Jak zapnout dvoufaktorovou autentizaci ve Slacku

Two-Factor Authentication (2FA) je skvělý bezpečnostní nástroj a vždy jej doporučujeme. Většina aplikací velmi usnadňuje zapnutí 2FA a Slack není výjimkou. Zde je návod, jak to povolit a zvýšit bezpečnost.

Budete muset být přihlášeni do svého pracovního prostoru Slack, takže pokračujte a udělejte to nejprve, buď v desktopové aplikaci Slack nebo na [yourworkspace].slack.com. Jakmile jste uvnitř, klikněte na šipku vedle názvu pracovního prostoru a poté klikněte na „Profil a účet“.

Informace o vašem účtu se zobrazí na pravé straně obrazovky. Klikněte na tři tečky (tři tečky) a v zobrazené nabídce klikněte na „Otevřít nastavení účtu“.

The

Zde si můžete vybrat nastavení účtu, změnit předvolby oznámení a upravit svůj profil. Chcete-li nastavit 2FA, klikněte na tlačítko „rozbalit“ vedle možnosti „Dvoufaktorové ověřování“.

  Jak povolit nebo zakázat 3D Touch na iPhone

Nastavení dvoufaktorové autentizace

Nyní klikněte na „Nastavit dvoufaktorové ověřování“.

The

Nyní si můžete vybrat, jak chcete dostávat své 2FA kódy. Doporučujeme použít autentizační aplikaci, což je proces, který zde ukážeme, ale pokud chcete, můžete použít SMS, protože je to lepší než nepoužívat 2FA vůbec.

Varování: Testovali jsme Slack 2FA na třech různých autentizačních aplikacích: Authy, Google Authenticator, a Microsoft Authenticator. Všechny tři fungovaly dobře pro jednu instanci Slacku. Když jsme však přidali druhou instanci Slacku, Authy a Google Authenticator ji správně přidaly jako druhý účet, ale Microsoft Authenticator přepsal první účet Slack a zablokoval nás z něj. Vrátili jsme se k použití záložních kódů, ale pořád to nebyla legrace. Pokud tedy potřebujete přidat 2FA do více než jedné instance Slack, doporučujeme Authy nebo Google Authenticator.

  Jak nastavit a používat rutinu „Před spaním“ Asistenta Google

Prvním krokem v procesu je instalace aplikace pro ověřování, což předpokládáme, že jste to již udělali. Ve druhém kroku otevřete aplikaci pro ověřování a přidáte účet. Přidržte fotoaparát telefonu na QR kódu zobrazeném Slackem a postupujte podle pokynů v aplikaci. Nakonec zadejte kód, který byl vygenerován vaší ověřovací aplikací.

Slack zobrazí panel záložních kódů, které můžete použít pro přístup ke svému účtu, pokud ztratíte telefon. Uschovejte si kopii těchto kódů na bezpečném místě (někde, kde to samozřejmě nevyžaduje váš telefon).

Nyní je váš účet Slack nastaven a nakonfigurován pro 2FA. Pokud máte v telefonu aplikaci Slack, nabídne vám, že vám pošleme e-mailem „magický odkaz“, který vám umožní přihlásit se, aniž byste museli zadávat kód 2FA. A to je všechno.

  Jak vypálit soubor ISO na USB disk v Linuxu

Chcete další dobrotu 2FA? Podívejte se také na naše další průvodce pro Gmail, O365 a Apple ID.

x