Jak si uspořádat Disk Google

Postupem času, s určitým zanedbáváním a potenciální leností, může váš Disk Google nashromáždit spoustu souborů a stát se nepořádkem při hledání čehokoli. Zde je návod, jak uspořádat svůj Disk, abyste vše rychle našli a zajistili, že zůstane v pořádku.

Uspořádejte své soubory do složek

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak uspořádat svůj Disk Google, je vytvářet složky podle kategorií. Můžete mít například samostatné složky pro obrázky, dokumenty, projekty nebo jiné popisy, které vám pomohou najít soubory.

Z vašeho Domovská stránka Disku, klikněte na tlačítko „Nový“ v levém horním rohu a poté klikněte na „Složka“.

Zadejte název složky a klikněte na „Vytvořit“.

Zadejte název složky a klikněte

Odtud přetáhněte soubory, které chcete přidat, přímo do nové složky, kterou jste vytvořili.

Pokud již máte několik souborů v jiných složkách a chcete je přemístit, žádný problém. Vyberte soubory, klikněte pravým tlačítkem a vyberte „Přesunout do“.

Případně zvýrazněte soubory, klikněte na ně pravým tlačítkem a potom klikněte

Přejděte do cílové složky, klikněte na ni a poté výběrem „Přesunout“ přeneste všechny vybrané soubory do této složky.

Vyberte složku, do které je chcete přesunout, a klikněte

Použijte konvenci pojmenování

Zkuste použít konvenci pojmenování, která vám pomůže snadno od sebe odlišit soubory a složky. Když se vám na Disku začne hromadit více položek, promyšlená jména vám mohou ušetřit otevření několika souborů, když se budete snažit najít konkrétní. Mít více tabulek s extrémně nejednoznačnými názvy není užitečný způsob, jak najít něco, co je v tísni.

  Nejlepší aplikace pro psaní poznámek pro iPhone a iPad

Chcete-li změnit název souboru nebo složky, klikněte pravým tlačítkem na soubor nebo složku a klikněte na „Přejmenovat“.

Klepněte pravým tlačítkem myši na soubor a vyberte

Dejte souboru nebo složce krátký a popisný název a poté klikněte na „OK“.

Pojmenujte to nějak výstižně a výstižně a pak klikněte

Nezapomeňte udržovat konzistentní a popisné schéma pojmenování, aby bylo zřejmé, kde najít konkrétní položky a co skutečný soubor obsahuje.

Odstraňte soubory, které nepotřebujete

Po přesunutí důležitých souborů do lépe rozlišitelných kategorií složek můžete mít na Disku nějaké zbylé duplicitní nebo nepotřebné dokumenty. To je, když můžete odstranit ty potenciálně nepotřebné soubory, které stále zabírají místo.

Jediné, co musíte udělat, je zvýraznit soubor, kliknout na něj pravým tlačítkem a vybrat „Odstranit“.

Vyberte soubor, klikněte na něj pravým tlačítkem a potom klikněte

Disk vám neposkytne výzvu k potvrzení, když smažete soubory, ale dá vám možnost smazání vrátit zpět. Kliknutím na „Zpět“ zrušíte odstranění.

Smazat něco náhodou?  Klikněte

Pokud zmeškáte příležitost kliknout na „Zpět“ poté, co jste odstranili některé soubory, klikněte na tlačítko „Bin“ na liště nabídek, klikněte pravým tlačítkem myši na soubory, které chcete vrátit, a poté klikněte na „Obnovit“.

Případně klikněte

Dříve smazané soubory se nyní vrátí na váš Disk, odkud byly.

  Jak používat Google Assistant k uzamčení telefonu [No Root]

Vytvářejte symbolické odkazy na soubory a složky

Disk Google má skrytou zkratku, která vám umožní vytvořit symbolický odkaz na něco na úplně jiném místě, aniž byste zabírali další úložiště na Disku. Google ukládá pouze původní kopii souboru do cloudu a zobrazuje samostatnou verzi, kamkoli ji propojíte.

Pokud smažete/odstraníte symbolický odkaz, všechny ostatní verze s ním půjdou – včetně originálu –, abyste bezpečně odstranili pouze odkaz, musíte jej zrušit prostřednictvím podokna „Podrobnosti“. Zde je návod, jak na to.

Chcete-li začít, klikněte na soubor nebo složku a poté stisknutím Shift+Z otevřete speciální kontextovou nabídku.

Přejděte do složky, kam chcete soubor nebo složku propojit, a klikněte na „Přidat“.

Vyberte složku a klikněte

Chcete-li se zbavit symbolického odkazu, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a poté klikněte na „Zobrazit podrobnosti“.

V podokně „Podrobnosti“, které se otevře, klikněte na „X“ vedle místa, které chcete odpojit.

Pod

Buďte opatrní, abyste odstranili pouze odkaz, nikoli soubor, na který odkazuje. Pokud smažete původní soubor, zmizí i odkaz.

Označte důležité soubory a složky hvězdičkou

Označování základních souborů a složek hvězdičkou na Disku Google funguje stejně jako e-maily označené hvězdičkou v Gmailu. Když něco označíte hvězdičkou, Disk to přidá do speciální sekce „S hvězdičkou“, ke které máte přístup přímo z podokna nabídky na levé straně.

  Jak nainstalovat Signal Privacy Messenger na Linuxu

Klikněte pravým tlačítkem myši na soubor nebo složku a poté vyberte „Přidat do hvězdičky“.

Klepněte pravým tlačítkem myši na soubor/složku a poté klepněte

Položky označené hvězdičkou můžete zobrazit kliknutím na „S hvězdičkou“ v podokně na levé straně obrazovky.

Klikněte

Položka zůstane na svém aktuálním místě a Disk v podstatě vytvoří symbolický odkaz – podobně jako jsme to udělali v předchozí části – na originál, který se zobrazí v části „S hvězdičkou“.

Barevně označte své složky

Ve výchozím nastavení používá Disk Google pro všechny složky šedou barvu. I když barva složky není detailem značky nebo rozbití, můžete je barevně odlišit, abyste složku snáze poznali a odlišili ji od všech ostatních. Máte na výběr z 24 barev, abyste do svého disku přidali trochu šmrncu.

Klikněte pravým tlačítkem myši na složku, najeďte myší na „Změnit barvu“ a poté vyberte jednu z nabízených barev.

Klepněte pravým tlačítkem myši na složku a ukažte na ni kurzor myši

Složka se změní na barvu, kterou jste vybrali. Tato možnost je dostupná pro každou složku na vašem Disku.

Bez ohledu na to, jak neuspořádaný je váš Disk, můžete rychle zastavit nepořádek a vše vrátit zpět do úhledné a uspořádané struktury. Pryč jsou dny, kdy se cítíte ohromeni pokaždé, když otevřete Disk Google a vidíte nepořádek, který se s těmito tipy během let vyvinul.

x