Jak sdílet myš a klávesnici počítače se zařízením Steam Deck pomocí Barrier

Steam Deck od Valve je fantastický pro hraní na cestách (nebo z gauče). Jeho poloskrytá zabijácká funkce však také nabízí skutečnou plochu s přístupem k nespočtu aplikací. Háček je v tom, že vstupy Steam Decku jsou optimalizovány pro hraní her a používání stolního počítače s nimi může být bolestivým zážitkem. Můžete si zakoupit rozbočovač USB, myš a klávesnici a přilepit je ke svému decku pro autentický zážitek ze stolního počítače. Ale proč utrácet peníze za nadbytečný hardware, když jste ve své domovské základně? Pokud již máte počítač, Barrier vám umožní „sdílet“ jeho myš a klávesnici se Steam Deckem. Podívejme se jak.

Co je bariéra?

Barrier je softwarový ekvivalent přepínače KVM, který vám umožňuje sdílet klávesnici a myš hlavního počítače s jinými počítači ve stejné síti. Vzhledem k tomu, že Steam Deck je linuxové PC „zakamuflované“ jako přenosná konzole, můžete jej ovládat také prostřednictvím svého primárního PC. Jediným požadavkem je, aby váš primární PC a Steam Deck byly připojeny ke stejné místní síti.

  Jak vrátit peníze za hry ve službě Steam

Jak nastavit bariéru na hostitelském počítači

Začněte stažením aplikace z Oficiální stránka GitHubu Barrier. Chcete-li jej najít, klikněte na Vydání napravo a přejděte dolů, kde najdete položky pod nejnovější verzí. Kliknutím na BarrierSetup-VERSION_NUMBER-release.exe jej stáhnete.

Stáhněte si a nainstalujte Barrier do počítače a po dokončení spusťte aplikaci. Nastavte jeho režim na Server, vyberte, že chcete konfigurovat (to) interaktivně, a klikněte na Konfigurovat server.

Uprostřed mřížky se zobrazí miniatura představující obrazovku hlavního počítače. Dvojitým kliknutím na libovolné pole v mřížce můžete umístit svůj Steam Deck na toto místo. Čáry mřížky představují „bariéry“ mezi monitory. Když vaše myš opustí jednu z těchto bariér na jednom z monitorů, bude „teleportována“ na monitor druhého zařízení na druhé straně bariéry.

Nejlepší je nastavit bariéru tak, aby odpovídala fyzickému rozložení vašich zařízení. Pokud ponecháte Steam Deck na levé straně monitoru vašeho počítače, umístěte jeho „obrazovku“ Barrier nalevo od hostitelského počítače.

Poté, co dvakrát kliknete na místo na mřížce, budete muset zadat název vašeho Steam Decku do pole vedle Screen name. Zbytek možností můžete ponechat tak, jak jsou. Když se vrátíte do úvodního okna Barrier, poznamenejte si první z IP adres, protože ji budete muset zadat na svém Steam Decku v další části.

  Jak opravit příliš mnoho selhání přihlášení na Steamu z důvodu chyby sítě

Jak nastavit bariéru na Steam Deck

Abyste mohli pokračovat, nezapomeňte přepnout svůj Steam Deck do režimu Desktop. Pro více informací si přečtěte naši příručku, jak používat Steam Deck jako náhradu desktopu. Chcete-li nainstalovat Barrier, začněte spuštěním KDE Discover (Software Center).

Pomocí vyhledávacího pole (vlevo nahoře) vyhledejte „bariéru“ a nainstalujte ji. Až budete hotovi, zavřete aplikaci Discovery a vyhledejte „barrier“ v hlavní nabídce (s logem Steam Deck vlevo, kde byste očekávali, že na Windows najdete Start). Případně jej najdete v sekci Utility.

Nastavte tuto instanci Barrier to Client a zadejte IP adresu svého hostitelského počítače do pole vedle položky Server IP.

Klikněte na tlačítko Start v pravém dolním rohu klienta Barrier na vašem Steam Decku a proveďte totéž pro server Barrier na vašem hostitelském počítači.

Zkuste přesunout kurzor myši na stranu, kam jste umístili virtuální monitor Steam Deck v Barrier. Měl by opustit vaši obrazovku a objevit se na pravé straně plochy vašeho Steam Decku.

  5 nejlepších alternativ Steam Game Store pro Linux

Stejným způsobem se můžete vrátit na plochu svého počítače „přeskočením“ stejné bariéry mezi obrazovkami obou zařízení.

Jak pomoci vašemu Steam Decku a počítači se vzájemně spojit

Pokud Barrier na jednom z vašich zařízení nevidí druhé, neznepokojujte se: následující jsou obvyklé příčiny takových problémů a lze je snadno vyřešit.

Zkontrolujte nastavení aplikace

Aktivujte okno Barrier na vašem hostitelském počítači a vyberte Barrier > Change Settings nebo stiskněte F4 na klávesnici. Ujistěte se, že jsou zakázány obě možnosti Enable SSL a Require client certificate (bez zaškrtnutí). Také si poznamenejte použitý port a ujistěte se, že je stejný na klientovi (na Steam Decku).

Zakázat všechny brány firewall

Na straně Windows se ujistěte, že váš firewall uděluje přístup k Barrier. Další informace naleznete v našem průvodci, jak povolit aplikace přes bránu firewall systému Windows.

Zkontrolujte svůj router

Ve vzácných případech může být nutné ručně nakonfigurovat router, aby „otevřel“ port Barrier. Podívejte se do našeho průvodce, které jsou výchozí otevřené porty a pokud je změníte, kde také popisujeme, jak otevřít porty na routeru.

Jeden za všechny

Díky Barrier můžete snadno používat plochu vašeho Steam Decku s klávesnicí a myší hlavního počítače. Ještě lepší je, když nastavíte „obrazovky“ svých zařízení se stejným rozložením jako na vašem stole, celý zážitek bude stejně hladký jako při práci. na jedné ploše.