Jak připojit iPhone k televizoru Samsung

Jak postupujeme s technologií, věci, které byly dříve obtížné, se staly mnohem jednoduššími.

Jedním z mnoha příkladů je zrcadlení obrazovky. V té době bylo těžké si takovou možnost vůbec představit, ale teď je to jako dětská hra.

Pomocí zrcadlení obrazovky můžete zobrazit obsah jednoho zařízení na obrazovce jiného zařízení.

Tímto způsobem je snazší zažít obsah na větší obrazovce, což je užitečné zejména při pořádání večírku s přáteli 🍿. Budete moci streamovat pořady, filmy, hudbu, obrázky a další.

Pokud vlastníte iPhone a Samsung TV a přemýšleli jste, jak přenést obrazovku vašeho iPhone do televize, tento příspěvek je pro vás. Projdeme si přesné kroky, abyste jej mohli nastavit během několika minut.

Jak připojit iPhone k Samsung TV pomocí AirPlay

Zrcadlení obrazovky má mnoho různých termínů, ale na zařízeních Apple se nazývá AirPlay. Před rokem 2018 tato funkce fungovala pouze s jinými zařízeními Apple, ale nyní je díky AirPlay 2 velmi dobře možné ji propojit i s jinými ekosystémy.

Díky tomu je neuvěřitelně snadné zefektivnit odesílání zvuku a videa na jiné obrazovky. I když to může znít skličující nastavení, ve skutečnosti je to docela snadné.

  Jak používat režim „nočního světla“ Gnome

Pokud máte televizor Samsung vyrobený v roce 2018 nebo později, budete moci tuto funkci využít k bezproblémovému zrcadlení obrazovek (podporované modely uvedené dále v tomto příspěvku).

POZNÁMKA: Ujistěte se, že váš iPhone a Samsung TV jsou připojeny ke stejné WiFi síti.

#1. Zvuk, video, obrázky a další

Krok 1: Zapněte funkci AirPlay na Samsung TV tak, že přejdete do Nastavení > Obecné > Nastavení Apple AirPlay > AirPlay a zapněte ji pomocí dálkového ovladače.

Krok 2: Na iPhonu přejeďte prstem dolů z pravého horního rohu obrazovky a otevřete Ovládací centrum.

Krok 3: Klepněte na ikonu Screen Mirroring.

Krok 4: Zobrazí se seznam zařízení, která jsou k dispozici pro připojení přes AirPlay. Klepněte na model televizoru Samsung, když se objeví.

Krok 5: Na televizoru Samsung můžete být vyzváni k zadání kódu pro potvrzení, zda se k iPhone připojujete poprvé. Jakmile to uděláte, máte vše připraveno a hotovo.

#2. Pouze zvuk

Výše uvedené kroky byly pro všechny typy streamování. Pokud si přejete pouze streamovat zvuk, pak z Ovládacího centra vašeho iPhone, místo klepnutí na ikonu AirPlay, klepněte na widget Now Playing.

Klepněte na ikonu AirPlay na pravé straně.

To by vám mělo umožnit okamžité připojení zvuku k televizoru Samsung.

#3. snímky

Případně, pokud si přejete přenést obrazovku pouze za účelem prohlížení obrázků, můžete to udělat tak, že přejdete do svých fotografií a klepnete na obrázek, který chcete zobrazit na televizoru Samsung. Poté klepněte na ikonu Sdílet.

Klepněte na AirPlay.

A odtud můžete klepnout na Samsung TV a pokračovat v zrcadlení.

Přečtěte si také: Jak změnit jméno iPhone krok za krokem

  Nástroj All-In-One Mac Maintenance Tool pro zvýšení výkonu – Macbooster

Jak připojit iPhone k televizoru Samsung pomocí kabelu HDMI

Pokud váš televizor Samsung nepodporuje AirPlay nebo upřednostňuje kabelové připojení, můžete odeslat obrazovku iPhonu pomocí kabelu HDMI a adaptéru lightning-to-HDMI.

Adaptér lightning-to-HDMI je dongle, který v podstatě připojuje vaše iOS zařízení ke kabelu HDMI, který je poté připojen k televizoru Samsung. To pomáhá při odesílání a přijímání dat pomocí drátu.

Zde jsou kroky k tomu:

Krok 1: Připojte konec adaptéru k vašemu iPhone.

Krok 2: Zapojte jeden konec kabelu HDMI do adaptéru a druhý konec do televizoru Samsung.

Krok 3: Nyní musíte přepnout vstup televizoru na odpovídající kabel HDMI.

Nyní byste měli vidět, že zrcadlení obrazovky úspěšně funguje.

Tipy pro odstraňování problémů

Pokud jste zkoušeli připojit svůj iPhone k televizoru Samsung přes AirPlay, ale stále se vám to nedaří zprovoznit, možná vám chybí několik věcí. Zde je několik tipů pro odstraňování problémů, které vám mohou pomoci:

#1. Váš iPhone není aktualizován

Někdy, když hostitelské zařízení není aktualizováno, může rušit vaše připojení AirPlay. Ujistěte se, že je váš iPhone aktualizován na nejnovější verzi, a zkuste to znovu.

#2. Čelíte problémům se sítí

Problémy se sítí jsou běžné, zejména pokud je známo, že se vaše WiFi náhodně odpojuje. Zkontrolujte svůj router a ujistěte se, že je vše v pořádku s připojením k internetu.

#3. Na vašem televizoru Samsung je zapnutá funkce doby automatické ochrany

Samsung má funkci spořiče obrazovky, která se zapne po určité době nečinnosti. Pokud je tato funkce zapnutá, je možné, že znesnadňuje spuštění funkce AirPlay. Tuto funkci můžete zkusit vypnout v Nastavení na televizoru Samsung.

  Jak změnit telefonní číslo na Yahoo Mail

#4. Váš televizor Samsung není kompatibilní

Ne každý model televizoru Samsung podporuje AirPlay 2, takže pokud je vaše zařízení jedním z nich, možná budete muset věci znovu zkontrolovat.

Modely televizorů Samsung, které podporují AirPlay 2

AirPlay 2 můžete používat pouze v případě, že máte některý z následujících modelů televizorů Samsung:

Název modeluYearNeo QLED 8K a Neo QLED 4K TVs2023Frame, OLED a QLED TVs20238K a 4K QLED TV a OLED TV2022Frame, Sero a Serif TVs2022The Freestyle projektor4K QLED TV20222022Odyssey Ark 2022 Smart Monitor a27″ Inteligentní herní monitor Ark2220202 a 4K QLED TV2021Frame TV2021Crystal UHD TVs20218K a 4K QLED TV2020Frame a Serif TV2020Premiérový projektor a Crystal UHD TV20208K a 4K QLED TV2019Frame, Serif, a 4K QLED TV2020Frame a Serif TV2020 Full HD20208K a 4K QLED TV2019Frame, Serif a 4K UHD TV201K19 Full HD205 HD201KTV2019 Full HD205

Závěrečná slova

Bez ohledu na to, zda se jedná o práci nebo zábavu, je zrcadlení obrazovky skvělou funkcí, protože sledování obsahu na větší obrazovce vám pomůže lépe porozumět a také si ho užít.

Naštěstí je to velmi snadné s pomocí AirPlay nebo kabelu HDMI.

Dále se podívejte na tyto užitečné aplikace třetích stran pro zrcadlení obrazovky vašeho iPhone.

x