Jak povolit režim nízkých dat na vašem iPhone

Docházejí vám data ve vašem omezeném mobilním tarifu? Chcete natáhnout data za posledních pár dní v měsíci? Vyzkoušejte nový režim Low Data Mode ke snížení využití dat na vašem iPhone.

Jak funguje režim nízkých dat

Režim nízkého objemu dat v systému iOS 13 a novějších vypne veškerou komunikaci na pozadí. Zastaví aktualizaci aplikací na pozadí pro aplikace a požádá aplikace, aby odložily všechny úlohy synchronizace, které nejsou naléhavé, dokud se nepřipojíte k síti, která nemá povolený režim nízké spotřeby dat.

Pozastaví také všechny úlohy synchronizace na pozadí. Když je tedy aktivován režim nízkého objemu dat, aplikace Fotky nebude vaše fotky zálohovat.

Při každodenním používání iPhonu neuvidíte velký rozdíl, ale všechny procesy na pozadí, které obvykle nemáte pod kontrolou, budou pozastaveny. V případě potřeby můžete úlohu synchronizace obnovit ručně.

Toto je jen jedna z malých užitečných funkcí, které Apple přidal v aktualizaci iOS 13. Chcete-li vědět o nejlepších funkcích této aktualizace, podívejte se na náš seznam nejlepších funkcí systému iOS 13.

Povolit režim nízkého objemu dat pro mobilní data

Chcete-li na svém mobilním datovém připojení povolit režim nízkého objemu dat, otevřete aplikaci Nastavení iPhone a vyberte možnost „Mobilní“.

Odtud klepněte na „Možnosti mobilních dat“.

Klepnutím na přepínač vedle „Režim nízkých dat“ funkci zapnete.

Povolit režim nízkého objemu dat pro sítě Wi-Fi

Režim nízkých dat funguje také pro sítě Wi-Fi, ale ne v režimu všechno nebo nic. Funkci můžete projít a povolit pro konkrétní sítě Wi-Fi, které mohou zahrnovat nízké datové limity.

Otevřete aplikaci Nastavení a klepněte na „Wi-Fi“.

Zde najděte síť Wi-Fi, na které chcete funkci aktivovat, a klepněte na tlačítko „i“ vedle ní.

Na této obrazovce povolte klepnutím na přepínač vedle položky „Režim nízkého objemu dat“.

V konkrétních aplikacích a službách můžete také povolit režim nízkého objemu dat. Instagram má například možnost režimu s nízkými daty. Chcete-li ušetřit využití dat v aplikacích pro streamování, můžete snížit kvalitu streamování videa nebo zvuku.

Můžete také ručně zakázat aktualizaci aplikací na pozadí a automatické stahování aplikací, abyste snížili využití dat na vašem iPhone.