etechblog

Jak přidat wellness widgety Apple na zamykací obrazovku vašeho iPhone (a proč byste měli)

Věděli jste, že Apple nabízí řadu wellness widgetů pro sledování vašeho spánku, léků, denní aktivity a další? Ke všem těmto datům máte přístup ze zamykací obrazovky vašeho iPhone. Ukážeme vám, jak je nastavit.

Přidání widgetů na obrazovku uzamčení iOS je jednoduchý proces. Přejděte na stránku přizpůsobení obrazovky uzamčení dlouhým stisknutím na obrazovce uzamčení vašeho iPhone. V dolní části se zobrazí nabídka Přizpůsobit. Klepnutím na modrou ikonu plus (+) vedle ní vytvoříte novou zamykací obrazovku.

Vyberte si pozadí z mnoha nabízených možností, a pokud vám nic nevyhovuje, existuje několik webových stránek, kde najdete skvělé tapety pro iPhone. Bavte se šťourat se všemi prvky přizpůsobení. Další podrobnosti najdete v našem průvodci přizpůsobením obrazovky zámku iPhone.

Dále můžete na zamykací obrazovku přidat své wellness widgety. Na stránce přizpůsobení uzamčené obrazovky uvidíte sekci Přidat widgety. Klepnutím na něj vyberte widgety, které chcete přidat do tohoto prostoru. Na výběr je několik widgetů. Váš výběr bude záviset na tom, jaké aplikace máte nainstalované v zařízení. Jednoduše klepněte na ikonu a přidejte ji do zásobníku.

  11 nejlepších opakovačů řetězců pro automatické násobení vašeho textu

Podíváme se zde na wellness widgety společnosti Apple, které zahrnují widgety Activity Rings, Léky, Stav mysli a Spánek.

Existuje několik důvodů, proč zvolit wellness widgety Apple před jinými widgety pro zamykací obrazovku vašeho iPhone. Níže probereme, proč a kdy bude každý z těchto widgetů užitečný.

Widget kroužků aktivity

Ikonické kroužky Activity Rings od Applu zná každý, kdo nosí Apple Watch. Tři barevné kroužky vám na první pohled umožní zjistit, jak aktivní jste byli během dne. Zobrazují tři specifické typy činnosti: váš pohyb, cvičení a kolikrát jste vstali a pohybovali se v určitém okamžiku během hodiny.

Pokud se snažíte vést aktivní životní styl, je tento widget nezbytným doplňkem vaší uzamčené obrazovky. Ukáže, jak blízko jste ten den ke splnění svých základních cílů aktivity. Zavírání kroužků aktivity Apple Watch každý den může být snazší s tímto widgetem na obrazovce uzamčení vašeho iPhonu.

  Co je TTY v Linuxu? (a jak používat příkaz tty)

Widget Activity Rings najdete po klepnutí na aplikaci Fitness na panelu Přidat widgety.

Widget pro léky

Widget Léky je zkratka k funkci Léky v aplikaci Apple Health, která se osvědčila každému, kdo spravuje více léků. Usnadňuje kontrolu, jaké léky máte užívat, a zaznamenejte si příjem v aplikaci.

Obdržíte upozornění, když je čas vzít si další dávku, a také uvidíte naplánovaný čas, který se zobrazí ve widgetu Léky. Chcete-li najít widget Léky, budete muset vybrat aplikaci Zdraví na panelu Přidat widgety.

Widget stavu mysli

Získejte rychlý přístup k nástroji pro sledování duševního zdraví svého iPhone v systému iOS 17 prostřednictvím widgetu State of Mind, který na uzamčené obrazovce vypadá jako malý strom. Stejně jako widget Léky se i tento nachází v aplikaci Zdraví. Ujistěte se tedy, že jste jej vybrali na panelu Přidat widgety.

Použijte widget jako zkratku k pravidelnému přihlášení a zaznamenávání vaší aktuální nálady a emocí. Postupem času si díky tomu budete více uvědomovat svou duševní pohodu. Měli byste rychle zaznamenat jakékoli změny ve svém vlastním duševním stavu a přijmout opatření, abyste se ochránili.

  Jak zkontrolovat, zda Apple stáhl váš MacBook (pro bezplatné opravy)

Widget Data spánku a plánování

Poslední widget pro pohodu, Spánek, je označen postelí. Opět je to zkratka do sekce Spánek ve vestavěné aplikaci Zdraví, kde můžete zaznamenat údaje o spánku nebo nastavit a upravit plán spánku.

Pokud nosíte Apple Watch v posteli, nejnovější data si můžete prohlédnout zde. V opačném případě jej budete muset zadat ručně. Ujistěte se, že jste vybrali možnost Spánek na panelu Přidat widgety, abyste našli tento konkrétní widget.

Nyní, když jste si udělali nějaký čas na přizpůsobení svého iPhone, můžete rychle přistupovat k některým z nejcennějších nástrojů a funkcí skrytých v aplikaci Apple Health. Doufejme, že po přidání těchto widgetů zaznamenáte zlepšení ve svém povědomí o své denní aktivitě, duševním stavu, rozvrhu léků a zdraví spánku.

x