Jak povolit editor snímků obrazovky v prohlížeči Google Chrome

Vývojový tým Google Chrome pracuje na přidání editoru snímků obrazovky do nástroje pro snímky obrazovky v prohlížeči. Tato funkce je již aktivní ve verzi Canary Chrome, ale je skryta za příznakem funkce. V tomto článku vám ukážeme, jak můžete povolit editor snímků obrazovky Google Chrome právě teď.

Povolit editor snímků obrazovky v prohlížeči Google Chrome (2022)

Pomocí příznaků Chrome povolte Editor snímků obrazovky Chrome

1. Navštivte ve svém prohlížeči stránku chrome://flags, přejděte na stránku s příznaky Chrome a ve vyhledávacím poli vyhledejte „Snímky obrazovky počítače“. V tuto chvíli je druhý příznak „Režim úprav“ omezen na Chrome Canary.

  Jak zjistit, zda jste Shadowbanned na Redditu

2. Klikněte na rozevírací seznam a u příznaků „Snímky obrazovky počítače“ a „Režim úprav snímků obrazovky“ vyberte „Povoleno“. Po povolení obou příznaků restartujte prohlížeč.

3. Když se po restartu otevře prohlížeč, klikněte na tlačítko „Sdílet“ v pravém horním rohu adresního řádku pro přístup k možnosti snímku obrazovky.

4. Ze seznamu možností, který se nyní zobrazí, vyberte „Snímek obrazovky“ a pořiďte snímek obrazovky v prohlížeči Chrome. Nyní vyberte část, kterou chcete na snímku obrazovky.

5. Brzy po provedení výběru Chrome automaticky zkopíruje snímek obrazovky do vaší schránky. Kliknutím na tlačítko „Upravit“ v náhledu snímku obrazovky otevřete nástroj pro úpravu snímků obrazovky Chrome.

Google Chrome Screenshot Editor: Funkce

1. Nyní se zobrazí rozhraní pro snímky obrazovky prohlížeče Chrome. V horní části uvidíte panel nástrojů s řadou nástrojů, včetně obdélníku, elipsy, šipky, čáry, štětce, emotikonu, textu a oříznutí.

  Jak změnit logo plánu v Microsoft Planneru

2. Například níže máme nástroj obdélníkové značky. Kliknutím na ikonu obdélníku můžete změnit barvu a nastavit tloušťku okraje. Věci můžete také označit pomocí kruhu, šipek, čar a také zvýraznit text. K dispozici je také možnost přidat emotikony a text na snímek obrazovky pomocí tohoto vestavěného nástroje v prohlížeči Google Chrome.

3. Po provedení požadovaných úprav můžete kliknutím na tlačítko „Exportovat obrázek“ uložit upravený obrázek do počítače.

Zachyťte a upravte snímky obrazovky v prohlížeči Chrome

Nově přidaný editor snímků obrazovky je slibná funkce pro rychlé úpravy snímků obrazovky před jejich sdílením. Přestože nenahradí specializovaný software pro úpravu fotografií na vašem počítači, je to praktický doplněk pro ty, kteří si chtějí zapisovat poznámky nebo anotovat snímky obrazovky, aniž by museli přepínat na jinou aplikaci. Vzhledem k tomu, že tato funkce je v současné době funkční na kanálu Canary, nebude to snad trvat příliš dlouho, než ji uvidíme v akci ve stabilních sestaveních Chrome. Mezitím, pokud se cítíte dobrodružně, nezapomeňte se podívat na další užitečné příznaky Chrome pro vylepšení prohlížeče.

  Jak rychle spravovat rozdělené zobrazení na Macu

x