Jak povolit nabídku Nová rozšíření v prohlížeči Google Chrome

Zahlcuje váš panel nástrojů a nabídku příliš mnoho rozšíření pro Chrome? Google pro to pracuje na řešení. Nová nabídka Rozšíření poskytuje místo pro všechna vaše rozšíření v jedné kombinované ikoně panelu nástrojů. Dnes je k dispozici za vlajkou.

Jak povolit novou nabídku rozšíření Chrome

Tato nabídka Rozšíření bude v budoucnu pravděpodobně ve výchozím nastavení povolena a přesune všechna rozšíření ze standardní „nabídky se třemi tečkami“ prohlížeče Chrome do této nové nabídky. Nemusíte však čekat – můžete jej povolit již dnes v aktuální stabilní verzi prohlížeče Chrome 76.

Chcete-li tak učinit, zadejte „chrome://flags“ do omniboxu Chrome, známého také jako adresní řádek, a stiskněte Enter. Zde pomocí vyhledávacího pole vyhledejte „Panel nástrojů rozšíření“. Tento text můžete také zkopírovat a vložit do omniboxu Chrome a stisknout Enter: chrome://flags/#extensions-toolbar-menu

Klikněte na pole napravo od možnosti „Nabídka lišty rozšíření“ a vyberte „Povoleno“.

Než se nastavení projeví, budete muset Chrome znovu spustit. Kliknutím na tlačítko „Restartovat nyní“ restartujete webový prohlížeč. Chrome znovu otevře všechny vaše otevřené karty, ale práci si nejprve uložte.

Jak používat novou nabídku rozšíření Chrome

Jakmile se Chrome restartuje, uvidíte napravo od omniboxu Chrome novou ikonu Rozšíření ve tvaru dílku skládačky. Panel nástrojů a nabídka vašeho prohlížeče budou přehledné a zde najdete všechna nainstalovaná rozšíření. Kliknutím na ikonu je zobrazíte.

Nová nabídka Rozšíření v prohlížeči Chrome poskytuje další informace o tom, která přesně rozšíření mají přístup k datům na aktuálním webu. Existují dva seznamy: Přístup k datům tohoto webu a Nelze získat přístup k datům tohoto webu.

Zda má rozšíření přístup k vašim datům, můžete ovládat kliknutím na tlačítko nabídky (tři tečky) napravo od něj a pomocí možnosti „Toto může číst a měnit data webu“. To poskytuje snazší přístup k ovládání oprávnění rozšíření pro Chrome. Rozšíření pro Chrome můžete omezit pouze na konkrétní webové stránky nebo je nechat běžet pouze po kliknutí na ikonu v nabídce.

Rozšíření však mohou fungovat normálním způsobem. Chcete-li rozšíření použít, klikněte zde na jeho název nebo ikonu – je to stejné, jako byste klikli na ikonu rozšíření na staré liště nástrojů nebo ve staré nabídce. Ikona rozšíření se dokonce dočasně zobrazí na panelu nástrojů, když jej aktivujete.

Pokud na rozšíření kliknete pravým tlačítkem, můžete vybrat „Připnout“. Tato možnost zní, jako by připnula ikonu rozšíření na panel nástrojů pro snazší přístup, ale když jsme ji testovali, tato možnost nedělala nic. Tato funkce je ve vývoji.

Upozornění: Příznaky jsou experimentální

Tato možnost je pod experimentálním příznakem, což znamená, že na ní vývojáři Google stále pracují. Stejně jako funkce „Odeslat kartu sobě“ v prohlížeči Chrome může být chybná nebo se může v budoucnu dramaticky změnit.

Google se možná nakonec rozhodne neimplementovat nabídku Rozšíření a může zmizet. Nepočítejte s tím, že se to v této podobě bude držet! I když Google zavede nabídku Rozšíření, jak bylo plánováno, pravděpodobně nejprve získá další vylepšení.