Jak povolit funkci skládaných karet v prohlížeči Chrome pro lepší správu karet

Už léta používám Firefox jako svůj primární webový prohlížeč. Je poměrně rychlý a funkční, ale z nějakého důvodu během několika posledních aktualizací nedopadly věci úplně dobře, takže mi nezbylo nic jiného, ​​než trvale přejít na Google Chrome. A jsem rád, že jsem to udělal. Chrome je ještě rychlejší než Firefox a jednoduše má více rozšíření a lepší podporu pro vývojáře. Pokud si však něco přeji, aby si Chrome mohl půjčit od Firefoxu, je skládání karet. Když například v Chrome otevřete mnoho karet, prohlížeč zmenší velikost karet do té míry, že nadpis stránek již není přes karty vidět. Na druhou stranu Firefox zmenší velikost karty pouze na předdefinovaný stav a každá nová karta z tohoto bodu se naskládá na pravou stranu spolu s malou šipkou, která vám umožní snadno přecházet mezi otevřenými kartami. Dnes se s vámi podělíme o malý tutoriál, který do Chromu přinese podobnou funkci „skládaných karet“.

  Jak přidat nová tlačítka na pás karet Microsoft Office

Pokud se podíváte na snímek obrazovky níže, všimnete si, jak Chrome ve skutečnosti zmenšil několik karet v okně procházení, takže je poměrně obtížné kartu identifikovat, natož ji zavřít. Samozřejmě lze kliknout na kartu a poté stisknout tlačítko Zavřít, pokud to potřebuje, ale jaký to má smysl?

Jasnou stránkou je, že Chrome má funkci skládání karet a z nějakého důvodu ji Google skrývá na stránce Příznaky Chrome. Pokud chcete tuto funkci povolit, postupujte podle níže uvedených kroků.

Nejprve přejděte na stránku Chrome Flags zadáním chrome://flags/ do adresního řádku a stiskněte Enter. Tím se otevře experimentální konzole Flags, která obsahuje různé experimentální funkce, které nejsou ve výchozím nastavení v prohlížeči Chrome obvykle povoleny.

  Jak najít směr cesty pomocí Google Maps

Nyní stiskněte Ctrl + F na klávesnici a do vyhledávacího pole zadejte „Skládané záložky“ (bez uvozovek), abyste zvýraznili možnost Okno skládaných záložek, a klikněte na „Povolit“, jak je ukázáno na snímku obrazovky níže.

Aby se změny projevily, Chrome vás vyzve k restartování prohlížeče. Klikněte na tlačítko ‚Restartovat nyní‘ a jakmile se Google Chrome znovu otevře, bude mít také povolenou funkci skládaných karet ve stylu Firefoxu.

x