etechblog

Jak se stát PNGTuberem: Průvodce pro začátečníky

Pokud jste se vždy chtěli stát streamerem, ale ceníte si svého soukromí, řešením může být PNGTubing. Zde se přesně dozvíte, jak se stát PNGTuberem, abyste mohli oživit své sny o streamování a přitom si zachovat své soukromí.

Co je PNGTuber?

PNGTuber je streamer, který používá 2D avatara jako svou online osobnost místo webové kamery. PNGTubing poskytuje podobný efekt jako VTubing, ale místo použití animované postavy, která sleduje vaše pohyby a řeč, používáte statické obrázky PNG. Váš avatar nebude schopen přesně napodobit vaše pohyby jako avatar VTuber, ale stále může odrážet vaši řeč, aby bylo vidět, když mluvíte.

Není to tak pohlcující zážitek jako interakce s VTuberem nebo streamerem s webovou kamerou, ale stále je to skvělý způsob, jak si vytvořit online osobnost, abyste mohli své sny o streamování proměnit ve skutečnost a přitom žít soukromý život.

Existuje spousta dalších způsobů, jak dát svému streamu vyniknout bez kamery, jako je nastavení odměňování Channel Point na Twitchi a přidání jedinečných a zajímavých překryvů do vašeho streamu Twitch, které doplní váš avatar PNGTuber.

1. Vytvořte si svůj PNGTuber Avatar

Naučit se, jak vytvořit svůj avatar PNGTuber, je nejpříjemnější částí celého zážitku, samozřejmě kromě streamování. Je to také velmi snadné, takže se nenechte zastrašit myšlenkou na vytvoření vlastního avatara PNGTuber.

  10 virtuálních společníků AI pro chatování a zábavu

Většina PNGTuberů objednává avatary od umělců. Zadání avatara od umělce má své výhody, jako je ujištění, že váš avatar bude zcela jedinečný, a možnost spolupracovat s umělcem, abyste uvedli svou vizi k životu přesně tak, jak si ji představujete. Stojí to však peníze. Můžete si také jeden nakreslit sami, ale to vyžaduje uměleckou zručnost.

Nejlevnější a nejjednodušší možností je použít webovou stránku tvůrce avatarů jako charat.me. Tato stránka vám poskytuje nespočet aktiv a možností přizpůsobení k vytvoření úžasného avatara, který je zcela zdarma. Existuje šance, že jednoho dne někdo vytvoří stejného avatara jako vy, ale k dispozici je tolik možností přizpůsobení, že je to nepravděpodobné.

Jakmile si vyberete preferovanou metodu, dalším krokem je vytvoření PNG. Mnoho PNGTuberů používá pouze dva obrázky; jeden, když mluvíte, a jeden, když mlčíte. Vytvoření některých dalších obrázků pro simulaci například mrkání je volitelné, ale oživí váš avatar.

2. Stáhněte si software PNGTuber

Nyní, když jste vyzbrojeni svým avatarem PNGTuber, jste připraveni stáhnout software PNGTuber. Na trhu je k dispozici celá řada možností, ale naším nejlepším doporučením je PNGTuber Maker. PNGTuber Maker se snadno používá, je reaktivní a zcela zdarma.

PNGTuber Maker můžete najít a stáhnout na Parnízcela zdarma.

3. Přiveďte svého PNGTuber Avatara k životu

Chcete-li dokončit nastavení avatara PNGTuber a připojit jej k mikrofonu, otevřete PNGTuber Maker a klikněte na tlačítko avatara v pravém dolním rohu. Klikněte na tlačítko plus v nabídce vlevo a začněte nahrávat své PNG. Nahrajte obrázek, na kterém váš avatar mlčí, do pole Ticho nalevo a verzi s mluvením do pole Mluvení napravo.

  Jak opravit problémy se zaváděním a ovladačem PCIe NVMe SSD

Pod nimi jsou další dvě krabice. Toto je dobré místo pro umístění blikajících obrázků, pokud je máte. Pokud ne, můžete to přeskočit.

Dalším krokem je výběr ikony pozadí nad tlačítkem avatara a výběr pozadí. Na PNGTuber Makeru jsou pozadí, ze kterých si můžete vybrat, ale pokud byste chtěli pro svého avatara průhledné pozadí, vyberte možnost plné zelené barvy. Bude to fungovat jako zelená obrazovka, takže za avatarem uvidíte zachycenou hru.

Vaším dalším úkolem je nastavit mikrofon. Vyberte ikonu ozubeného kola v horní části nabídky na pravé straně a klikněte na Vybrat mikrofon. Poté vyberte šipku rozevíracího seznamu a ze seznamu vyberte svůj mikrofon.

I když můžete streamovat bez kamery jako PNGTuber, stále potřebujete mikrofon. Kvalita zvuku je důležitá pro podporu úspěšného streamování, ale existuje spousta skvělých mikrofonů USB, které jsou cenově dostupné a vysoce kvalitní.

Znovu vyberte tlačítko avatara a přejděte na úplně první možnost s názvem Volume. Zde můžete posunutím posuvníku nahoru nebo dolů nastavit práh hlasitosti, kterého musíte dosáhnout, abyste spustili mluvící obraz. Zkuste mluvit do mikrofonu, otestujte jej a najděte perfektní nastavení.

Možná jste si všimli, nebo ne, na pozadí poblíž vašeho avatara pár podivných rtů. Chcete-li je odstranit, vyberte ikonu luku nad tlačítkem avatara a najeďte myší na rty v levé nabídce. Stisknutím koše je odstraníte.

  10 nástrojů pro přeměnu vašich tabulek Google na rozhraní API

4. Připojte svůj PNGTuber Avatar k vašemu streamovacímu softwaru

Nyní, když je váš avatar PNG vše nastaven a připraven k použití, stačí jej připojit k vašemu streamovacímu softwaru. I toto je velmi snadný proces. Proces nastavení se může mírně lišit v závislosti na tom, jaký streamovací software používáte. V našem příkladu budeme používat Studio OBS.

Přejděte do sekce Zdroje a kliknutím na tlačítko plus přidejte nový zdroj. Vyberte Game Capture.

V části Režim vyberte Zachytit konkrétní okno a v části Okno nastavte PNGTuber Maker jako okno, které chcete zachytit. Pokud chcete průhledné pozadí, zaškrtněte políčko Povolit průhlednost v dolní části okna.

Poté budete moci změnit velikost svého avatara a umístit jej kamkoli chcete. Někde ve spodním rohu je běžné umístění webové kamery nebo avatara PNGTuber, ale výběr je zcela na vás.

Začněte streamovat se svým novým avatarem PNGTuber

Pokud jste postupovali podle tohoto průvodce, váš avatar PNGTuber bude nyní kompletně nastaven a jste připraveni začít streamovat. Být PNGTuberem vám dává mnohem více svobody a soukromí a je to perfektní volba pro každého, kdo ještě nemá webovou kameru nebo se ten den cítí pod nepříznivým počasím a raději by svou webovou kameru nepoužíval.

Je to také skvělá volba pro každého, kdo chce být streamer, ale bojuje se sebevědomím nebo úzkostí. Vytvoření avatara nebo persony vám může dodat další sebevědomí, které potřebujete k vytvoření interaktivního a zábavného streamu, který chcete, ale možná jste ještě neměli odvahu vytvořit.

x