Jak přizpůsobit písmo v programu Poznámkový blok ve Windows 10

Poznámkový blok je jednoduchý textový editor a stejně jako všechny jednoduché textové editory vám neumožňuje přizpůsobit písma. Když používáte Poznámkový blok, není potřeba do textu přidávat barvy nebo jiné styly formátování. Často se používá k odstranění formátování z textu, který byl zkopírován z webové stránky nebo dokumentu. To znamená, že stále můžete do určité míry přizpůsobit písmo v poznámkovém bloku. Samozřejmě existují omezení. Změny, které provedete, budou vizuální. Samotný text bude čistý bez jakéhokoli formátování.

Písmo v poznámkovém bloku

Možnosti přizpůsobení písma v programu Poznámkový blok umožňují vybrat jiný typ písma. použít styl a změnit velikost písma.

  Jak přesunout instalaci aplikace na jiný disk ve Windows

Chcete-li upravit písmo v Poznámkovém bloku, otevřete jej a přejděte na Formát> Písmo. Vyberte písmo ze seznamu nainstalovaných písem v seznamu písem. Vyberte styl ze seznamu Styl písma a vyberte velikost ze seznamu Velikost. Náhled fontu si budete moci prohlédnout v sekci Ukázka. Klikněte na OK a pro všechny soubory programu Poznámkový blok bude použito stejné písmo, styl a velikost.

Když otevřete jakýkoli soubor TXT v programu Poznámkový blok nebo jiné soubory, které může Poznámkový blok upravovat, např. soubory HTML nebo BAT nebo PS1, všechny se zobrazí ve stejném vlastním písmu, které jste nastavili.

Písmo můžete kdykoli změnit, ale bez ohledu na to, jaké písmo používáte nebo jaký styl použijete, text zůstane stále „čistý“. Pokud jej vložíte do dokumentu aplikace Word nebo do e-mailového klienta, vloží se jako prostý text.

  Jak opravit zkreslený displej ve Windows 10 po aktualizaci Fall Creators

Soubory, které vytvoříte v programu Poznámkový blok po přizpůsobení písma a poté je s někým sdílíte, budou odpovídat nastavení písma, které používá. Pokud používají jiný textový editor, soubor se zobrazí ve výchozím písmu. Pokud používají Poznámkový blok, bude odpovídat výchozímu nastavení písma pro Poznámkový blok v jejich systému.

Můžete také změnit skript, který se používá k zobrazení textu. Pokud se rozhodnete použít řecké nebo baltské písmo nebo nějaké jiné písmo, tato vlastnost písma se uloží. Je to proto, že zadáváte text jiným typem písma. Nemusí se správně vykreslit na systémech, které skript nepodporují, ale jen zřídka najdete takový, který jej nepodporuje. I když skript není podporován na úrovni OS, textový editor bude normálně podporovat ty běžněji používané.

  Jak zakázat Fluent Design v aplikacích Windows 10