etechblog

Jak sdílet polohu na Androidu s přáteli a rodinou

Díky tomu je vyhledávání opravdu snadné a přesné. Pojďme se podívat, jak sdílet svou polohu na Androidu, abyste vy ani vaši drazí neztratili směr.

Nebýt mého telefonu Android, nemohl bych se volně pohybovat v mnoha městech, ve kterých jsem byl.

A pokud jste v autě, může být cestování na neznámá místa otravné, s častými zastávkami s dotazem na cestu. Nejen, že to prodlužuje dobu dojezdu, ale obchvaty mohou být i pěkně nepřesné. A pak je tu obava o bezpečnost v noci a na opuštěných místech.

Dalším cílem sdílení polohy je informovat naše drahé. To se hodí pro vynikající rodičovský dohled, zvláště pokud vaše děti často chodí ven nebo cestují samy.

Sdílení polohy na Androidu je samozřejmě chytré a pohodlné. Lokalizuje s velkou přesností až na 20 metrů.

Začněme.

Google mapy

Mapy Google nabízejí nejjednodušší způsob sdílení polohy v systému Android.

Otevřete aplikace GMaps a klepněte na svůj avatar. Dále klikněte na Sdílení polohy a na následující obrazovce vyberte Sdílet polohu.

Poté vyberte dobu trvání sdílení. První můžete použít na cokoli od 15 minut až po jeden celý den. To vám dává možnosti sdílení prostřednictvím SMS a podporovaných aplikací (další můžete zobrazit přejetím).

  Jak zobrazit archivované zprávy v Messengeru

Přestože ukazuje, že Dokud tuto možnost nevypnete, zůstane druhá možnost aktivní pouze po dobu 24 hodin.

Zejména můžete sdílet svou polohu s více kontakty prostřednictvím SMS najednou. A nejlepší na tom je, že to přijímač může zobrazit v běžném webovém prohlížeči.

WhatsApp

Otevřete WhatsApp a vyberte předmět kontaktu (nebo skupinu). Následně klepněte na ikonu špendlíku vpravo dole. Poté ve vyskakovacím okně vyberte umístění.

Opět máte dvě možnosti: Odeslat svou aktuální polohu a Sdílet živou polohu.

Živé sdílení polohy můžete používat až 8 hodin. Přestane však v okamžiku, kdy klepnete na Zastavit sdílení.

Druhý, Odeslat vaši aktuální polohu, odešle vaši okamžitou polohu. Toto zůstane v platnosti, dokud jej bude mít příjemce ve své doručené poště. Nejlepším způsobem, jak odeslat aktuální polohu, je počkat a nechat stabilizovat signál GPS, než budete pokračovat.

Facebook Messenger

Messenger od Facebooku (nyní Meta) je další podobnou nabídkou pro sdílení vaší polohy na Androidu.

Otevřete aplikaci a klepněte na ikonu, jak je znázorněno na následujícím obrázku.

Poté vyberte Umístění.

Následně uvidíte dvě možnosti. Frist bude sdílet vaši statickou polohu a druhý je o živém určování polohy. Na rozdíl od WhatsApp a Google Maps nemůžete změnit dobu sdílení.

  Spočítejte si své riziko srdečních chorob pomocí KnowYour4

Sdílení však můžete ukončit pouhým klepnutím, stejně jako ostatní.

Telegram

Telegram je vynikající alternativou k WhatsApp, prakticky bez omezení velikosti skupin nebo médií, která posíláte. Navíc je to také zdarma.

Svou polohu můžete odeslat zadáním jakékoli konverzace a klepnutím na ikonu špendlíku vpravo dole.

Dále vyberte Umístění a můžete odeslat svou aktuální a živou polohu, což je opět velmi podobné WhatsApp.

Kromě toho mohou některé specializované aplikace odeslat polohu a udělat mnohem víc.

GeoZilla

GeoZilla je komplexní nástroj pro sledování a monitorování rodiny. Jako hlava rodiny můžete mít přehled o pohybu vaší rodiny za týden, vidět cestovní data v reálném čase, dostávat upozornění na nehody atd.

To je víc, ale budeme se držet jeho funkce sdílení polohy na Androidu.

Za tímto účelem nastavte aplikaci a klikněte na ikonu sdílení, jak ukazuje šipka:

To vám dává možnost sdílet aktuální polohu po omezenou dobu.

Po výběru doby trvání a kliknutí na Sdílet umístění získáte odkaz na sdílení. Polohu můžete také přímo sdílet s podporovanými aplikacemi, podobně jako Google Maps.

  Opravte chybu zakázaného stahování z Disku Google

Glympse

Můžete využít Glympse sdílet svou polohu v systému Android pomocí několika klepnutí. Po instalaci aplikace z Obchodu Play otevřete a klikněte na ikonu Glympse vpravo dole.

Následně klikněte na Sdílet umístění.

Poté vyberte aplikaci nebo kontakt, se kterým chcete sdílet polohu.

Předposlední krok zahrnuje zadání některých volitelných informací, jako je zpráva nebo cíl. Nakonec můžete nastavit čas pro sdílení od 5 minut do 12 hodin a odeslat kliknutím na ikonu šipky vpravo nahoře.

Ve vybraném kroku se otevře poslední krok pro finální sdílení.

Závěr 📌

Ke sdílení polohy v systému Android stačí několik klepnutí, ale cestování je pohodlnější a bezpečnější. A není důvod, proč by rodiče neměli používat sdílení polohy pro své děti.

Nejen toto, toto sdílení můžete využít i k tomu, abyste našli svého kolegu na univerzitě nebo kamaráda ve svém oblíbeném nákupním centru.

Ale i některé jednoduše vypadající věci mohou být na pomalém starém Androidu pěkně otravné. Pokud se potýkáte se stejným problémem, vyzkoušejte naše tipy na zrychlení vašeho Androidu.

x