Jak sdílet prezentaci v PowerPointu

Kromě tradičního způsobu odesílání powerpointové prezentace ostatním jako přílohy e-mailu můžete svou prezentaci nahrát a sdílet také z cloudu. Vše, co potřebujete, abyste mohli začít, je účet OneDrive. Zde je návod.

Sdílení vaší PowerPointové prezentace

PowerPointovou prezentaci můžete uložit do cloudu poměrně snadno. Ve skutečnosti to trvá jen několik jednoduchých kliknutí. Aby to však fungovalo, budete potřebovat účet OneDrive. Pokud používáte Office 365, pak už jeden máte. Pokud ne, vše, co musíte udělat, je vytvořit si účet Microsoft a poté se přihlásit k OneDrive. Tento článek předpokládá, že již máte účet OneDrive.

Nejprve otevřete prezentaci PowerPoint, kterou chcete sdílet. V pravém horním rohu okna uvidíte tlačítko „Sdílet“. Pokračujte a vyberte jej.

Po výběru se zobrazí okno „Sdílet“. Zde máte několik různých možností. Ve skupině „Přiložit místo toho kopii“ si můžete vybrat, zda chcete svou prezentaci odeslat jako přílohu PowerPoint nebo PDF. Výběrem jedné z těchto možností se otevře výchozí poštovní klient vašeho počítače.

Co nás ale zajímá, je sdílení na OneDrive. Chcete-li to provést, vyberte svůj účet OneDrive v části „Sdílet“.

Pokud jste svou prezentaci ještě nepojmenovali, budete k tomu vyzváni. Po zadání názvu klikněte na „OK“.

Vaše prezentace bude nyní nahrána do cloudu a na pravé straně se zobrazí podokno „Sdílet“. Zde můžete pozvat lidi k úpravě (nebo čtení) dokumentu. Do adresního řádku zadejte e-mail příjemce. Případně vyberte ikonu napravo od adresního řádku a vyberte příjemce z adresáře aplikace Outlook.

Po zadání e-mailu příjemce můžete přiřadit úroveň oprávnění. Jakmile udělíte oprávnění pro čtení/zápis nebo pouze pro čtení, můžete přidat volitelnou zprávu. Až budete připraveni, klikněte na „Sdílet“.

Příjemce obdrží e-mail s přístupem k prezentaci.

Poznámka: Pokud jste příjemcem, nezapomeňte zkontrolovat složku se spamem! Během testování jsme našli pozvánku ve spamu.

Alternativní metodou, jak pozvat lidi, je získat odkaz pro sdílení. V dolní části podokna „Sdílet“ vyberte „Získat odkaz pro sdílení“.

Dále vyberte typ odkazu, který chcete poskytnout. Můžete si vybrat mezi odkazem pro čtení/zápis nebo odkazem pouze pro čtení.

Poté bude vygenerován odkaz. Chcete-li odkaz zkopírovat do schránky, vyberte možnost „Kopírovat“.

Každý, s kým sdílíte tento odkaz, bude mít přístup k prezentaci. To umožní více lidem spolupracovat na vaší prezentaci v reálném čase!