12 věcí, které jsou mimo krabičku Macy, které PC neumí

Než začneme, zřeknutí se odpovědnosti. I když píšu převážně o počítačích Mac a název tohoto příspěvku je ze své podstaty antagonistický, vězte, že obsah je vytvořen výhradně pro srovnání. Nežijeme v fanboyovském bludu na téma Mac vs PC. Dobře víme, že bez ohledu na to, co zkoušíme, počítače Mac se, pokud jde o hraní, nevyrovnají počítačům. Víme také, že i po poklesu prodejů PC stále ovládají téměř 90 % výpočetního trhu. Žádná z těchto informací nám není cizí. S ohledem na to přistupujeme k tématu věcí, které Mac umí a PC ne, objektivně as nulovou záští.

MultiGesture Trackpad/Magic Mouse

Gesta na Macu jdou nad rámec přibližování a otáčení sevřením. Svůj Mac můžete nakonfigurovat tak, aby bez jakýchkoliv externích aplikací dělal cokoli pomocí vícedotykových gest, jako je posouvání dvěma prsty k procházení karet, tažením 3 prsty k výběru textu, sevřením 4 prstů ke spuštění Launchpadu atd. dokáže lépe procházet váš Mac. Je tak intuitivní, že vlastně ukazování myší působí archaicky. Totéž platí pro magickou myš, je to jako mít na myši trackpad, také s podporou gest. Pro počítače existují řešení založená na gestech, ale zdaleka nejsou tak hladká.

Snímky obrazovky ve vysokém rozlišení

U počítačů PC existuje mnoho možností, jak shromažďovat snímky obrazovky, můžete je uložit přímo do souboru, zkopírovat je do schránky pro použití v softwaru pro úpravu obrázků atd. Mac vám ušetří všechny tyto potíže a poskytne vám seznam možnosti, jak chcete, aby byl snímek obrazovky pořízen, aniž byste se při správě kvality spoléhali na jiné aplikace. Konečným výsledkem snímku obrazovky je velmi ostrý a jasný obrázek, klikněte na snímek obrazovky níže a přesvědčte se sami.

Retina displej

Správa Retina Display na Macu je velmi složitá, nemáte pocit, že používáte Retina Display tak, jak bylo vše škálováno. Dokonce i aplikace, které nejsou připraveny pro zobrazení sítnice, mají tendenci se do tohoto prostředí hladce začlenit (s aliasingem v písmu, ale to se očekává). V systému Windows se ve vyšších rozlišeních vše jednoduše zvětší, ale to neovlivní chování aplikace, což vede k nepřiměřeným nápisům a zobrazením. Na Macu to není patrné, musíte si nainstalovat Windows na MBPr, abyste viděli skutečný rozdíl.

Náhled souborů PSD

Aby bylo možné zobrazit soubory .psd (dokument photoshop) na počítači, je třeba nainstalovat nějaký softwarový balíček. Na Macu však jednoduše stisknete mezerník na souboru .psd a zobrazí se náhled obsahu, není nutná žádná instalace.

Rozbalte archiv 7zip

Opět, stejně jako u souborů .psd, vyžadují počítače pro interakci se soubory 7zip řešení třetích stran. Toto omezení na počítačích Mac neexistuje, soubor 7zip můžete jednoduše extrahovat z krabice.

Přímé sdílení souborů

Pokud na určité dokumenty na Macu kliknete pravým tlačítkem/Ctrl + kliknete na určité dokumenty, získáte možnost je sdílet přes Facebook, Twitter, LinkedIn nebo jiné služby, se kterými jste se synchronizovali, včetně e-mailu, flickru a iMessages. potíže s hledáním obsahu z aplikací sociálních médií.

Nahrajte screencast

Pokud spustíte výchozí přehrávač Quicktime a otevřete záložku „Soubor“ v pruhu nabídek a vyberete „Nové nahrávání obrazovky“, budete moci nahrávat screencast přímo z počítače s hlasovým komentářem, bez potřeby řešení třetích stran.

Udržujte vás v bezpečí

Vzhledem k tomu, že Mac OS X je sestavení UNIX, je zde méně zranitelností, automatické spuštění spustí každý balíček jako samostatný obraz a nemůže nic nainstalovat, dokud to neuděláte vy osobně. To spolu s dřívější skutečností, že počítače Mac sdílejí malé procento podílu na trhu, není mnoho zneužití, které by mohly poškodit váš Mac. Což nás přivádí k další věci, kterou dokáže…

Vytvářejte šifrované složky na Macu

Ve skutečnosti můžete libovolnou složku, kterou chcete zabezpečit, změnit na heslem chráněnou .dmg, kterou může spustit pouze nositel hesla. Otevřete Disk Utility – Soubor (panel nabídek) > Nový > Prázdný obraz disku. Přiřaďte velikost, název a umístění. Vyberte typ šifrování (buď jsou pevné), ponechte ostatní možnosti tak, jak jsou, klikněte na vytvořit a máte zabezpečenou složku.

Jednotný ekosystém

Apple pracuje na jednotném ekosystému mezi všemi zařízeními, aby se nakonec všechna mobilní a počítačová zařízení Apple mohla stát vzájemným rozšířením. V tomto světle fungují iOS zařízení bez problémů s Macy, můžete volat Facetime na svá iOS zařízení, můžete soubory AirDrop přímo povoleným příjemcům (přetahování souborů přes WiFi) a dokonce přijímat iMessage přímo na plochu. Všechno výše uvedené je možné na PC, ale k překlenutí mezer vyžaduje spoustu řešení třetích stran.

Okamžitě vytvářejte soubory PDF na počítači Mac

Otevřete požadovaný soubor nebo webovou stránku, stiskněte ⌘ + P. změňte „cíl“ z výchozí tiskárny na „Uložit jako PDF“. Tím se vaše relace uloží do jednoho souboru PDF. Pokud jste svou práci uložili do souboru PDF, ale chcete si ponechat výběr typu písma, stačí otevřít soubor pdf ve svém vlastním počítači Mac a stisknout tlačítko Uložit, písma se vloží do souboru, čímž se zbavíte starostí s návrhem.

Načíst staré verze souboru

Bez ohledu na to, který nástroj jste použili k vytvoření souboru, pokud jej můžete zobrazit v aplikaci TexEdit nebo Preview, můžete se vrátit k jeho starší verzi: Soubor > Vrátit na > Procházet všechny verze a uvidíte vesmírnou obrazovku, ve které minulosti objeví se verze vaší práce. Svůj soubor můžete obnovit do stavu, který jste si kdysi přáli. Tak jednoduché.

To vše ve spojení s jedinečnými aspekty počítačů Mac, které jsme v minulosti probrali, jako je AppNap, Spotlight Search a výkonné příkazy terminálu, to vše bez potřeby aplikací třetích stran, nám ukazuje, jak flexibilní a výkonný Mac OS X je. Pokud povolíme aplikace třetích stran, můžeme způsobit revoluci v celém operačním systému. A co víc, nejnovější OS X, Mavericks, byl zcela zdarma. Vlastnit Mac má samozřejmě i své nevýhody, ale to je téma na jiný den. Vidíš něco, co nám uniklo? Podělte se prosím o své neshody o lásce, nenávisti a respektu v komentářích níže.