Jak se naučit etickému hackování

Etický hacking neboli white hat hackeři jsou bezpečnostní experti, kteří pomáhají organizacím řešit bezpečnostní hrozby a chránit jejich data. To může znít snadno pro vaše uši, ale ve skutečnosti je to docela složité a náročné. Složitější je však to, jak se naučit hackovat krok za krokem a stát se etickým hackerem. Tento proces není přes noc a vyžaduje roky oddanosti a tréninku. V tomto článku zjistíte, jak se naučit etickému hackingu a nejlepší platformy pro nalezení špičkových hackerských kurzů.

Jak se naučit etickému hackování

Pokračujte ve čtení článku a zjistěte více o tom, jak se naučit hacking krok za krokem od základů. Vždy pamatujte, že cesta k tomu stát se nejlepším etickým hackerem nemusí být jednoduchá, ale rozhodně stojí za každé úsilí.

Jak se naučit hacking krok za krokem

Pokud se chcete naučit hackovat krok za krokem, jste na správném místě. Zde postupně objevíte plán toho, jak být nejlepším etickým hackerem.

1. Naučte se programovat v C

Jak lidé často říkají, pochopení základů je první a nejdůležitější věcí, kterou potřebujete, abyste zvládli, co bude následovat. Pokud vám nejsou jasné základy, všechno ostatní se může stát nesmyslem. Podobně v etickém hackování se musíte naučit programování v jazyce C, jako by na něm závisel váš život.

Programování v C je jedním z nejpopulárnějších, nejuniverzálnějších a běžně používaných programovacích jazyků. Můžete jej použít jak pro aplikace, tak pro technologie, stejně jako vytvořit základnu pro výuku Javy, Pythonu, C++ atd. Tento strojově nezávislý jazyk rozděluje program do mnoha modulů. V souladu s tím můžete psát každý modul nezávisle, což dohromady tvoří jeden program v jazyce C.

2. Naučte se další programovací jazyky

Obrázek od Anny z Pixabay

  Jak stáhnout všechny vaše fotografie z Instagramu

Po programování v C přichází nová generace doplňků, jako je Java, Python, PHP, Perl, HTML a tak dále. Takže jakmile budete mít pocit, že znáte základní návody na C, musíte přejít k učení dalších programovacích jazyků.

To vám pomůže pochopit, proč mnoho programátorů preferuje Python před ostatními a jak se naučit etickému hackování od základů. Za tímto účelem se můžete podívat na videolekce na YouTube nebo si koupit knihy napsané odborníky na kódování.

3. Naučte se UNIX

Pokud víte něco o hackování, určitě jste slyšeli o UNIXu. Jedná se o víceuživatelský operační systém, který je speciálně navržen pro notebooky, stolní počítače a servery. Vzhledem k tomu, že jeho GUI je velmi podobné Windows, začátečníci se to mohou snadno naučit. Vzhledem k tomu, že velká část celkového počtu serverů je hostována na UNIXu, pochopení se stává nedílnou součástí vaší cesty k tomu, abyste se stali nejlepším etickým hackerem.

4. Naučte se kryptografii

Obrázek Paul Lee z Pixabay

Kryptografie se používá především v internetové komunikaci založené na SSL, a proto každý hacker musí pochopit její důležitost. Je to umění a technika zabezpečení křehkých informací pomocí kódů. Tímto způsobem mají k informacím přístup pouze odesílatel a příjemce, zatímco zbytek zůstává nesmyslný.

Obecně je kryptografie užitečná v elektronickém obchodování, bankomatových kartách, počítačových heslech atd. Jako etický hacker musíte rozumět praktikám, knize pravidel a strategiím používaným v kryptografii. Musíte také vědět o různých technikách a nástrojích používaných k prolomení hesel. Pokuste se také začlenit informace o šifrovacích algoritmech, abyste zjistili, proč je obtížné je dešifrovat i odborníky.

5. Najděte mezery ve stávajících programech

Foto Kevin Ku na Unsplash

Pokud se chcete naučit něco nového s přístupem více orientovaným na praxi, je to dobrý krok. Pokuste se implementovat to, co jste se dosud naučili, a najděte slabá místa ve stávajících programech. To vám pomůže porozumět hackování z hlubší úrovně tím, že vám umožní zdokonalovat své dovednosti každý den. Koneckonců, identifikace slabiny vašeho nepřítele nebo jakéhokoli softwaru je to, co zkušení hackeři umí. Například nejběžnějšími v systému Android jsou chyby konfigurace, zastaralý software, chyby, otevřené nezabezpečené služby atd.

6. Zapojte se do Open-source bezpečnostních projektů

Můžete se podílet na open source bezpečnostních projektech pořádaných mnoha hackerskými weby na internetu. Jsou dostupné pro všechny a kdokoli se základními hackerskými znalostmi se může zúčastnit a přidat svůj cenný příspěvek ve prospěch masy. Navíc to také přispěje k vaší integritě jako hackerů a budete vypadat sladěněji a profesionálněji.

  8 úžasných motivů Mate ke stažení

7. Otestujte své dovednosti pomocí výzev

Jakmile si zvyknete na základy etického hackování, je čas otestovat tyto dovednosti a znalosti. K tomu je ideálním řešením aktivní účast na online hackingových výzvách. Kromě toho můžete také použít výukové weby, abyste se naučili hackování hraním her. Ano, čtete správně. Četné vzdělávací platformy kombinují hraní s hackováním, aby se učení stalo zábavným procesem pro všechny studenty. Každá výzva nebo úroveň je pečlivě vytvořena tak, aby obsahovala různé hackerské koncepty.

8. Pokračujte v experimentování

Jakmile získáte základní znalosti o hackování, musíte zkusit experimentovat, abyste získali praktické zkušenosti. Můžete například nastavit svou laboratoř k experimentování s různými operačními systémy a aplikacemi. Svou laboratoř můžete upravit tak, že uděláte tolik pokroků s vyspělými technickými vychytávkami, kolik si přejete, nebo ji ponechte jednoduchou a střízlivou.

Zde jsou věci, které byste měli zvážit, než s něčím experimentujete:

  • Před provedením jakýchkoli změn se vždy ujistěte, že máte nejnovější zálohu
  • Zůstaňte v jurisdikcích etického hackingu a víte, kdy přestat
  • Pokud se vám to napoprvé nepodaří, pokračujte v improvizaci a každým pokusem se zlepšujte
  • Nezapomeňte zdokumentovat svůj pokrok a to, co jste se v každém experimentu naučili

9. Buďte konzistentní s tím, co děláte

Klíčem k zvládnutí čehokoli je být konzistentní. Pokud necvičíte denně a nesnažíte se naučit něco nového, přinese vám to dlouhodobě pozitivní výsledky. Podobně, pokud se chcete naučit, jak se naučit etickému hackování, musíte zachovat konzistenci. Toho lze dosáhnout čtením blogů a e-knih, sledováním videolekcí a následnou implementací toho všeho při plnění úkolů.

10. Prozkoumejte skrytý web

Obrázek Gerda Altmanna z Pixabay

Možná jste slyšeli o temném webu, ale víte, co to znamená? Laicky řečeno, dark web je ta část internetu, která je přístupná pouze těm, kteří vědí, jak používat speciální software. To jim umožňuje zůstat nevysledovatelní a zachovat si svou neporušitelnou anonymitu.

Je zajímavé, že tento temný web má také legitimní stránku. Být etickým hackerem znamená učit se o této části internetu spolu s dalšími kódovacími jazyky a softwarem.

  Jak obnovit Apple Watch pomocí vašeho iPhone

Jak najít nejlepší online kurz etického hackování

Pokud přemýšlíte, jak začít s etickým hackováním, ale nevíte, co vlastně nabízejí, může vám to pomoci. Pro neinformované, bezplatný kurz etického hackování s certifikátem vám pomůže naučit se hackovat od nuly a stát se profesionálem během několika měsíců. Začnete například zdokonalováním svých databázových dovedností, síťových dovedností, programování, kryptografie, znalostí OS a ještě mnohem více.

Zde je 7 nejlepších platforem, na kterých můžete získat ty nejlepší kurzy etického hackování:

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Můžete sami učit etické hackování?

Ans. Ano, můžete prozkoumat a naučit se etické hackování sami bez drahých zdrojů. Nicméně tento výklenek vyžaduje nesmírné odhodlání a tvrdou práci, abyste vynikli v tom, co praktikujete.

Q2. Může se začátečník naučit hackovat?

Ans. Ano, začátečník se může naučit hackovat pomocí bezplatných zdrojů, videolekcí a e-knih na internetu. Existují různé hackerské kurzy a programy, které učí hackování od nuly bez skrytých poplatků.

Q3. Je snadné se naučit etickému hackerovi?

Ans. Všechno je v tomto světě snadné, pokud se tvrdě snažíte, aby to fungovalo za jakýchkoli podmínek. Přesto je nutné mít na paměti, že hackování není dětská hra. Můžete v něm formovat svou kariéru, pokud věnujete dostatek času a energie tomu, abyste se stali nejlepším etickým hackerem.

***

Mnoho organizací, velkých společností a vládních agentur vyžaduje, aby hackeři chránili jejich data a informace. Koneckonců je to jeden z nejdůležitějších aspektů a jeho ztráta může způsobit finanční ztrátu. To je důvod, proč existuje obrovská poptávka po etických hackerech. Tím, že se naučíte, jak se naučit etickému hackování, můžete přispět k blahu společnosti a zvýšit své znalosti a dovednosti v oblasti kybernetické bezpečnosti.

x