ale také ty, které používají jejich konkurenti.

Nabízí také funkce, jako je zjišťování influencerů, kompletní údaje o uživatelích, komplexní údaje o zapojení, nejčastěji související hashtagy, word cloud, nejoblíbenější/retweetované/oblíbené tweety a analýzy časové osy tweetů.

Trackmyhashtag nabízí čtyři placené plány a základní plán začínající na 49 $/měsíc.

Značka 24

Brands24 je výkonný nástroj, který vám může pomoci sledovat hashtagy na Twitteru, Instagramu a dalších webech, abyste pochopili dosah a dopad vaší značky.

Brands24 nabízí uživatelům komplexní analýzu hashtagů, která vám umožní sledovat konverzace související s konkrétním hashtagem napříč různými sociálními sítěmi. Pomocí tohoto účinného nástroje můžete sledovat sentiment zákazníků přístupem k relevantním datům, jako jsou lajky, komentáře a sdílení související s daným hashtagem.

Pomáhá vám zůstat v obraze o konverzacích se zákazníky o vašich produktech nebo službách v reálném čase a zároveň analyzovat a optimalizovat kampaně pomocí hashtagů.

Pomocí konkrétních hashtagů můžete odhadovat dosah na sociálních sítích, používat sledování hashtagů k nalezení odhadovaného dosahu na sociálních sítích a přistupovat k nejvlivnějším profilům sociálních médií.

Brands24 nabízí čtyři placené plány počínaje jednotlivcem na 49 $ / měsíc.

Klíčová dírka

Nástroj pro sledování hashtagů Keyhole se svými podrobnými metrikami, vizualizacemi a snadno použitelným rozhraním usnadňuje a bez stresu sledování vašich hashtagových kampaní.

Tato výkonná analytická platforma poskytuje firmám hluboký přehled o výkonu jejich hashtagů na různých sociálních sítích, jako je Twitter, Instagram, Tik Tok, YouTube, Facebook atd.

Funkce Keyhole nabízejí uživatelům řadu statistik, včetně objemu hashtagů v průběhu času, rozdělení příspěvků podle sítě, nejzajímavějších uživatelů na hashtagu, údajů o zásahu vs. zapojení, nejlepších příspěvků s fotkami a videi, analýzy uživatelů (ovlivňovačů), filtrování klíčových slov a funkce vyhledávání a mnoho dalšího.

Tyto hloubkové analýzy vám mohou pomoci identifikovat vzorce konverzace a na základě informací vyvinout nové strategie. Kromě toho můžete data Keyhole použít k monitorování kampaní konkurentů nebo k porovnání účinnosti vašich kampaní s jejich.

Ať už chcete porozumět uživatelskému sentimentu nebo sledovat dopad svých hashtagů na sociálních sítích – Keyhole je perfektní volbou, jak zůstat informováni o úspěchu vaší kampaně.

Keyhole má širokou škálu placených plánů od 79 $ měsíčně, od poslouchání sociálních médií přes analýzu profilu až po sledování influencerů. Nabízejí také přizpůsobený plán.

Awario

Awario je výkonný nástroj pro sledování hashtagů, který firmám umožňuje sledovat jejich online pověst, identifikovat trendová témata a lépe komunikovat se zákazníky.

Funkce Awario zahrnuje schopnost monitorovat hashtagy na různých platformách, jako je Twitter, Instagram, YouTube a Reddit, a získat tak komplexní obrázek o konverzaci kolem značky nebo tématu.

Pokročilý analytický panel tohoto nástroje umožňuje uživatelům sledovat míru zapojení pro každý hashtag v průběhu času a porovnávat různé značky za účelem identifikace potenciálních trendů nebo vlivů v daném prostoru.

Awario má také výkonnou funkci upozornění na klíčová slova, která uživatele upozorní, když je klíčové slovo zmíněno na jakékoli monitorované platformě, takže mohou rychle a efektivně reagovat. Jeho intuitivní rozhraní usnadňuje nastavení kampaní a sledování konverzací.

  Co je to „smíšený obsah“ a proč jej Chrome blokuje?

Můžete sledovat libovolnou událost, získat podrobné zprávy o výsledcích analýzy hashtagů a analyzovat své sociální marketingové kampaně, to vše v jednom centru.

Awario nabízí tři placené plány, startovací plán stojí 24 $ měsíčně a podnikový plán jde až na 249 $ měsíčně.

Sociální vyhledávač

Nástroj pro sledování hashtagů Social Searcher je dalším účinným nástrojem, který uživatelům umožňuje měřit dosah a zapojení hashtagů sledováním zmínek na různých platformách, jako je Twitter, Instagram a Youtube.

Umožňuje monitorování sociálních médií v reálném čase s použitelnou sociální analýzou a statistikami o publiku. Pomocí Social Searcher mohou značky identifikovat oblíbené hashtagy a získat přístup k analýze sentimentu.

Social Searcher také poskytuje praktický řídicí panel pro zobrazení všech relevantních datových bodů souvisejících s hashtagem, který sledujete. Díky těmto údajům je snadné pochopit, jak efektivní jsou vámi zvolené hashtagy při šíření vašeho sdělení nebo kampaně mezi cílovým publikem.

Kromě toho má Social Searcher mnoho dalších vzrušujících funkcí, jako je aktivita influencerů, monitorování prémiové značky, export dat, API pro monitorování sociálních médií a okamžitá e-mailová upozornění.

Social Searcher nabízí bezplatné a tři placené plány se 14denní bezplatnou zkušební verzí.

Taggbox

Taggbox vám umožňuje spouštět, publikovat a upgradovat vaše hashtagové kampaně napříč různými marketingovými kanály.

Kromě sledování a analýzy hashtagů poskytuje Taggbox také různé další funkce, které mohou pomoci zlepšit výkon vašich kampaní.

Například vám umožní vytvářet poutavé displeje tím, že vám umožní přizpůsobit pozadí, přidat loga, používat animace a další. V případě potřeby můžete obsah dokonce moderovat, abyste zajistili, že se na obrazovce zobrazí pouze vhodný obsah.

Komplexní analýza Taggboxu vám umožní pochopit, jak dobře si každý hashtag vedl v dosahu a zapojení. Uživatelské rozhraní se snadno orientuje; navíc přichází s užitečnými výukovými programy, díky kterým je začátek hračkou.

Taggbox přichází s flexibilní řadou placených plánů s různými nabídkami.

Zabalit se

Na základě vašich požadavků si můžete vyzvednout jakýkoli nástroj pro sledování hashtagů uvedený v tomto článku. Téměř všechny nabízejí bezplatnou zkušební verzi, takže se před zakoupením placeného plánu ujistěte, že je využijete, abyste zjistili, zda je v souladu s vašimi potřebami.

Některé z těchto nástrojů nabízejí také bezplatné plány. Pokud však hledáte pokročilé funkce, placené plány by pro vás byly lepší volbou!

Můžete také prozkoumat pokročilé vyhledávání na Twitteru, abyste podpořili marketing a branding.

x