Jak přidat účet hosta ve Windows 11

Vytvoření účtu hosta ve Windows bývalo poměrně jednoduchý proces, který mohl udělat každý na pár kliknutí. To již neplatí, ale stále můžete vytvořit účet hosta v novějších verzích Windows, jako je Windows 11. V tomto článku jsme vysvětlili, jak vytvořit účet hosta ve Windows 11 pomocí Nastavení, Příkazového řádku a PowerShellu. Takže bez dalších řečí, pojďme se ponořit.

Vytvořit účet hosta ve Windows 11 (2022)

Přidejte účet hosta pomocí aplikace Nastavení systému Windows 11

1. Otevřete aplikaci Nastavení pomocí klávesové zkratky Windows 11 „Win+I“ a na levém postranním panelu se přepněte do sekce „Účty“. Zde klikněte na „Další uživatelé“ a nastavte si účet hosta. Pokud používáte starší sestavení Windows 11, najdete tuto možnost místo toho jako „Rodina a další uživatelé“.

  Chcete-li hrát tuto hru ve Windows 10, musí být spuštěna oprava Steam

2. Dále klikněte na „Přidat účet“ pro vytvoření nového uživatelského účtu.

3. Když se zobrazí obrazovka vytvoření účtu společnosti Microsoft, vyberte možnost „Nemám přihlašovací údaje této osoby“.

4. Na další stránce klikněte na „Přidat uživatele bez účtu Microsoft“ a vytvořte účet hosta bez propojení s účtem Microsoft.

5. Nyní byste měli nastavit uživatelské jméno, heslo a tři bezpečnostní otázky pro účet hosta. Pamatujte, že jako uživatelské jméno nemůžete použít „Guest“, protože je vyhrazeno v OS. Klikněte na „Další“ a nyní máte druhý účet ve Windows 11.

Přidat nový účet do uživatelské skupiny hostů

1. Nyní, když jste vytvořili účet, měli byste jej přidat do uživatelské skupiny hosta, aby účet neměl úplný přístup k vašemu PC. Chcete-li to provést, otevřete Windows Search a otevřete „Správa počítače“ jako správce.

2. Když se zobrazí Správa počítače, přejděte na Systémové nástroje -> Místní uživatelé a skupiny -> Uživatelé a přidejte účet do skupiny uživatelů. Je pozoruhodné, že možnost „Místní uživatelé a skupiny“ nenajdete, pokud používáte edici Home Windows 11. Jako řešení si můžete nainstalovat a používat nástroj Místní správa uživatelů a skupin z GitHubu. Chcete-li začít, dvakrát klikněte na uživatele, kterého jste právě vytvořili.

  Jak nakonfigurovat nastavení nouzového režimu v systému Windows 10

2. Přejděte na kartu „Členství ve skupině“ a zvolte „Přidat členství“ pro výběr uživatelské skupiny hostů.

3. Ze seznamu skupin vyberte „Hosté“ a kliknutím na „Vybrat“ výběr potvrďte.

4. Po přidání uživatelské skupiny hostů klikněte na „Uživatelé“ a klikněte na tlačítko „Odebrat členství“. Úspěšně jste vytvořili účet hosta ve Windows 11.

K vytvoření účtu hosta použijte příkazový řádek

1. Vyhledejte „Příkazový řádek“ ve Windows Search a spusťte jej jako správce.

2. Zadejte následující příkaz pro vytvoření nového uživatele typu host. Pamatujte, že „Guestuser“ můžete v příkazu nahradit jménem dle vašeho výběru.

net user Guestuser /add /active:yes

3. Pomocí příkazu níže nastavte heslo pro účet hosta. A je to, vytvořili jste si účet hosta ve Windows 11 pomocí příkazového řádku.

net user Guestuser *

Vytvořte účet hosta Windows 11 pomocí PowerShellu

1. Dalším způsobem, jak vytvořit účet hosta Windows 11, je použití PowerShellu. Vyhledejte „Powershell“ ve Windows Search a spusťte jej jako správce, abyste otevřeli zvýšené okno PowerShellu.

  Jak zobrazit diagnostické informace shromážděné systémem Windows 10

2. Pomocí níže uvedeného příkazu nastavte heslo pro svůj účet hosta.

$GuestPassword = Read-Host -AsSecureString

3. Dále pomocí příkazu níže nastavte název účtu hosta.

New-LocalUser "TheGuest" -Password $GuestPassword

4. Jako poslední krok použijte níže uvedený příkaz k přidání účtu do uživatelské skupiny hostů. Nyní můžete svůj počítač sdílet s ostatními pomocí účtu hosta.

Add-LocalGroupMember -Group "Guests" -Member "TheGuest"

Používejte účet hosta při sdílení počítače

To jsou tedy tři způsoby, jak vytvořit účet hosta ve Windows 11. Možnost vytvořit účet hosta se vám bude hodit, zvláště pokud se často přistihnete, že sdílíte svůj systém s vrstevníky nebo známými. Mezitím, pokud dáváte přednost offline účtu, který není přidružen k vašemu účtu Microsoft, přejděte do našich propojených průvodců a vytvořte si místní účet ve Windows 11 a odeberte svůj účet Microsoft z Windows 11.

x