etechblog

Myš nebo touchpad na Chromebooku nefungují? 9 oprav

Řada notebooků Chromebook od společnosti Google je oblíbenou a cenově dostupnou možností, ale jako každé zařízení může narazit na problémy. Když vaše myš nebo touchpad nechce hrát s míčem, může vám bránit v používání zařízení a provádění důležitých věcí.

Zde jsou tedy nejlepší opravy pro vadnou myš nebo touchpad Chromebook.

1. Vyčistěte touchpad nebo váleček myši

Postupem času se na vašem touchpadu nebo myši může hromadit olej, nečistoty a jiné nečistoty z pokračujícího používání. To může ovlivnit citlivost a celkový provoz zařízení po ruce.

Pokud jste myš nebo touchpad nějakou dobu používali a ještě jste je nevyčistili, možná je čas to udělat. Pokud používáte touchpad Chromebooku, lehce po něm přejeďte vatou namočenou v lihu. Netlačte příliš silně, aby nedošlo k poškrábání a jinému poškození; jednoduše podložku třete krouživými pohyby, dokud nebude zcela čistá.

Pokud čistíte myš, první věc, kterou musíte udělat, je vyčistit vnější povrch válečku vatovou tyčinkou namočenou v lihu. Pokud chcete být důkladní, můžete také použít vatovou tyčinku k čištění kolečka myši. Opět při čištění nevyvíjejte příliš velký tlak.

  Proč jsou dobré objektivy fotoaparátů tak důležité?

Pokud nemáte po ruce žádný líh, můžete použít i malé množství mýdlové vody. Nenamáčejte vatový tampon nebo polštářek zcela vodou. Místo toho přidejte jen tolik, aby bylo čištění účinné. Nezapomeňte, elektronika a voda jsou smrtelní nepřátelé!

2. Zkontrolujte nastavení touchpadu

Nastavení touchpadu může narušovat jeho fungování, ale to lze snadno napravit. Chcete-li zkontrolovat konfiguraci touchpadu, přejděte do Nastavení Chromebooku a poté klikněte na Touchpad.

Zde uvidíte, které funkce jsou na vašem touchpadu povoleny. Můžete také upravit rychlost touchpadu, pokud zjistíte, že sledování je pomalejší nebo rychlejší, než je požadováno.

Pokud místo kabelové myši používáte bezdrátovou myš, zkontrolujte v nastavení Bluetooth Chromebooku, zda je připojen. Chcete-li to provést, přejděte na možnost Připojená zařízení v hlavní nabídce nastavení a budete moci zobrazit, která zařízení jsou aktuálně připojena k vašemu Chromebooku. Bluetooth můžete zapnout v nastavení Chromebooku v části Bluetooth.

3. Zkontrolujte připojení kabelem

Někdy mohou být problémy s vaší kabelovou myší jednoduše způsobeny uvolněným připojením. Možná váš vstup USB není zasunutý úplně do portu nebo je váš kabel zauzlený. Kontrola připojení myši k Chromebooku může stačit k tomu, aby vše znovu fungovalo.

Případně může být problém s kabelem vaší myši. Pokud máte náhradní, zkuste to, abyste zjistili, zda to řeší problémy, které máte.

4. Restartujte Chromebook

Někdy staré přísloví „Už jsi to vyladil a znovu zapnul?“ prsteny pravdivé. Pokud myš nebo touchpad hraje, zkuste Chromebook rychle restartovat. Můžete to provést podržením tlačítka napájení na levé straně zařízení a výběrem možnosti Vypnout nebo kliknutím na čas v pravém dolním rohu obrazovky a výběrem tlačítka napájení vedle možnosti Odhlásit se.

  Jak otevřít soubory AI bez aplikace Illustrator

5. Zkontrolujte baterii Chromebooku

Někteří uživatelé Chromebooků hlásili, že baterie jejich notebooku nabobtnala a tlačí na touchpad, takže je vadná nebo nepoužitelná. Oteklá baterie nejen ztěžuje používání Chromebooku, ale může být také nebezpečná, zejména pokud se nabíjí.

Pokud je váš touchpad oteklý, klávesnice je vadná, Chromebook nelze správně zavřít nebo je spodní strana Chromebooku nerovná, může být oteklá baterie. To může být způsobeno nadměrným elektrickým proudem procházejícím vaší baterií, což způsobuje její roztažení. To není něco, co lze opravit několika kliknutími. Pokud si myslíte, že je baterie vašeho notebooku oteklá, je důležité, abyste ji odpojili od nabíječky a vypnuli ji.

Pokud máte zkušenosti s počítačovým hardwarem a opravami, můžete se pokusit odstranit oteklou baterii sami. Pokud si však nejste úplně jisti, co děláte, bude nejlepší vzít Chromebook k profesionálovi, aby ho prohlédl.

6. Udělejte válec s touchpadem

Rolling s bubnem touchpadu zahrnuje opakované klepání na touchpad prsty po dobu několika sekund. Pokud to uděláte po dobu 10 až 15 sekund, může to pomoci uvolnit veškeré nečistoty po stranách touchpadu v důsledku vibrací způsobených vašimi prsty.

7. Aktualizujte ChromeOS

Někdy se vaše myš nebo touchpad spustí, protože software Chromebooku nebyl nějakou dobu aktualizován. Aktualizace softwaru často opravují chyby a poskytují podporu nových funkcí, takže je důležité mít je na vrcholu.

  Jak přizpůsobit úvodní stránku Safari na Macu

Pokud jste ChromeOS nějakou dobu neaktualizovali, přejděte do nastavení Chromebooku a v dolní části seznamu vyberte O Chrome OS. Zde budete moci zkontrolovat všechny čekající aktualizace.

8. Stiskněte několikrát klávesu Esc

Někdy může webová stránka nebo aplikace narušit fungování vašeho Chromebooku. Pouhým několikanásobným stisknutím klávesy Esc (Esc) na Chromebooku vám pomůže znovu získat kontrolu nad touchpadem nebo myší tím, že zastaví načítání aktuální webové stránky.

9. Obnovte tovární nastavení Chromebooku

Pokud vše ostatní selže, můžete zvážit obnovení továrního nastavení Chromebooku. Ujistěte se, že to děláte pouze v případě, že jste si jisti, že neexistují žádné další faktory způsobující závadu touchpadu. Můžete také zvážit přeinstalaci ChromeOS, ale mějte na paměti, že tím vymažete všechny soubory nebo nainstalované aplikace, které máte v aktuální verzi operačního systému.

Pokud vaše myš nefunguje, je nejlepší si před obnovením továrního nastavení zakoupit náhradní. Bude to pro vás mnohem pohodlnější volba, a to i přes dodatečné náklady. Případně zkuste místo myši použít touchpad Chromebooku, protože s nativním hardwarem notebooku můžete narazit na méně problémů.

Problém vašeho Chromebooku může mít jednoduché řešení

Pokud myš nebo touchpad vašeho Chromebooku nereaguje na vaše klepání a kliknutí, je to často z poměrně jednoduchého důvodu. Nereagující touchpad však může ukazovat na vážnější problém, který je také důležité zvážit. Až příště nebude myš nebo touchpad Chromebooku fungovat, mějte na paměti výše uvedené opravy.

x